VYBERTE SI REGION

Kultura

Aukce na Žofíně nabídne dvě stovky děl, nejdražší je Filla

Praha -  Na Žofíně se v neděli odpoledne koná společný aukční den Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín. Na sběratele a milovníky umění čeká na 200 děl, zastoupena budou slavná jména české výtvarné scény 19. a 20. století. Nejdražší položkou aukce je obraz Emila Filly Čtenářka Lidových novin s vyvolávací cenou devět milionů korun. Obraz Emila Filly Čtenářka Lidových novin se na nedělní aukci v Praze nakonec prodal za 11,8 milionu korun. Řadí ho to mezi 30 nejdražších obrazů prodaných na českých aukcích.

Uskuteční se benefiční Běh pro Paraple na podporu vozíčkářů

Praha /GALERIE/ - V Letenských sadech se v neděli uskuteční 17. ročník benefičního běhu pro Paraple, sportovně-společenské akce na podporu vozíčkářů. Odpoledne a podvečer plné pohybu, zábavy a hudby tradičně zahájí herec a režisér Zdeněk Svěrák. Běhu pro Paraple bude předcházet třetí ročník charitativní aukce výtvarného umění pro Centrum Paraple, která se uskuteční od 13.00 hodin na Žofíně.

Romský festival Khamoro začne koncertem na náplavce

Praha - Na náplavce u Rašínova nábřeží  začne v neděli večer koncertem pod širým nebem 18. ročník světového romského festivalu Khamoro. Tradiční akce, na niž se sjíždějí romští hudebníci z různých koutů světa, potrvá do 4. června. Součástí festivalu je také řada doprovodných akcí včetně odborných seminářů o aktuálních tématech.

Pražské ostrovy rozezní nejtalentovanější hudební objevy

Praha - Pražský multižánrový festival United Islands of Prague se uskuteční o víkendu 25. a 26. června již potřinácté. Letos oživí hudbou Kinského zahradu, Kampu, Žofín, Střelecký Ostrov a Janáčkovo nábřeží.

V Divadle Bez zábradlí budou vystavovat obrazy výtvarníků a animátorů

Praha /FOTOGALERIE/ - Bratři v triku, Rákosníček nebo Krteček. Postavičky, které zná asi každý z nás od raného dětství. Většina jejich autorů už není mezi námi, ale má své pokračovatele. Výtvarníky, jejichž osudem se stal kreslený film. Tato díla lze vidět v Divadle Bez zábradlí v Praze od středy 1. června.

Výstavu o Karlu IV. za dva týdny vidělo 10 tisíc lidí

Praha - Výstavu o Karlu IV. a umění jeho doby vidělo ve Valdštejnské jízdárně za necelé dva týdny 10 tisíc návštěvníků. Pro velký zájem je otevřena každý den včetně pondělí od 09.00 do 18.00 hodin. Na červenec a srpen počítá pořádající Národní galerie s prodloužením otevírací doby do 19.00 hodin. V pátek o tom informovala mluvčí NG Tereza Ježková.

S Adolfem Bornem se přišli rozloučit osobnosti i obyčejní lidé

Desítky lidí se dnes přišly naposledy rozloučit s oblíbeným výtvarníkem Adolfem Bornem. Zemřel v neděli v Praze nedlouho před svými 86. narozeninami. Za všechny ve Velké obřadní síni strašnického krematoria se s milovníkem starých časů a habsburské monarchie rozloučil řečník oblečený právě v uniformě odkazující k Bornově oblíbené době a uspořádání společnosti.

Výstava ukazuje tibetské památky i pomoc českých odborníků

Praha - Tibetskou knižní kulturu a sakrální malby představí výstava, která ve středu začala v Klementinu. Chce tradiční kulturu vzdálené země představit českému publiku, ale také pomoci tamním mnichům s restaurátorskými pracemi v tibetských klášterech. Výstava nazvaná Tradiční tibetská kniha a malba potrvá do 9. července.

Výstava připomene Kupkovu retrospektivu před 70 lety

Praha - Jako připomínku 70. výročí první retrospektivní výstavy Františka Kupky v pražském Mánesu se na stejném místě uskuteční krátká přehlídka jeho děl. Pořádá ji aukční síň Adolf Loos Apartment and Gallery, jež má v Mánesu svou výstavní síň.

České muzeum hudby nabídne Sukovy housle i sbírku 'angličáků'

Praha - Národní muzeum (NM) v Praze ve středu v Českém muzeu hudby pro veřejnost otevře novou výstavu s názvem Josef Suk. Housle - můj osud, která představí životní dráhu jednoho z nejvýznamnějších českých houslistů.

Festival spisovatelů přivítá nositele Nobelovy ceny Coetzeeho

Praha - Letošní 26. ročník Festivalu spisovatelů Praha, jehož hlavní program se bude konat od 7. do 10. října, přivítá mimo jiné nositele Nobelovy ceny Johna Maxwella Coetzeeho nebo autora knihy Klub rváčů Chucka Palahniuka. Letošním tématem festivalu je Zločin a trest. Informoval o tom za organizátory Guillaume Basset.

OBRAZEM: Tři sestry oslavily v Braníku narozeniny

Praha - Legendární skupina Tři sestry oslavila v areálu Ledárny Braník své 31. narozeniny. Jako hosté na Open Airu vystoupily skupiny Horkýže Slíže, Ivan Mládek a Banjo Band, Visací Zámek, Vypsaná Fixa, SPS, Plexis, Zóna A, Ešus, Doctor P.P., E!E, De Bill Heads, MZH, Apple Juice, Zputnik, Totální nasazení, Pirates of the Pubs, P.U.M. a další.

Jak se vrazi zbavují těl obětí? I to ukáže muzeum

Praha - Co plánujete na sobotu 11. června večer - řekněme tak mezi 19. hodinou a půlnocí? Tak by mohla znít otázka preventisty pražského policejního ředitelství Ladislava Beránka. On ovšem nepřichází s dotazem, ale rovnou s nabídkou. Což takhle Pražská muzejní noc?

Vychází kniha ilustrovaná Bornem, jejího vydání se malíř nedožil

Praha - Ve Vyšehradu v pondělí vyšla jubilejní 50. kniha ilustrovaná pro toto vydavatelství Adolfem Bornem. Vydání románu Oni a já Jeroma Klapky Jeroma se malíř již nedožil. Média o tom za vydavatelství informovala Denisa Novotná.

OBRAZEM: Pohádkový les očaroval Krč

Praha - Děti i rodiče si v sobotu užili Pohádkový les v pražské Krči. Na trase je čekaly nejrůznější disciplíny od lukostřelby a pochod se zavázanýma očima až po prolézání tunelem. Nechybělo ani loutkové divadlo, bublinová show, ukázky hasičské techniky a opékání buřtů.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.