VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 1

Sobotní rozsvícení vánočního stromu v Praze vidělo 12 tisíc lidí

Praha - Sobotní první rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí v Praze vidělo podle odhadů 12 tisíc lidí, při dalších opakováních jejich počet klesal. V předchozích letech tam byl i dvojnásobek návštěvníků. Podle radního pro bezpečnost Libora Hadravy zrušení jednoho oficiálního rozsvícení bezpečnosti na náměstí prospělo. Řekl to na pondělní tiskové konferenci.

OBRAZEM: Strom na Staroměstském náměstí už svítí

Praha - Zaplněné Staroměstské náměstí v centru Prahy v sobotu v 17.30 přihlíželo slavnostnímu rozsvícení 22 metrů vysokého vánočního stromu. Strom byl opakovaně rozsvícen ještě v 18.30, dále se znovu rozsvítil v 19.30 a ve 20.30. Na náměstí zároveň začaly tradiční vánoční trhy, které lákají na novou výzdobu z přírodních materiálů a nové prodejní stánky s českým zbožím. Konat se tu budou i dílničky pro děti, připraveno je pro ně i promítání pohádek, večery vyplní kulturní program. Ceny občerstvení se oproti loňskému roku nezměnily.

Ohebný muž v nóbl šatech uzmul šperky za statisíce

Praha/VIDEO/- Šaty sice dělají člověka, ale zloděje holt dělá příležitost. To by bylo možno poznamenat k případu, který policisté z oddělení v Benediktské ulici v centru Prahy šetří již měsíc; od 28. října. Muže, který si z hotelu v centru Prahy odnesl kabelku anglicky hovořící turistky obsahující šperky, jejichž hodnota v korunách by převýšila 300 tisíc, zatím neodhalili. V sobotu proto zveřejnili kamerové záběry a obracejí se na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoli informace o podezřelém přivítají na lince 158.

AKTUALIZOVÁNO

Kupkův obraz Série C I. se prodal v novém rekordu za 62 mil.

Praha -  Obraz Františka Kupky Série C I. (Protihodnoty) z roku 1935 se v sobotu v Pražském Mánesu prodal v novém domácím aukčním rekordu za 62 milionů korun. Cena již zahrnuje aukční provizi. Vyvolávací cena byla o dva miliony nižší. Po čtyřech letech z prvního místa žebříčku českých aukcí odsunul jiné Kupkovo dílo Tvar modré. V roce 2012 ho za 55,75 milionu korun bez aukční přirážky prodala v dražbě společnost Adolf Loos Apartment & Gallery, která pořádala i sobotní aukci. Mezinárodní rekord za Kupkovo dílo je ještě vyšší, činí téměř 70 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

Tisíce lidí sledovalo rozsvěcení stromu na Staroměstském náměstí

Praha - Zaplněné Staroměstské náměstí v centru Prahy dnes v 17.30 přihlíželo slavnostnímu rozsvícení 22 metrů vysokého vánočního stromu. Strom bude v sobotu opakovaně rozsvěcován ještě v 18.30, 19.30 a 20.30. Na náměstí zároveň začaly tradiční vánoční trhy, které lákají na novou výzdobu z přírodních materiálů a nové prodejní stánky s českým zbožím. Konat se tu budou i dílničky pro děti, připraveno je pro ně i promítání pohádek, večery vyplní kulturní program. Ceny občerstvení se oproti loňskému roku nezměnily.

OBRAZEM: Trhy provoněly areál Pražského hradu

Praha /FOTOGALERIE/ - Vánoce dorazily už i na Pražský hrad. Od pátku je náměstí u svatého Jiří plné stánků a vánoční atmosféry. Ve všední dny od 9 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 20 hodin mohou návštěvníci ochutnat řadu dobrot, nebo si pořídit například něco z ovčí vlny. Na náměstí za katedrálou sv. Víta je umístěno 34 stánků s českými výrobky. V neděli v 15 hodin pak bude slavnostně rozsvícen vánoční stromek. Trhy budou Pražský hrad zdobit až do 6. ledna. V průběhu jejich trvání v rámci kulturního programu vystoupí mimo jiné řada dětských sborů a také škol.

Hudební rada ocení za celoživotní činnost kytaristu Jirmala

Praha - Česká hudební rada v sobotu večer ocení kytaristu, skladatele a pedagoga Jiřího Jirmala. V Rudolfinu na závěrečném koncertu festivalu Kytara napříč žánry, jehož bude mimořádným hostem, mu předá ocenění za celoživotní uměleckou a pedagogickou činnost. Novinářům to za radu sdělila Lenka Dohnalová.

Tradiční adventní roráty začínají později. Kvůli opatřením na Pražském hradu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Po staletí začínaly tradiční středočeské roráty katedrále sv. Víta v 5.45 hodin. Letos je zahájení adventní mše posunuto na 6.30 hodin. Důvod? Bezpečnostní opatření Pražského hradu nedovoluje dříve pustit návštěvníky do katedrály.

V Mánesu se bude dražit obraz Františka Kupky za 60 milionů korun

Praha - Za rekordní vyvolávací cenu 60 milionů korun se bude v sobotu v pražském Mánesu prodávat obraz Františka Kupky. Má název Série C I. (Protihodnoty) z roku 1935. Aukci pořádá společnost Adolf Loos Apartment & Gallery, která drží český aukční rekord s jiným Kupkovým dílem. Jeho obraz Tvar modré vydražila v roce 2012 za 55,75 milionu korun bez aukční přirážky. I tehdy ho nabízela za rekordní vyvolávací cenu 45 milionů korun.

Legendární Messner v Praze ocenil výkon českého lezce Ondry

Praha - Legendární horolezec, cestovatel a spisovatel Reinhold Messner je počtvrté v Praze a jako hlavní host vystoupí na víkendovém Festivalu alpinismu ve Slovanském domě. V pátek v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí dvaasedmdesátiletý slavný Ital pokřtil svou novou publikaci Pád nebes a ocenil také výkon českého lezce Adama Ondry.

TSK začala montovat v Praze cedule zakazující vjezd segway

Praha - Technická správa komunikací (TSK) začala v pátek montovat v pražských ulicích cedule zakazující vjezd vozítek segway. První značky byly umístěny na Hradčanech. Zatím nejsou platné. Instalace by měla skončit 10. prosince a do té doby budou přelepeny. Novinářům to v pátek řekla mluvčí TSK Barbora Lišková. Zákaz město schválilo v červenci, ale kvůli chybějícím značkám nemohlo zákaz vymáhat. Na provoz vozítek segway si stěžují zejména radnice a obyvatelé centra. Proti zákazu se postavili provozovatelé vozítek.

KRÁTCE: Filmové muzeum se otevře na Národní třídě už za týden

Praha - Dlouhodobé snahy studentů už brzy vyústí v otevření filmového muzea NaFilM. Nová výstava odstartuje 1. prosince. V Paláci Chicago na Národní třídě bude expozice s názvem „V pohybu: Výstava 2" k vidění až do 31. března 2017. Cílem studentů Katedry filmových studií Univerzity Karlovy je založit muzeum českého filmu, které České republice doposud chybí.

OBRAZEM: Historické betlémy oživí Klementinum

Praha /FOTOGALERIE/ - Výstava historických betlémů je k vidění v budově Národní knihovny. Letošní novinkou je krásný betlém z 18. století a mechanický kousek. Velkou vzácností je betlém papírový, který byl tlačený do speciálně tvarovaných forem. Vánoční výstava potrvá do 8. ledna. Mapuje belémy od období baroka do konce druhé světové války. Dospělí zaplatí 50 korun, děti 30.

AKTUALIZOVÁNO

Obecní dům bude mít dvě nová koncertní křídla za sedm milionů korun

Praha - Pražský Obecní dům bude mít dvě nová koncertní křídla značky Steinway, oba nástroje vyjdou dohromady na sedm milionů korun. V centrálním sídle firmy v Hamburku je ve čtvrtek vybrala pětičlenná výprava včetně známých českých pianistů Iva Kahánka a Martina Kasíka, která dnes přiletěla z Prahy. Obecní dům pořizuje koncertní křídlo model D - 274 pro Smetanovu síň a menší model B - 211 pro ostatní sály reprezentačního patra a komorní prostory. Do Prahy by měly být přivezeny začátkem prosince.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies