VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstava připomíná 20 let nadace manželů Havlových

Praha - Výstava snímků fotografa Alana Pajera připomíná 20 let existence nadace Václava a Dagmar Havlových Vize 97. Expozice se koná ode úterý v Pražské křižovatce, kterou nadace vybudovala z bývalého kostela na Starém Městě a která patří k nejznámějším projektům nadace. Více než stovka snímků dokumentuje její začátky i současné aktivity. Část výstavy je věnována památce a odkazu prezidenta Václava Havla.

13.6.2017
SDÍLEJ:

Expozice se koná v Pražské křižovatce, kterou nadace vybudovala z bývalého kostela na Starém Městě.Foto: Web Pražská křižovatka

Nadace působí hlavně v oblasti sociální, zdravotnické, vzdělávací a kulturní, příležitostně organizuje nebo podporuje různé počiny i v oblasti lidských práv. Pajer dokumentoval dlouhá léta pracovní i osobní život manželů Havlových a působil jako oficiální fotograf prezidentské kanceláře. Na výstavě je více než sto fotografií zachycujících významné momenty ze života Nadace Vize 97.

Nadace finančně podporuje české studenty

Nadace Vize 97 vznikla sloučením Nadace Václava a Olgy Havlových a Nadace Vize 97, kterou založila Dagmar Havlová. Václav Havel do nadace vložil 50 milionů korun, v roce 2002 nadace dostala v přibližně stejné výši dar ze zahraničí. Peníze se postupně rozdělují na nákup přístrojů a specializovaného lékařského zařízení pro dětskou onkologii, pro domovy důchodců a na nákup lékařské techniky potřebné k léčení zhoubných nádorů a těžkých nemocí.

Nadace také finančně podporuje české studenty na zahraničních vysokých školách, v sociálním programu věnuje pozornost hospicům, domovům pro seniory, týraným matkám s dětmi a mentálně postiženým lidem.

Kromě vybudování kulturního centra Pražská křižovatka patří k projektům nadace také průchod valem Prašného mostu na Pražském hradě. V den narozenin Václava Havla 5. října se udílí Cena Nadace Vize 97 významným domácím i zahraničním osobnostem.

Autor: ČTK

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na Dvořákově Praze Jiřího Bělohlávka nahradí Hrůša a Altrichter

Jiří Bělohlávek.

Bělohlávka v ČF zastoupí dirigenti Altrichter, Hrůša a Netopil

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Ostatky Horákové jsou 67 let po její popravě stále neznámo kde

Praha - Ani 67 let po justiční vraždě právničky Milady Horákové není zřejmé, jak komunistický režim naložil s jejími ostatky. 

Záchranáři nově sídlí v Radotíně. Na řadě jsou Ruzyně a Strašnice

Praha – Nové prostory v areálu hasičské stanice v Radotíně, kam přestěhovali svou výjezdovou základnu z průmyslového objektu v nedalekých Lahovicích stojícím na území ohroženém povodní, otevřeli v úterý pražští záchranáři.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies