VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt SenSen vyhlásil letošní vítěze v soutěži o seniora roku

Praha /FOTOGALERIE/ - Ve středu byly vyhlášeny ceny projektu SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77/ Konta Bariéry. Slavnostní vyhlášení cen se uskutečnilo ve zcela zaplněném pražském Divadle ABC a navazovalo na ně benefiční představení Shirley Valentine se Simonou Stašovou, patronkou projektu, v titulní roli.

1.10.2014
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Ve středu byly vyhlášeny ceny projektu SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77/ Konta Bariéry.Foto: Lenka Petáková

Cena Senior roku byla předána pod záštitou primátora hl. města Prahy Tomáše Hudečka, hlavními partnery akce byly Nadační fond AVAST, Pioneer Investments a Sanofi.

Seniorem roku se stal Josef Procházka, senior-vozíčkář, který založil Klub Senzační seniorů v Praze-Řepích. Sám aktivně sportuje a k pohybu vede i ostatní seniory. Je organizátorem a inspirátorem řady sportovních, společenských a publikačních aktivit a stará se i o jejich propagaci. Je mj. autorem knížky „Veselý a převážně i nádherný život na invalidním vozíku".

Senioři s aktivním přístupem k životu

O druhou cenu se díky stejnému počtu hlasů dělí Vilemína Svobodová a Jana Tvrdková. Vilemína Svobodová je zakladatelka klubu pro seniory v Lounech. Aktivně zapojuje seniory do akcí města, ale i v rámci celé republiky a dokonce organizuje i příhraniční spolupráci. Jana Tvrdková je předsedkyní Klubu seniorů Průhon v Řepích. Zapojuje do desítek aktivit ženy z místního Domova sv. Karla Boromejského a společně se tak zúčastňují velkého množství společenských a kulturních akcí této městské části, včetně dětského dne, „Řepského jarmarku", pálení čarodějnic atp.

„Cenu Senior roku jsme poprvé udělovali v loňském roce. Letos počet přihlášek vzrostl v závislosti na tom, jak se po celé republice šíří idea projektu SenSen o klubech seniorů s aktivním přístupem k životu. Mám z toho osobně obrovskou radost, protože rychle narůstající počet seniorských klubů ukazuje, jak moc byl projekt jako ten náš potřeba. Mnoha seniorům se díky jejich klubu dostalo potřebného povzbuzení a zároveň širší platformy, ze které mohou své aktivity realizovat, což jim umožňuje zapojit spoustu dalších seniorů," doplnila ředitelka výkonná ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků.

Když senioři tančí

V kategorii klubů získal nejvíce hlasů Společenský klub Zvonkohra v Teplicích, který založila Helena Voctářová. Během necelých šesti měsíců své existence mu raketově stoupl počet členů, má velkou šíři aktivit a nápadů. Klub Zvonkohra dlouhodobě pomáhá seniorům, provozuje informační a vzdělávací aktivity v jejich prospěch a společensky významně využívá celoživotní kvalifikace svých členů ve veřejném prostoru. Na druhé příčce se se stejným počtem hlasů umístily Spolek LiPen a Klub seniorů Průhon.

Spolek LiPen z Litoměřic se realizuje především v kulturní oblasti: zúčastnil se projektu Noc literatury a zorganizoval putovní výstavu „Když tvoří senioři". Jeho nejnovějším projektem je Prolínání, které vytváří a prohlubuje mezigenerační vazby a jež zároveň zahájilo přeshraniční spolupráci.

Klub seniorů Průhon v Praze-Řepích svým členům, jejichž průměrný věk je 84 let, mimo jiné nabízí bohatý celoroční kulturní, turistický a sportovní program, členové také pravidelně navštěvují taneční kavárnu. V minulosti byl již několikrát oceněn za svou dlouhodobou práci pro seniory. Svým přesahem má vliv i na mezilidské vztahy a mezigenerační komunikaci.

Více informací o projektu se dozvíte na stránkách SenSen: www.sensen.cz

Autor: Redakce

1.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Návštěvníci se mohli v Zoo Praha rozloučit s dvouletým lachtanem Mamutem, který za pár dní zamíří do nového domova v Německu.
3

Pražská zoo se loučila s lachtanem Mamutem. Návštěvníkům představila jeho brášku

Jak reklamovat koupený dům či byt

Showman Robbie Williams zaměstnal manželku, tatínka i snoubence

/RECENZE, VIDEA, FOTOGALERIE/ Pro více než 50 tisíc fanoušků zpíval v nablýskané show zpěvák, bavič a tanečník. Pomyslnou tečku za letošními mega open airy udělal současný popový král Robbie Williams. Příjemným překvapením byla tentokrát i disco legenda Erasure, která rozhodně nebyla nutným zlem jako většina předkapel. Diváky příjemně "předvařila".

Pař jako Rus, zpívá Robbie Williams v novince, kterou přiveze i do Prahy

Praha - Kolem dvaceti kousků naservíruje v sobotu publiku na letišti v Letňanech britský zpěvák a tanečník. Nebudou chybět nové věci z desky The Heavy Entertainment Show, jež vyšla loni. Areál se otevře již v 15 hodin.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

DOTYK.CZ

Praha různýma očima - jako dějiště bollywoodského snímku i v díle ruského poety

/ VIDEO / Většina videí Prahy se zaměřuje na známá místa a pamětihodností, jako je Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Ale na Prahu se dá dívat i jinak. Shodou okolností to teď ukazuje hned několik snímků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení