Hokejisté Slavie porazili Karlovy Vary 4:0. Jejich výhru zhlédlo 16 617 diváků, což je absolutní rekord nejvyšší české soutěže. Ten byl překonán o 435 diváků.

Slavii po dnešním utkání dělí od extraligového titulu jedno vítězství. Tým Zdeňka Venery dva úspěšné zápasy. Slávisté vedou v sérii 3:2.

O jejich úspěchu rozhodl především Jakub Klepiš a Jiří Drtina. Oba si připsali dvě branky.

Hráči Vladimíra Růžičky odčinili středeční debakl, kdy inkasovali osm branek! Výhru podtrhl i Adam Svoboda, který jako první brankář v letošním finále vychytal nulu. K tomu se domácím podařilo využít i tři přesilovky.

Do pátého duelu přišla obě mužstva se shodnou taktikou – opatrností. Žádné zbytečné riskování, žádné zbytečné fauly. Prvním kdo se provinil byl až v 16. minutě domácí Tomáš Micka.

Ve druhé třetině Slavia stupňovala tlak, který byl podpořen šňůrou vyloučených hostujících hokejistů. Ti hráli více než osm minut v kuse v oslabení. Buď ve čtyřech nebo třech.

Podobná situace přišla i na druhé straně. Karlovarští měli čtyři minuty. Překonat Svobodu se jim ale nepodařilo.

Na začátku třetí dvacetiminutovky získala Slavia téměř minutu a půl přesilovku 5 na 3. Výsledek? Jiří Drtina zvýšil na rozdíl tří branek. Druhý zápis si připsal za osm minut. Výsledkově bylo rozhodnuto, ale ne na trestné minuty. V jednu dobu pykalo na trestné lavici deset hříšníků. Pět na každé straně. Sami rozhodčí několik minut museli řešit kdo, co a jak.

Šesté finále je na programu v pondělí v Karlových Varech. Zápas ale začíná netradičně až 19:25. Duel byl přeložen kvůli fotbalovému utkání Mostu a Bohemians 1905.

Slavia – Karlovy Vary 4:0

Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0

Muž zápasu: Svoboda

Stav série: 3:2

Svoboda – Kadlec, Vašíček, Novák, Kolařík, Sloboda, Žižka, Drtina – Bednář, Červenka, Tomica – Hruška, Klepiš, Vondrka – Micka, Růžička, Sup – Rataj, Beránek, Čermák – Sklenář. Trenér: Růžička.

Mensator – Dobroň, Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Prošek, Grof, Brňák – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Hluchý, Kraft, Skladaný – Melenovský, Kristek, Polák – Pech, Zucker, Procházka. Trenér: Venera.

Branky: 10. Klepiš (Vondrka), 31. Klepiš (Hruška), 45. Drtina (Novák), 53 Drtina (Kadlec). Rozhodčí: Hradil, Husička – Šátava, Pešek. Vyloučení: 8:9, navíc Němec a Mudroch (KV) 10. minut. Využití: 3:0. Diváci: 16 617.