Stačilo si dojít pro kafe, párek. Kdo se poté vrátil, neviděl nejdůležitější. Sekundy rozhodovaly čtvrté zápasy hokejového čtvrtfinále.

Sparta – Vítkovice 1:4 a stav série 2:2.

Třinec – Pardubice 0:4 a stav série 1:3.

Pardubice si dlouho nedělaly problém. Pokud před začátkem utkání panovala nervozita z výsledku, byla zažehnána záhy. A to abnormální rychlostí.

První třetina – 56 sekund a 3 góly v brance třineckých gólmanů. Dva si „připsal“ Duba, jeden náležel Hamerlíkovi.

Šok, nechápavé pohledy, radost, smutek. Vše platí, nespletete se.

Oddechový čas Třince, co jiného. Jen chvilkový. Poté marný boj o změnu.

Podobné stavy zažili domácí na Spartě. Když začala druhá třetina sparťané měli plán – vyrovnat – prohrávali 0:1. Opak byl pravdou.

20.22 – 0:2, 21.09 – 0:3 a 24.16 – 0:4. Také nadešel oddechový čas, také nepomohl.Přesně v polovině utkání spustil domácí kotel jasný vzkaz: „Budíček, budíček.“

Trochu se Spartě zadařilo. Za pár sekund snížila v přesilovce. Ale díra byla stále propastná, tři góly a jen jedna třetina. Ta se jen dohrála, jen povinnost.

Den předtím přitom Sparta vyhrála druhou třetinu 4:1. „Od druhého zápasu hrajeme svůj hokej,“ chválil útočník Martin Ručinský. V neděli na něj sparťané zapomněli a s dosavadní největší návštěvou play off (10 967 fanoušků) se loučili trpce.

Sparta - Vítkovice 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Langhammer (Ručinský, Netík) - 11. R. Hruška (Barinka), 21. Klimek (Burger, Barinka), 22. Kvapil (Vrána, Sičák), 25. Barinka (Štefanka, Stehlík). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 10.968. Stav série: 2:2.

Sparta: Přikryl - Macholda, Jan Hanzlík, Vykoukal, Gulaši, Vojta, Philipp, Cunik - Ton, D. Výborný, Podlešák - Kafka, Broš, Hromas - Netík, Langhammer, Ručinský - Látal, Hrdel, Koreis - od 41. navíc Karpov. Trenéři: Volek a Holaň.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Sičák, Trnka - Klimek, Burger, Plášek - Kvapil, Vrána, Treille - Ujčík, Štefanka, Krenželok - Szturc, R. Hruška, Selingr. Trenéři: Hadamczik a Konečný.