Sparta zdolala Krakov a postoupila v Lize mistrů do play off

Praha - Hokejisté pražské Sparty porazili v domácí odvetě v Lize mistrů Krakov 5:4 a zajistili si po třetím duelu ve skupině O postup do 1. kola play off. Český šampion Liberec podlehl ve skupině H doma TPS Turku 1:2 po samostatných nájezdech a Vítkovice v "éčku" prohrály na ledě Kärpätu Oulu 0:1 v prodloužení.

26.8.2016

Jaroslav Hlinka Foto: ČTK

Sparta po výhře v Krakově (7:2) a domácí porážce s Färjestadem (1:2) ve druhém vystoupení v O2 areně měla skvělý vstup do utkání. Po 24 vteřinách otevřel skóre tečí po Ihnacakově střele Vrána a za dalších 36 sekund se prosadil Forman. Brankostroj domácích se ale zastavil a ve 13. minutě snížil Slabon a v úvodu druhého dějství při Emingerově vyloučení vyrovnal Slovák Chovan.

Tým českého trenéra Rudolfa Roháčka v sestavě i s obráncem Michaelem Kolarzem a Petrem Šináglem ale dlouho nerozhodný stav neudržel. Ve 28. minutě po závaru před Radziszewským vrátil Pražanům vedení Pech a vzápětí při přesilovce pěti proti třem upravil Netík na 4:2.

Outsider se ale nevzdal. Nejdříve 41 vteřin před koncem druhé třetiny snížil Kapica a ve 44. minutě vyrovnal Drzewiecki. V čase 55:30 ale rozhodl v přesilovce druhou trefou v utkání Netík.

Liberec se po nedělní výhře nad norským Lörenskogem 4:3 až v prodloužení představil opět doma proti TPS Turku a prohrával od osmé minuty, kdy se dostal za obranu Virta a překonal Lašáka. Stav vydržel až do 54. minuty, kdy vyrovnal obránce Mojžíš. V rozstřelu rozhodl až v šesté sérii Virtanen.

Vítkovice po prohrách doma s Kärpätem (2:4) a v Krefeldu (0:2) držely podobně jako v Německu dlouho bezbrankový stav. Zatímco na ledě Krefeldu Ostravané nakonec všechny body ztratili, v Oulu sice dosáhli na zisk, ale výhry se znovu nedočkali. V čase 62:57 rozhodl po Lehtonenově přihrávce Niemelä. Aby si Vítkovičtí udrželi naději na postup, musejí 7. září doma porazit Krefeld za tři body.

Autor: Redakce / ČTK

26.8.2016 VSTUP DO DISKUSE

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze.

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.