VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okolí Prahy čekají čtyři koncerty pro Japonsko

Praha - Ačkoli je Japonsko několik tisícovek kilometrů vzdáleno od naší republiky, osud tamních obyvatel, kteří byli letos na jaře postiženi ničivým zemětřesením a vlnou tsunami, nám není lhostejný.

4.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Vlastimil Buňka

I nyní se navíc najdou jedinci, kteří vynaloží zájem a úsilí o to, aby obyvatelům této východoasijské země pomohli. Jedním z nich je Marie Tvrdková, která zorganizovala v České republice čtyři charitativní koncerty na pomoc obyvatelům Japonska.

Koncerty pro Japonsko se budou konat během listopadu a záštitu nad nimi převzalo Velvyslanectví Japonska v České republice a Česko-japonská společnost.

Celý projekt nese pojmenování Společně na Zemi. „Název vystihuje skutečnost, že problém Japonska se netýká pouze tragicky zasažené oblasti, ale lidí po celém světě,“ říká hlavní pořadatelka Marie Tvrdková.

Listopadové turné začne 9. listopadu na zámku Štiřín. O dva dny později, 11. listopadu, se přesune do kaple sv. Vojtěcha na zámku v Kostelci nad Černými lesy a poté 13. listopadu do zrcadlového sálu zámku Dobříš. Poslední koncert se bude konat 16. listopadu v pražském divadle Semafor.

Podnět vzešel od zpěvačky Evy Miklas-Takamine

V programu vystoupí zpěvačka Eva Miklas-Takamine, česká rodačka žijící v Japonsku, za doprovodu japonského koncertního kytaristy Tatsuo Sato.

„Podnět k pořádání charitativní akce vzešel právě od zpěvačky Evy Miklas-Takamine během její návštěvy České republiky v dubnu tohoto roku. Také ona byla totiž jednou z těch, kteří březnovou katastrofu v Japonsku prožili na vlastní kůži,“ informuje Tvrdková.

Návštěvníci se mohou těšit především na japonské skladby, ale zazní i písně původem španělské, francouzské a samozřejmě české. Zpěvačka zazpívá rovněž skladby z vlastní tvorby.

Na všech koncertech budou mít návštěvníci také prostor položit zpěvačce dotazy.

Z darovaných peněz uhradí japonským dětem pobyt v ČR

Výtěžek z koncertů poputuje v plné výši na konto Česko-japonské společnosti. Za něj bude třiceti dětem z japonského města Rikuzen-Takada umožněn na jaře příštího roku pobyt v České republice. „Tato oblast byla během ničivého zemětřesení takřka srovnána se zemí, a proto se tamním obyvatelům snažíme pomoci,“ dodává Tvrdková.

Svou účastí na koncertech může vyjádřit sounáležitost s obyvateli Japonska každý…

Michaela Rozšafná

4.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Miloš Zeman a Karel Srp starší. Ilustrační foto.
5

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení