Praha: Desítky lidí si zahrály Ódu na radost na plastové trubky


Několik desítek lidí všech generací si v neděli vpodvečer ve velkém sále paláce Žofín na pražském Slovanském ostrově zahrálo Ódu na radost Ludwiga van Beethovena. Hudebním nástrojem jim přitom byly různě dlouhé plastové trubky. Účastníci akce s názvem Vybubnujme si radost se tak zapsali do české knihy rekordů, poté se chopili bubnů.

Nejmladšímu bubeníkovi byly dva roky, nejstarším z účastníků byla šestaosmdesátiletá Božena Grigorovová. „Bezvadné to bylo,“ řekla ČTK s tím, že jí nadchlo především společné bubnování.

Akci pro seniory a jejich rodiny pořádal projekt Original Rhythm Team za podpory Prahy 1. Podle organizátora – Jiřího Vokáče Čmolíka z Original Rhythm Team – šlo o takzvanou metodu korporátního bubnování. „Spočívá v tom, že lidé přijdou na jedno místo, dostanou buben nebo jiný rytmický nástroj, a bez jakékoli hudební zkušenosti dokážou vytvořit rytmický orchestr. Nejde tady o hudební metodu jako takovou, ale o metaforu pro lidskou spolupráci, komunikaci, načasování,“ řekl ČTK Čmolík.

datum vydání 5.9.2010 19:42

Zpět na seznam zpráv



Další možnosti

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality