VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 1

Na nákupy do nové tržnice budou moci Pražané vyrazit až za dva roky

Praha - Hlavní město by mělo nejpozději na jaře příštího roku vybrat nájemce, který vrátí Staroměstskou tržnici v centru metropole do původní podoby a bude zde 25 let provozovat trhy. První zákazníci by sem mohli vstoupit už koncem roku 2018.

Výročí začátku pádu socialismu slaví v centru Prahy tisíce lidí

Praha - Výročí začátku pádu socialismu v někdejším Československu slaví ve čtvrtek v podvečer na Václavském náměstí v Praze tisíce lidí. Odehrává se na něm pásmo několika desítek hudebních a řečnických vystoupení. Organizátoři zdůrazňují, že akce s názvem Koncert pro budoucnost není protestem ani politickou kampaní, ale občanským setkáním.

Pamětní deska k listopadu 1989 je nově na průčelí domu na Národní

Praha /FOTOGALERIE/ - Pamětní deska připomínající události z listopadu roku 1989 je středy na jiném místě, než byli lidé po více než čtvrtstoletí zvyklí. Majitel domu na rohu Národní třídy a Mikulandské ulice se rozhodl uzavřít podloubí, ve kterém deska s prsty vztyčenými do vítězného "V" byla umístěna. Nově je osazena na fasádě domu. Právě podloubí ale bylo kritickým místem, kde bylo mnoho studentů 17. listopadu 1989 zbito tehdejší policií.

Na Hradě protestovali odpůrci směřování ČR na východ

Praha - Aktivisté ze skupiny Kaputin na Pražském hradě protestovali proti šířícímu se autoritářství, nacionalismu a populismu ve světě. Po zvolení Donalda Trumpa příštím americkým prezidentem se podle nich rozšiřuje okruh proruských populistických politiků nad únosnou mez. Vyjádřili také svou nespokojenost s tím, že podle nich prezident Miloš Zeman vede Českou republiku na východ.

Změna místa připomínající listopad 89 některým pamětníkům vadí

Praha - Lidé, kteří si za pár dní přijdou na Národní třídu připomenout události z listopadu roku 1989, budou muset položit květinu a svíčku jinde než dosud. Podloubí Kaňkova paláce bylo svědkem brutálního násilí policie vůči demonstrantům, proto byla deska právě tam. Česká advokátní komora, které dům patří, se ale letos rozhodla podloubí uzavřít. Zdůvodňuje to obavami z požáru ze svíček. Někteří z těch, kdo před 27 lety jako studenti byli, cítí změnu jako neúctu k tehdejším událostem, jiní pamětníci ale přenesení desky vítají.

Památník na Národní třídě z loubí přesunuli

Praha - Pražané letos poprvé uctí události 17. listopadu v jiném prostoru na Národní třídě. Místo v podloubí bude památník umístěn na fasádě Kaňkova paláce. Někteří ale proti přesunu protestují, dokonce už vznikla i petice.

Centrem Prahy projde pochod proti diabetu

Praha - Centrem hlavního města v pondělí odpoledne projde pochod proti diabetu, který chce upozornit na nárůst počtu nemocných cukrovkou v české populaci a možnou prevenci. Průvodu bude od 10.00 hodin na Karlově náměstí předcházet osvětová akce pro veřejnost. V Česku bylo loni asi 928 tisíc lidí s cukrovkou, podle odhadů odborníků by v roce 2035 mohl cukrovkou trpět každý desátý obyvatel ČR.

Blanka Matragi v Praze uvede přehlídku ke 35 letům své tvorby

Praha - V Obecním domě se v pátek večer uskuteční velká módní přehlídka návrhářky Blanky Matragi. Designérka a výtvarnice známá zejména svými modely stylu haute couture ji připravila k 35. výročí svého působení ve světě módy. Večer nese název Elements, návrhářka uvádí, že se ve svých nových kolekcích chce obracet k základním přírodním živlům, bez nichž se člověk a Země neobejdou - k půdě, vodě, vzduchu a ohni.

Ohnivý útok? Možná nebyl, míní soud

Praha /FOTOGALERIE/ - Nedostatek důkazů. S tímto argumentem ve čtvrtek zprostil obžaloby a propustil z vazby 39letého Jana E., který se dlouhodobě pohybuje v komunitě narkomanů a osob bez přístřeší. Obžaloba mu kladla za vinu upálení 43letého známého, rovněž muže bez domova a s kladným vztahem k drogám, který 10. března 2014 zemřel při požáru v bezdomoveckém útočišti v technické chodbě opěrné zdi pod Španělskou ulicí u hlavního nádraží.

Pražský orloj by měl být po opravách znovu spuštěn v červnu 2018

Praha - Pražský orloj by měl být po opravách, které začnou v příštím roce, znovu spuštěn v červnu 2018. Oprava za více než 46 milionů korun čeká celou věž Staroměstské radnice, turisté nebudou moci ani na ochoz. Informace ve středu zazněly na jednání výboru zastupitelstva pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Věž byla opravována naposledy v 80. letech. Staroměstská radnice v historickém centru města se řadí mezi turisticky nejnavštěvovanější místa metropole.

Praha na jaře spustí vlastní e-shop

Praha - Příští rok začne fungovat Elektronické veřejné tržiště, které lidem umožní na jednom místě platit jízdné MHD, poplatky za vodu a plyn, nebo si koupit vstupenky na kulturní a sportovní akce.

Praha 1 vyhlíží zákaz segwayů. Může se zdržet

Praha - Metropoli stále chybí značky oznamující zákaz jízdy vozítek. Zástupce Prahy 1 se obává, že cedule jsou špatně připraveny a celý zákaz by se mohl odsunout až o dva roky.

Praha jako firma? Zatím ne, úředníků přibyla od roku 2015 více než stovka

Praha /INFOGRAFIKA/ - Primátorka Adriana Krnáčová na začátku svého volebního období slibovala propouštění úředníků. Od začátku roku 2015 jich však přibylo 109.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

St. Petersburg Festival Ballet vystoupí 20. listopadu v divadle Hybernia

Praha - St. Petersburg Festival Ballet je velkolepé umělecké těleso, které disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu: důkladnou elegancí klasiky, svěžím dechem 21. století, ideální technikou provedení a bujarou, nespoutanou šíří ruského ducha ve spojení s bohatou nádherou kostýmů a dekorací.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies