VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 1

Někdo zpřerážel chodci kosti v obličeji. Jen tak, pro zábavu

Praha/VIDEO/ - Praštit si do člověka se zřejmě jen tak, pro zábavu, zachtělo agresorovi, kterého nyní hledají policisté z I. pražského obvodu. Pátrají po aktérech události, k níž došlo 4. června ráno na náměstí Republiky. „Přibližně v půl sedmé se tudy vracel 36letý muž z baru. Že byl notně podroušen, je zřejmé ze záběrů kamery městského kamerového systému," připomněl v pátek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

Junckera na Žofíně přivítala dvě shromáždění kritiků EU

Praha - Na předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera při dnešním příjezdu na evropskou konferenci o bezpečnosti čekala u policejních zátarasů před pražským palácem Žofín dvě protestní shromáždění.

Právník Halbich se odvolal proti nepřiznání odměn za Lidový dům

Praha - Právník Václav Halbich se odvolal proti rozsudku, který zamítl jeho požadavek na 17 milionů korun za zastupování ČSSD ve sporu o sídlo strany, Lidový dům.

AKTUALIZOVÁNO

Sboristé Národního divadla vyhlásili stávkovou pohotovost

Praha - Zhruba šedesátka sboristů Národního divadla (ND) v Praze vyhlásila stávkovou pohotovost a nevylučuje ani stávku. Důvodem protestu je neúspěšné kolektivní vyjednávání, nerovné pracovní podmínky a také to, že s nimi ředitel Jan Burian nekomunikuje ohledně koncepce Národního divadla.

Národní divadlo uvede premiéru Wagnerovy opery Lohengrin

Praha - Národní divadlo ve čtvrtek uvede premiéru opery Lohengrin Richarda Wagnera. Režie obnoveného nastudování se ujala pravnučka skladatele Katharina Wagnerová.

Letní scéna pražského Divadla Ungelt letos nabídne 54 večerů

Praha - Letní scéna pražského Divadla Ungelt na Novém Světě na Hradčanech letos nabídne od 3. července 54 divadelních večerů; poslední sezona čeká komorní muzikál Touha jménem Einodis s Martou Kubišovou a Anetou Langerovou.

Běžně nepřístupné interiéry Hradu navštívilo přes šest tisíc lidí

Praha - Reprezentační prostory Pražského hradu si v sobotu prohlédlo 6.412 lidí. I přes zavedené kontroly při vstupu do areálu Hradu letos přišlo o 484 návštěvníků více než při loňském dnu otevřených dveří, který byl v dubnu. Novinářům to řekl mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek.

V Národním muzeu začíná archeologické dobrodružství

Praha - Návštěvníci Národního muzea v Praze budou mít v sobotu možnost stát se na pár okamžiků archeologem. Zjistí, jak se správně odkrývají nálezy a jak je třeba je pečlivě zdokumentovat. Na provizorním laboratorním pracovišti se naučí rozpoznávat stáří nálezů a navíc si budou moci některé z nich také zrestaurovat. Akci s názvem „Dobrodružství archeologie" pořádá muzeum u příležitosti Mezinárodního dne dětí.

Pražský hrad vítá návštěvníky. Je den otevřených dveří

Praha - Na Pražském hradě se v sobotu návštěvníkům otevřou reprezentační prostory sídla českého prezidenta. Od 9.00 do 17.00 tak budou moci lidé navštívit běžně nepřístupné sály, salony a místnosti v Novém paláci, jako třeba Španělský sál, Rudolfovu galerii, Trůnní sál nebo Habsburský salon. Přístup bude z prvního nádvoří, lidé musejí počítat s tím, že je mohou zdržet kontroly při vstupech do Hradu.

Hrad otevírá dveře i brány: návštěvníci mohou v sobotu obejít běžné kontroly

Praha - Příležitost navštívit Pražský hrad úplně jinak než v pátek i v neděli nabídne sobotní den otevřených dveří. Sídlo prezidenta v jeho rámci mezi desátou a 17. hodinou představí reprezentační prostory, kam se běžně podívají pouze oficiální hosté; veřejnost tam nemá přístup. Bude ovšem možné nejen si památku netradičně prohlédnout, ale také tam neobvykle přijít.

Vlaky v centru zůstaly bez elektřiny

Praha – Komplikace, které v železniční dopravě v metropoli i okolí postihly některé linky regionální dopravy i část dálkových spojů, způsobila ve čtvrtek odpoledne technická závada.

Antikonfliktní tým vyrazil bránit centrum města

Praha - V reakci na protikuřácký zákon vyslala městská část Praha 1 do ulic čtyři antikonfliktní týmy. Po čtrnácti zkušebních dnech dnes vyrazily „naostro".

Praha chce přesunout radnici. Nahradí ji muzeum, či hotel?

Praha - Nová radnice v centru metropole je dle primátorky zastaralá. Všichni úředníci se mají sestěhovat do jedné budovy, jejíž umístění město nyní hledá. Budoucnost současného magistrátu tak zatím není jasná.

Rodinu Ringhofferových připomenou unikáty na kolejích

Praha – Vláček vypadá jako historický motorák, ale na střeše nelze přehlédnout dýmající komín známý z parních lokomotiv. Unikátní parní vůz Komarek ze sbírek Národního technického muzea bude v sobotu vyrážet na vyjížďky Masarykova nádraží – a nabídne i svezení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení