VYBERTE SI REGION

Kultura

Pocity jsou sdělením našich písní

Ačkoliv nejsou na hudební scéně úplnými nováčky – navíc se znají z předchozích projektů – pořádně o sobě dali vědět až nedávno. Pětice pražských muzikantů, která si říká Hodiny, zabodovala hned debutovým singlem Stmívání, jenž se momentálně pohybuje za hranicí šesti set tisíc zhlédnutí na YouTube (lépe řečeno, pomalu se blíží k sedmi stům tisícům).

Výstava přiblíží osudy statečných mužů vzdorujících totalitě

Praha - Životní příběhy faráře Josefa Toufara a básníka Jana Zahradníčka představí výstava, která je ode dneška přístupná na Novoměstské radnici. Jmenuje se Vzdorovali zlu - příběhy českého 20. století. Osudy dvou mužů, kteří vzdorovali totalitnímu režimu, přiblíží fotografie, filmové dokumenty, osobní předměty, vzpomínky přátel a příbuzných.

Před rokem zemřel akademický malíř a grafik Jiří Bouda

Praha - Před rokem, 23. srpna 2015, zemřel akademický malíř a grafik Jiří Bouda. Syn akademického malíře Cyrila Boudy zachycoval ve svých litografiích a kresbách hlavně krajinu a městskou architekturu a také lokomotivy a vlaky. Se svou ženou Janou se Jiří Bouda též podílel na restaurování poničeného papírového Langweilova modelu Prahy v pražském městském muzeu.

Pokračuje mezinárodní varhanní festival v Praze

Praha - Do druhé poloviny vstoupí koncem týdne 21. ročník Mezinárodního varhanního festivalu, který od 4. srpna hostí vždy ve čtvrtek bazilika sv. Jakuba v Praze. K loňskému jubilejnímu ročníku vyšlo CD Audite Organum se záznamy sedmi nejzajímavějších výkonů, sdělila mluvčí přehlídky Markéta Zbořilová. Každý z koncertů doplňují videoprojekce, díky nimž mohou posluchači sledovat varhaníka při hře.

Výstava ukáže nové poznatky a dokumenty o invazi ze srpna 1968

Praha - Knihovna Václava Havla v pondělí odpoledne zahájí výstavu, která ukáže nová zjištění o vojenském obsazení Československa v srpnu 1968. Jmenuje se Nejdelší noc – 21. 8. 1968 a seznámí návštěvníky s jednotlivými fázemi vojenských příprav a politického zajištění akce, která nadlouho ovlivnila československé dějiny.

Před 125 lety zemřel novinář a spisovatel Jan Neruda

Praha - Za zakladatele českého fejetonu a mistra drobné umělecké črty je považován spisovatel Jan Neruda, který zemřel 22. srpna 1891 v Praze. Nejrozsáhlejší část jeho tvorby je spjata s novinářskou činností, napsal více než 2000 fejetonů z oblasti kulturní, sociální i politické, některé mají též podobu cestopisných obrazů či poloreportáží.

Divadlo Archa uvede inscenaci o autorovi Alenky v říši divů

Praha - Divadlo Archa se na konci srpna stane další scénou festivalu nového cirkusu Letní Letná. Mezinárodní tým divadla Krepsko uvede v pražské premiéře inscenaci Edgar's Echo inspirovanou životem a dílem Lewise Carrolla, autora slavné Alenky v říši divů. Představení vzniklo v Helsinkách v roce 2013 a v Čechách bude od 25. do 28. srpna k vidění poprvé, řekla Pavlína Svatoňová z Divadla Archa.

Festival Vertifilms uvede filmy natočené ve "výškovém" formátu

Praha - Vystup z řady a vytvoř film na výšku, vyzývají filmaře pořadatelé festivalu Vertifilms, kteří na listopad chystají do prostor Národní galerie v Praze první ročník festivalu vertikálního filmu. Představí na něm vítězné práce soutěže Tall Idea Prague 2016, do níž se mohou hlásit tvůrci „vertikálních filmů" od 1. září. Během večera uvedou i další snímky z celého světa, vytvořené ve dříve zatracovaném „výškovém" formátu, oznámil ředitel festivalu Kryštof Šafer.

Letní Letná hostí výstavu Národního muzea o historii cirkusu

Praha - Národní muzeum představuje své cirkusové sbírky na mezinárodním festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Výstavku s názvem Cirkus v maringotce tu naleznou zájemci do 4. září, hned vedle festivalové pokladny. Vstup je zdarma.

Na Petříně si mohou lidé připomenout výročí otevření rozhledny

Praha - Na Petříně si v sobotu a v neděli mohou lidé připomenout 125. výročí otevření tamní rozhledny. Součástí sobotního programu bude procházka po petřínském kopci zaměřená hlavně na jeho proměny v posledních 100 letech. Rozhledna i lanovka na Petřín jsou v Praze od roku 1891, obě atrakce přinesla Praze Jubilejní zemská výstava 1891.

Letní shakespearovské slavnosti uvedou i slovenského Othella

Praha - Letošní ročník Letních shakespearovských slavností se blíží do finále, přesto divákům nabídne ještě tři inscenace. Především Veselé paničky windsorské se Simonou Stašovou, Evou Režnarovou a Bolkem Polívkou v hlavních rolích.

V soutěži vinař roku zvítězilo Zámecké vinařství Bzenec

Praha /FOTOGALERIE/ - V letošním čtrnáctém ročníku soutěže o vinaře roku zvítězilo Zámecké vinařství Bzenec. Druhé místo obsadilo Vinařství Volařík Mikulov, třetí jsou Vinné sklepy Valtice, které loni byly druhé. Výsledky oznámili na čtvrtečním galavečeru v pražském Žofíně pořadatelé. V loňském ročníku zvítězilo Vinařství Mikrosvín Mikulov.

V Praze na Letné začal festival nového cirkusu, potrvá do 4. září

Praha /FOTOGALERIE/ - Komedií o putování za osudovou láskou v podání Divadla Spektákl pojatou jako venkovní show a přístupnou zdarma začal ve čtvrtek  v podvečer v Praze mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná.

Karel Gott dnes vstoupil do rekordmanské síně slávy

Praha - Zpěvák Karel Gott ve čtvrtek vstoupil do Rekordmanské síně slávy. Certifikát za největší počet cen popularity v české historii mu dnes osobně předali v jeho domě představitelé pelhřimovské Agentury Dobrý den, která přes 20 let spravuje české rekordy. Spolu s ním zpěvák obdržel i cenu v podobě tančící lahve, kterou si umístil na klavír mezi své vystavené hudební ceny. Informaci poskytl prezident agentury Miroslav Marek.

Výstava připomíná historii žen v české a československé armádě

Praha - O statečných ženách, které vstoupily do řad české nebo československé armády, vypráví nová výstava umístěná před budovou generálního štábu na Vítězném náměstí v Praze. Fotografiemi i textem historici na několika panelech připomněly dívky a ženy bojující na východní frontě, pracující v odboji a novodobé veteránky, které sloužily v zahraničních misích české armády.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies