VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevřený dopis iniciativy Pro Břevnov starostce Prahy 6 Marii Kousalíkové

Vážená paní starostko, obracím se na Vás jménem občanské iniciativy Pro Břevnov, která chce pomáhat zachovánía zlepšení kvality života v Břevnově. Jedním z významných ukazatelů je v tomto směru dostupnost a úroveň kulturních služeb. Jediným významným kulturně-společenským zařízením v naší čtvrti je Kulturní centrum Kaštan, na jehož pronájem právě vypsala MČ Praha 6 výběrové řízení.

1.12.2013 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Ondřej Leinert

Výběrové řízení je standardním způsobem naplňování kulturní politiky: budova je v majetku městské části a nájemce je příjemcem nemalého provozního grantu. Proto je právem a povinností městské části zajistit, aby byly v Kaštanu za peníze daňových poplatníků provozovány ty nejlepší možné služby. Jsme ale velmi znepokojeni postupem Městské části Praha 6 při výběru nového nájemce.

Domníváme se, že výběrové řízení, tak jak bylo vypsáno, má zásadní nedostatky formální i praktické:

-         Termín podání přihlášek je 2. 12., tedy přesně 14 dnů od vyhlášení výběrového řízení. Je to nejkratší možná doba, kterou umožňuje zákon. V žádném případě to však není dostatečná doba na vypracování kvalitního projektu.

-         Ve zveřejněném záměru ani v Podmínkách pronájmu není uveden termín zahájení pronájmu.

-         Dle neoficiálních informací má být nový pronájem realizován od 1. 2. 2014. Pokud má skutečně nový nájemce zahájit činnost od tohoto data, je téměř nemožné, aby dokázal zajistit v tak krátkém časovém úseku program na nejbližší období.

-         Nový nájemce je vyloučen z většiny grantových řízení pro následující rok, neboť grantová řízení jsou již uzavřena.

Vzhledem k tomu, že nový nájemce bude v Kaštanu působit nejméně dalších pět let, mělo by být výběrové řízení vyhlášeno standardně. Obracíme se proto na Vás s žádostí o zrušení již vypsaného výběrového řízení a vyhlášení řízení nového, za podmínek a termínů, obvyklých pro kulturní instituce.

Tedy se lhůtou pro přípravu projektů nejméně jeden měsíc a nástupem nového týmu od začátku kalendářního roku 2015 nebo sezony 2014/2015. Do té doby může být prodloužena nájemní smlouva současnému nájemci. Za těchto podmínek by komise mohla vybírat z většího množství pravděpodobně kvalitnějších projektů, provoz zařízení by nebyl měněn uprostřed sezony a v neposlední řadě by se zvýšila důvěryhodnost tohoto výběrového řízení v očích veřejnosti.

Věříme, že se budete naší žádostí zabývat.

S pozdravem,

Daniela Šálková

Občanská iniciativa Pro Břevnov

Autor: Redakce

1.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Opravář. Ilustrační foto.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení