Sparta odehrála na dlouhou dobu poslední zápas ve svém tradičním prostředí a symbolicky také proti tradičnímu sokovi Slavii.

Prvoligového protivníka porazila před zaplněným hledištěm s více než pěti a půl tisíci diváků s přehledem, dvěma trefami se pod výhru podepsal navrátilec Tomáš Netík. "Ty pocity jsou smíšené. Vybaví se ty vzpomínky, ale to se nedá dělat, jedna etapa končí, začíná jiná, tak to v životě je," řekl Netík.

Prvoligového soupeře měla dnes i Mladá Boleslav. Výhrou 7:3 nad Ústím nad Labem si připsala v přípravě čtvrtou výhru za sebou, přičemž pokaždé během této série dokázali Středočeši vstřelit alespoň čtyři branky. Brankostroj načal po bezgólové úvodní třetině Pacovský, v samém závěru zápasu přidal další dvě trefy.

Na přemožitele čeká v přípravě i po dnešku Olomouc. Kohouti porazili Trenčín 5:1 a vyhráli i sedmý zápas, ačkoliv ve čtyřech z nich potřebovali na udolání soupeřů nájezdy. Hvězdu zápasu Laše doplnil v dresu vítězů dvěma trefami do černého Tomáš Mikúš.

Karlovy Vary sice ukončily střelecký půst z předchozích vystoupení se Zlínem (0:3) a Olomoucí (0:1), ale jedinou trefou pouze korigovali potupný debakl v podkrušnohorském derby s Chomutovem 1:7. Piráti si naopak připsali čtvrtou výhru v řadě a tuto úspěšnou sérii zvládli s celkovým skóre 23:6.

Zlín nestačil na Znojmo, jemuž podlehl nakonec těsně 5:6. Orli vedli na začátku třetí třetiny již 6:2, ale Berani ještě udělali ze závěru zápasu drama. Kotvan snížil 46 sekund před závěrem na rozdíl jediné branky a poté měli ještě šance na vyrovnání Vlach a Holík, ale neuspěli.

Přípravné zápasy:

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky:
5. a 22. Netík, 18. Sabolič, 33. J. Mikuš, 60. Réway - 14. Robinson.

PSG Zlín - Orli Znojmo 5:6 (1:3, 1:2, 3:1)
Branky: 4. Žižka, 29. F. Čech, 45. Roman Vlach, 56. Štumpf, 60. Kotvan - 4. a 43. Šedivý, 17. Biro, 18. Podešva, 31. Lattner, 33. P. Novák.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 1:7 (0:1, 0:3, 1:3)
Branky: 47. Zadražil - 30. a 34. L. Květoň, 51. a 54. Hovorka, 1. Hřebejk, 30. Rýgl, 58. Rutta.

HC Olomouc - HK Dukla Trenčín 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 12., 42. a 55. Laš, 32. a 60. Mikúš - 49. Petrovický.

BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústí nad Labem 7:3 (0:0, 2:1, 5:2)
Branky: 28., 57. a 59. Pacovský, 36. Žejdl, 43. Výborný, 49. Stříteský, 50. Trončinský - 39. a 58. Tůma, 44. Rys.