VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 1

Balet ND zrušil premiéru španělského autora,nahradí ji šéf baletu

Praha - Národní divadlo zrušilo březnovou premiéru choreografie Nacha Duata, jednoho z nejvýznamnějších choreografů současnosti. Neuskuteční se z technických důvodů - plánovaná scéna je příliš rozměrná pro pražské divadlo. Místo inscenace bude do Prahy od 2. března přenesen nový titul šéfa Baletu ND Petra Zusky s názvem Chvění. Inscenace měla premiéru na podzim v Janáčkově divadle v Brně, které se ale na jaře kvůli rekonstrukci uzavře. O změně programu informoval Balet Národního divadla v prosincovém Newsletteru.

Otužileckého závodu v centru Prahy se zúčastnilo 366 plavců

Praha/FOTOGALERIE/- Rekordních 366 plavců přilákal pondělní jubilejní 70. ročník memoriálu Alfreda Nikodéma v centru Prahy, nejstaršího otužileckého závodu v Česku. Teplota vody ve Vltavě dosahovala 4,2 stupně, na vzduchu bylo o 2,4 stupně tepleji. V hlavním závodě na 750 metrů zvítězila Lenka Štěrbová, nejmladší Češka, která přeplavala kanál La Manche. Druhý skončil loňský vítěz Rostislav Vítek. Závod sledovalo z Masarykova nábřeží a mostu Legií několik stovek diváků.

AKTUALIZOVÁNO

Signatáři Charty 77 oslaví její výročí v lednu v Lucerně

Praha - Čtyřicáté výročí Charty 77 se chystají společně připomenout signatáři a další disidenti, kteří sehráli klíčovou roli při její organizaci. Vzpomínkový večer se uskuteční 7. ledna v Mramorovém sále a kavárně pražské Lucerny, řekl ředitel neziskové organizace Post Bellum Mikuláš Kroupa. Podle něj jde zřejmě o poslední příležitost, jak pozvat osobnosti, které se v období normalizace mezi prvními spojily pod prohlášením Charty 77. Akci organizuje Kolegium Paměti národa.

Vánoční průvod daruje naději

Praha - Vánoční průvod, jehož cílem je podpořit ty, kteří nemají možnost být na Štědrý večer doma a tento čas prožijí na ulici, ve čtvrtek 22. prosince v 17.30 hodin odstartuje na piazetě Národního divadla v Praze. Celá myšlenka vznikla v hlavách dvou kamarádek. Ty pozorovaly při obědě bezdomovce, který na dešti celý promočený seděl a díval se do prázdné ulice

Vykradače aut zatýkal detektiv v době volna

Praha/VIDEO/ - Dopadnout hned dva muže, kteří jsou podezřelí z vykradení téměř dvou desítek aut v centru metropole, se v krátké době podařilo jedinému kriminalistovi; příslušníkovi I. obvodu pražské policie. Pravda, v prvním případě nešlo o výsledek detektivní práce, ale pomohla náhoda.

AKTUALIZOVÁNO

Aktivisté se kvůli Sýrii připoutali k ruské ambasádě v Praze

Praha - Skupina 20 aktivistů se v pondělí připoutala řetězy k bráně ruského velvyslanectví v Praze. Stoupenci skupiny Kaputin tím chtěli upozornit na situaci v syrském městě Halab (Aleppo), které těžce zasáhly boje mezi syrskými vládními silami a protivládními povstalci. Skupina Kaputin poukazuje na to, že do konfliktu je na straně syrské armády zapojeno také Rusko a viní prezidenty obou zemí z válečných zločinů.

Radka Denemarková převezme cenu Wald Press Award

Praha - Spisovatelka, literární historička, scenáristka, překladatelka a dramaturgyně Radka Denemarková v neděli v Praze převezme cenu Wald Press Award. Předání pamětní plakety se uskuteční v Rudolfinu. Součástí slavnostního setkání bude i Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání Smíšeného pěveckého sboru Gymnázia Jana Nerudy.

KRÁTCE: Instituce podporují varhany pro svatovítskou katedrálu

Za nové varhany pro svatovítskou katedrálu se postavila církev i samospráva. Společný dopis podepsal pražský arcibiskup, metropolita a primas český Dominik Duka a předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl. Putovat bude ke starostům z celé republiky. Dopis vyzývá k přispění symbolickou jednou korunou za každého obyvatele měst a obcí.

Na Václavském náměstí se sešli příznivci hnutí slovanského dřepu

Praha /FOTOGALERIE/ - Hlasitá elektronická hudba se v pátek večer nesla horní částí Václavského náměstí v Praze, kde se sešlo několik desítek příznivců hnutí slovanského přátelství dřepu. Do kruhu zde spolu tančili zejména mladíci, kteří si přezdívají gopnici. Od ostatních lidí se odlišovali tepláky a mikinami s proužky i bekovkami. Na akci se svolali po facebooku.

Skauti předali v pražské katedrále Betlémské světlo

Praha /FOTOGALERIE/ - Do hlavního města v pátek dorazilo Betlémské světlo, od skautů ho v katedrále sv. Víta převzal kardinál Dominik Duka. Plamínek si odnesli také zástupci hlavního města Prahy a Českého rozhlasu, od nich si budou moci lidé v dalších dnech světlo nosit do svých domovů. Světlo zažehnuté v Betlémě a symbolizující přátelství, mír a narození Ježíše Krista se stalo jedním z novodobých symbolů Vánoc.

Zklidní se centrum v noci? Auta zastaví sloupky

Praha /FOTOGALERIE/ - Do Židovské a Haštalské čtvrti se v noci auta přespolních dostanou jen stěží. Praha 1 v ulicích postaví speciální vysunovací sloupky. Chce tím reagovat na hluk, který způsobují zbytečně projíždějící vozy.

Divokej Bill: Měli jsme zimní spánek

Praha - Minirozhovor s Vaškem Bláhou, frontmanem skupiny Divokej Bill, která vystoupila ve středu 14. prosince na pražském Staroměstském náměstí v rámci akce Česko zpívá koledy.

OBRAZEM: Kapela Čechomor rozezpívala Staroměstské náměstí

Praha /FOTOGALERIE/ - Návštěvníkům vánočních trhů na Staroměstském náměstí ve středu zazpívala kapela Čechomor v rámci akce Česko zpívá koledy. Po ní vystoupil dětský sbor při ZŠ Lyčkovo náměstí v Karlíně, který pomohl navodit tu správnou atmosféru Vánoc. Akci si v české metropoli užily celé rodiny. Deník nezapomněl ani na děti. Svoji šikovnost mohli malí raubíři v centru prokázat během kreativních dílniček.

OBRAZEM: Staroměstské náměstí rozezněly koledy

Praha /FOTOGALERIE/ - Několik desítek lidí společně s moderátory České televize a skupinou Divokej Bill zpívali ve středu na pražském Staroměstském náměstí koledy v rámci akce Česko zpívá koledy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies