Výborný zářil, Mladá Boleslav udolala Spartu v prodloužení

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve 13. kole extraligy vedoucí tým tabulky pražskou Spartu 4:3 v prodloužení. Středočeši doma vyhráli počtvrté za sebou. Nejvýraznější podíl na tom měl kapitán David Výborný, který si připsal čtyři body za gól a tři nahrávky. Zápas rozhodl svou druhou páteční trefou bek Tomáš Voráček.

23.10.2015

Autor prvního gólu David Výborný (vpravo) a Lukáš Pabiška z Boleslavi se radují.Foto: čtk

Sparta nastoupila bez nejproduktivnějšího útočníka Réwaye, který byl překvapivě přeřazen do prvoligových Benátek nad Jizerou, a brzy ztrácela. Poté, co Cingel ve své příležitosti zaváhal, udržel po vyhraném buly na druhé straně kotouč Výborný a proti svému bývalému týmu otevřel skóre.

Sparta mohla vyrovnat při Klimkově příležitosti a následném závaru, jenže domácí gólman Rittich byl proti a uhájil těsné vedení až do první přestávky.

„Vstoupili jsme do utkání s velkým nasazením a nadšením a myslím, že v první třetině jsme byli lepším týmem. Bohužel se nám nepodařilo odskočit o dvě branky. O to horší byla druhá třetina, kdy byl soupeř lepší a přebral iniciativu," uvedl kouč vítězů Marian Jelínek.

Utkání 13. kola hokejové extraligy BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha.

Ve druhé části jako první trochu více zahrozil Cingel. Chuť si pak při hře ve čtyřech na obou stranách mohl spravit Pacovský, jenže rozezvučel pouze brankovou konstrukci. Před polovinou základní hrací doby zaskočil za Pöpperleho obránce Polášek. Nedlouho poté prostřelil Kudrna z kruhu pro vhazování Ritticha a vyrovnal.

Další příležitosti posunout skóre a dopřát vyprodanému hledišti další góly měli Pabiška a sparťan Pech, ale nakonec udeřilo až 27 vteřin před vypršením druhé třetiny, kdy se poosmé v sezoně prosadil Přibyl.

„První třetinu jsme hráli rovnocennou partii, ale druhá třetina nám nevyšla. Sparta nás přehrávala a byla jednoznačně lepší. To vedení si zasloužili. Ale pak jsme si v šatně řekli, že jsme byli ustrašení a musíme hrát náš hokej, což vyšlo," pochvaloval si obránce Matěj Stříteský.

Během prvních osmi minut třetího dějství se gólová houpačka zhoupla opět na druhou stranu. Nadšené hrající Mladoboleslavští sice ještě nepotrestali Saboličův prohřešek, ale v končící 44. minutě ostré nahození Stříteského tečoval mimo Pöpperleho dosah Voráček a bylo opět vyrovnáno.

Forman a Sabolič mohli Pražany poslat znovu do vedení, jenže pak se proti pravidlům provinil Mikuš, Výborný nabil Stříteskému a ten poslal hostujícího zadáka zpět do hry už po 13 vteřinách.

„Trošku už jsem doufal, že by to mohl být vítězný gól, ale Sparta pak hodně tlačila," řekl Stříteský. Sparta v touze po vyrovnání zvýšila tlak, Hamilton si však vylámal zuby na Rittichovi a domácí gólman vytáhl i famózní zákrok proti Klimkovi.

V 57. minutě ho však přece jen prostřelil Buchtele a poslal duel do prodloužení. V něm nejprve nedal z dobré pozice Lenc, ale Voráček s velkým přispěním Pöpperleho zajistil druhý bod Mladé Boleslavi. „Martin Látal mi parádně přihrál, já jen zavřel oči a vystřelil, takže jsem se ani nedíval, jak to tam propadlo. Ten gól se počítá, to je hlavní," radoval se Voráček.

„Když nezískáte ten druhý bod, ten pocit není dobrý. I my jsme měli v prodloužení šance, ale inkasovali jsme. To se stává, hokej je hra chyb," řekl k rozhodující trefě asistent kouče Sparty Zdeněk Moták.

Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 4:3 v prodl.

Branky a nahrávky: 3. D. Výborný, 44. Voráček (Stříteský, D. Výborný), 48. Stříteský (D. Výborný), 64. Voráček (D. Výborný, M. Látal) – 31. A. Kudrna (Pech, J. Mikuš), 40. Přibyl (J. Hlinka, Buchtele), 57. Buchtele (J. Mikuš, Přibyl). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4200 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 0:2, 2:1 – 1:0.

Mladá Boleslav: Rittich – Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Kučný, Ovčačík – L. Pabiška, D. Výborný, Jarůšek – Pacovský, Urban, Lenc – M. Látal, R. Hruška, Klimenta – Bárta, Žejdl, Musil. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Sparta: Pöpperle – Čajkovský, Barinka, Eminger, Polášek, Hrbas, J. Mikuš – Sabolič, Pech, Kumstát – Přibyl, J. Hlinka, Buchtele – Hamilton, Cingel, Klimek – A. Kudrna, Černoch, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.

Další výsledky 13. kola

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 4:5 (1:0, 2:4, 1:1), Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 7:5 (1:2, 5:2, 1:1), PSG Zlín – HC Kometa Brno 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1), HC Vítkovice Steel – HC Verva Litvínov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), HC Dynamo Pardubice – Mountfield Hradec Králové 2:5 (1:0, 0:3, 1:2), HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 6:0 (2:0, 3:0, 1:0).

Autor: ČTK

23.10.2015

Stanice metra Malostranská.

Vytékající voda uzavřela stanici metra Malostranská

Rada České televize volila ve druhém kole 26. dubna nového ředitele České televize. Generálním ředitelem byl zvolen Petr Dvořák.