VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 1

AKTUALIZOVÁNO

Aktivisté se kvůli Sýrii připoutali k ruské ambasádě v Praze

Praha - Skupina 20 aktivistů se v pondělí připoutala řetězy k bráně ruského velvyslanectví v Praze. Stoupenci skupiny Kaputin tím chtěli upozornit na situaci v syrském městě Halab (Aleppo), které těžce zasáhly boje mezi syrskými vládními silami a protivládními povstalci. Skupina Kaputin poukazuje na to, že do konfliktu je na straně syrské armády zapojeno také Rusko a viní prezidenty obou zemí z válečných zločinů.

Radka Denemarková převezme cenu Wald Press Award

Praha - Spisovatelka, literární historička, scenáristka, překladatelka a dramaturgyně Radka Denemarková v neděli v Praze převezme cenu Wald Press Award. Předání pamětní plakety se uskuteční v Rudolfinu. Součástí slavnostního setkání bude i Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání Smíšeného pěveckého sboru Gymnázia Jana Nerudy.

KRÁTCE: Instituce podporují varhany pro svatovítskou katedrálu

Za nové varhany pro svatovítskou katedrálu se postavila církev i samospráva. Společný dopis podepsal pražský arcibiskup, metropolita a primas český Dominik Duka a předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl. Putovat bude ke starostům z celé republiky. Dopis vyzývá k přispění symbolickou jednou korunou za každého obyvatele měst a obcí.

Na Václavském náměstí se sešli příznivci hnutí slovanského dřepu

Praha /FOTOGALERIE/ - Hlasitá elektronická hudba se v pátek večer nesla horní částí Václavského náměstí v Praze, kde se sešlo několik desítek příznivců hnutí slovanského přátelství dřepu. Do kruhu zde spolu tančili zejména mladíci, kteří si přezdívají gopnici. Od ostatních lidí se odlišovali tepláky a mikinami s proužky i bekovkami. Na akci se svolali po facebooku.

Skauti předali v pražské katedrále Betlémské světlo

Praha /FOTOGALERIE/ - Do hlavního města v pátek dorazilo Betlémské světlo, od skautů ho v katedrále sv. Víta převzal kardinál Dominik Duka. Plamínek si odnesli také zástupci hlavního města Prahy a Českého rozhlasu, od nich si budou moci lidé v dalších dnech světlo nosit do svých domovů. Světlo zažehnuté v Betlémě a symbolizující přátelství, mír a narození Ježíše Krista se stalo jedním z novodobých symbolů Vánoc.

Zklidní se centrum v noci? Auta zastaví sloupky

Praha /FOTOGALERIE/ - Do Židovské a Haštalské čtvrti se v noci auta přespolních dostanou jen stěží. Praha 1 v ulicích postaví speciální vysunovací sloupky. Chce tím reagovat na hluk, který způsobují zbytečně projíždějící vozy.

Divokej Bill: Měli jsme zimní spánek

Praha - Minirozhovor s Vaškem Bláhou, frontmanem skupiny Divokej Bill, která vystoupila ve středu 14. prosince na pražském Staroměstském náměstí v rámci akce Česko zpívá koledy.

OBRAZEM: Kapela Čechomor rozezpívala Staroměstské náměstí

Praha /FOTOGALERIE/ - Návštěvníkům vánočních trhů na Staroměstském náměstí ve středu zazpívala kapela Čechomor v rámci akce Česko zpívá koledy. Po ní vystoupil dětský sbor při ZŠ Lyčkovo náměstí v Karlíně, který pomohl navodit tu správnou atmosféru Vánoc. Akci si v české metropoli užily celé rodiny. Deník nezapomněl ani na děti. Svoji šikovnost mohli malí raubíři v centru prokázat během kreativních dílniček.

OBRAZEM: Staroměstské náměstí rozezněly koledy

Praha /FOTOGALERIE/ - Několik desítek lidí společně s moderátory České televize a skupinou Divokej Bill zpívali ve středu na pražském Staroměstském náměstí koledy v rámci akce Česko zpívá koledy.

KRIMI MIX: Pěstní konflikt na Václaváku zklidnila až pouta

Praha /VIDEO/ -  Alkohol se zřejmě podepsal na konfliktu dvou mužů, kteří se do pěstního souboje pustili přímo na Václavském náměstí v centru metropole. O incidentu z nedělního rána informovala v úterý vedoucí kanceláře ředitele pražských strážníků Irena Seifertová. Právě hlídka městské policie z Prahy 1 konflikt zaznamenala a zjednávala pořádek; dění také na dálku sledoval operátor kamerového systému.

OBRAZEM: Děti zdobily stromky

Praha /FOTOGALERIE/ - Soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček „Zdobit může každý Zdobit bude každý" v pondělí uspořádal v Loretánské zahradě spolek Prevence dětem a Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1. Na akci určené pro veřejnost včetně mateřských a základních škol a středisek pro seniory měli návštěvníci příležitost zkrášlit jeden z téměř čtyřiceti vánočních stromků.

Prahou se ponesou koledy

Praha - Vánoční melodie budou mít už ve středu magickou moc a spojí lidi dobré vůle po celé zemi. Úderem 18. hodiny se ulice, náměstí, ale i domovy seniorů naplní českými koledami. Připojit se může každý, je jen na vás, jestli si budete broukat, nebo se necháte unést texty písní Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Veselé vánoční hody, Pásli ovce valaši a Vánoce, vánoce přicházejí.

AKTUALIZOVÁNO

Praha připravila vyhlášku, která v centru omezí ohňostroje

Praha - Hlavní město připravilo vyhlášku, která v památkové rezervaci, na Vltavě a v jejím okolí zakáže ohňostroje. Výjimkou budou jen některé státní svátky a 15. května. Návrh v úterý schválili pražští radní, pokud s ním bude souhlasit i zastupitelstvo, mohl by zákaz platit od dubna příštího roku.

Dvojice kapsářů měly políčeno na turisty

Praha - Kapsářské útoky cizinci provedli jak podle zlodějské učebnice, přesto hned čtyřikrát zacvakla pouta. To je bilance víkendové činnosti kriminalistů I. obvodu pražské policie, kteří se v centru metropole vypravili na hlídky zaměřené proti kapesním zlodějům. Zadrželi dvě dvojice, které se chtěly obohatit na úkor návštěvníků metropole. Ovšem – takhle to zní ještě příliš vznešeně. Zkrátka a dobře: turisty se snažili prachsprostě okrást.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies