VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko má svou Pretty Woman, vyhrála Eva Svobodová

Praha /FOTO/ - Na slavnostním večeru v Kongresovém centru v Praze byla v sobotu vyhlášena královna soutěže o nejšarmantnější ženu republiky Pretty Woman ČR 2009.

7.12.2009 1
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Z finálového večera třetího ročníku soutěže Pretty Woman ČR, který se uskutečnil v prostorách Kongresového centra Praha. Vítězka Eva Svobodová.Foto: DENÍK/Jiří Koťátko

Kdo by čekal běžnou soutěž krásy, kde o vítězství rozhodují dokonalé míry a mladistvá tvářička, byl by překvapen. Korunku si totiž odnesla čtyřiačtyřicetiletá finanční poradkyně Eva Svobodová, která si přízeň publika poctivě vydobyla v náročných soutěžních disciplínách.

Kromě hlavní kategorie byla udělena ještě cena čtenářů novin Pretty Woman Press, již si odnesla Renáta Mildner, a cena Pretty Woman Internet, jejíž vítězka vzešla z hlasování na internetu. Tu získala Pavla Dostálová.

„Jde o krásu vnitřní. Dnes večer se tady nebudou vážit játra ani brzlík, ale jde o to najít tu správnou kombinaci něhy, vášně a šarmu,“ uvedla na začátku večera moderátorka Halina Pawlowská.

Třetí ročník soutěže Pretty Woman ČR, který se uskutečnil v prostorách Kongresového centra Praha, měl i letos jasný cíl: nalézt dámu s nejkouzelnější osobností. S humorem sobě vlastním si Pawlowská neodpustila dělat narážky na svou tělesnost. „Bývá hříčkou scenáristy, postavit vedle trpaslíků obra,“ rozesmála publikum.

Záludné disciplíny

Nicméně Pretty Woman nebyla soutěž o ideální míry nebo modelingovou kariéru. Soutěžící ženy byly sice sympatické, rozhodly však hlavně jejich výkony v několika disciplínách, které ukázaly, co v nich skutečně je.

První disciplína „představ se“ připravila soutěžícím hned několik záludností. Ve vlajících róbách spadajících až na zem a na vysokých podpatcích scházely po schodech dolů na scénu a přitom se publikum snažily zaujmout krátkým povídáním o sobě. Situace hrozící karambolem. Soutěžící však nebezpečný sestup zvládly s grácií a ty, které si šaty skutečně přišláply, to vzaly s humorem.

Druhá disciplína, které se ještě účastnilo všech deset žen, se jmenovala „ukaž, co umíš“. Soutěžící zde předváděly krátké scénky a došlo mimo jiné i na hru na klavír se smyčcovým doprovodem.

Pět soutěžících, které si získaly sympatie hlasujících, poté postoupilo k disciplíně „in flagranti“. Šlo o to vhodně zareagovat na fiktivní situaci, kdy žena zahlédne svého partnera v kavárně s jinou ženou. Padlo i několik facek, „partner“ byl několikrát seslán ze židle k zemi. Jiná pojetí by se spíše hodila do kategorie „ideální žena“.

„Ale tak to v životě nechodí,“ komentovali glosátoři.

O vítězce rozhodla poslední disciplína, talkshow. S Halinou Pawlowskou, která „ráda klade blbé otázky a vyžaduje na ně inteligentní odpovědi“, jak sama řekla. Povídala si se dvěma finalistkami. Ty i přes vypjatou situaci zachovaly klid a působily elegantně.

Vítězkou se nakonec stala Eva Svobodová, nejstarší ze soutěžících žen. Ukázala, že si nepotřebuje na nic hrát a bere život takový, jaký je. Tím a svojí odvahou si publikum jednoznačně získala na svoji stranu.

Bohatý program

Samotné klání finalistek bylo střídáno doprovodným programem, ve kterém vystoupili například Miro Žbirka, Hana Zagorová, Mandrage, Jaroslav Uhlíř, Dalibor Janda nebo Petr Hapka.

V roli glosátorů, kteří soutěž čas od času komentovali, vystoupili Václav Postránecký, Dana Batulková a Aleš Háma.

Která z žen bude letošní Pretty Woman, však bylo plně v rukou diváků, kteří pro své favoritky hlasovali prostřednictvím SMS. Další tituly byly uděleny na základě internetového hlasování a hlasování čtenářů novin. Titul Pretty Woman Internet ČR 2009 tak získala Pavla Dostálová, cenu Pretty Woman Press ČR 2009 si odnesla Renáta Mildner.

Vítězka Eva Svobodová: Cítím se mladá

Okouzlila svou spontánností a vyzrálostí, dojmem, že si na nic nehraje. Jako jediná na pódiu prozradila rok svého narození: 1965. Při jedné ze soutěžních disciplín, scénce nazvané „in flagranti“, zas svého partnera v lechtivé situaci ubila argumenty: „Krásnou ženu máš, auto, pěkný byt. A ty jsi tady s někým jiným. Tak, a teď máš h…o!“ Po celou dobu působila jako vyrovnaná žena, která ví, co je život.

Co podle vás činí ženu krásnou?
Optimismus. Je mnohem krásnější se smát. Když se mračíte, není to ono.

Už se těšíte, až si užijete výher, které jste jako vítězka obdržela?
Na výhry se těším, ale vlastně ani nevím, co všechno jsem to dostala. Bylo to celé tak rychlé. Teď tady sedím mezi vámi a fotografové si mě fotí…

Co vás vedlo k tomu, přihlásit se do soutěže Pretty Woman?
Chtěla jsem zjistit, jaká je možnost uspět mezi mladšími ženami. Jednoho podzimního večera mě popadla obyčejná lidská pýcha a do soutěže jsem se přihlásila. V jádru byla touha zúčastnit se a snad i vyhrát.

Cítíte se být mladá?
Ano, cítím se mladá. I když tělesná schránka už je na tom hůře, obzvlášť někdy po ránu. Na druhou stranu, když jdu někdy městem se svým dvacetiletým synem, občas si někdo myslí, že jsem jeho partnerka. To potěší.

Máte nějaký cíl, kterého byste chtěla dosáhnout?
Chtěla bych být úspěšná ve financích, v současné době se totiž zabývám finančním poradenstvím. Do budoucna bych se chtěla stát realitní makléřkou. Dříve jsem dělala masérku, ale záda už mi tak neslouží. Vystudované mám dvě střední školy, sportovní gymnázium a sociálně právní školu, obě dvě můj život poznamenaly. První sportem, ta druhá tím, že ráda pomáhám lidem, tiším jejich bolesti a zastávám se ohrožených. A do budoucna bych zkrátka chtěla být úspěšná, to je můj cíl.

Autor: Petra Kotvová

7.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 26. května v Praze na tiskové konferenci.
17

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení