„Náš hrad to byl dřív. Teď už není,“ pronesl bezmocně útočník Tomáš Netík.

Sparťané ve včerejším utkání 29. kola podlehli 1:3 Liberci. A z šesti posledních zápasů doma prohráli už popáté.

Obhájce titulu balancuje v polovině základní části na tenkém ledě. Na svém ledě.

Obraz toho všeho jako by se přitom výrazně neměnil. Domácí tým si v Holešovicích vytváří šance, jenže ho opět zradila bezradná produktivita.

„Utkání mělo šťávu a nasazení,“ pochvaloval si liberecký kouč Dušan Gregor. „Sparta podala výborný výkon. Taky by si zasloužila bodovat.“

Reakce Mariana Jelínka, domácího asistenta trenéra? „Náš výkon výborný nebyl. A to svižné tempo bylo proto, protože ho nasadil Liberec.“

Přitom domácí dvě třetiny těsné vedení drželi. Výstavním přečíslením ho zařídila dvojice Petr Nedvěd – Ľubomír Vaic. Jenže v sedmé minutě jásala T–Mobile Arena naposledy. Liberec ještě v první třetině srovnal, ale gól sudí Husička neuznal kvůli postavení hráče v brankovišti.

Až záznam na multimediální kostce odhalil jeho chybné rozhodnutí, hosty to však paradoxně nakoplo. Třetí třetinu vyhráli 3:0, cenné vedení si pojistili při power play sparťanů.

Klíčový moment ale přišel o pět minut dříve, kdy si Klimenta vyměnil puk s Víškem a ten přelstil nepovedenou střelou Altrichtera. „Taková vlaštovka,“ okomentoval svůj gól střelec. „Ale já ani jinak nestřílím,“ žertoval.

Sparta si žertovat nedovolí. Místo toho vymýšlí co zlepšit. Dokonce sáhla po Vondráčkovi z prvoligového Hradce Králové, z Komety zase přijde Jan Hruška. Jedná i s bekem Richardem Stehlíkem, jenž nedostal šanci v NHL.

Čas na další léčbu má ještě během reprezentační pauzy…