Sparta začala dobře: jako první se mezi střelce zapsal už na začátku čtvrté minuty navrátilec Netík. Vedení pak hájil gólman Pöpperle se svými spoluhráči hlavně ve 13. minutě, kdy musela Sparta na 78 sekund do tří. Vedli si úspěšně. V 17. minutě navíc potrestal chybu domácí lavičky při střídání využitou přesilovkou Kumstát.

Vedení 2:0 se však ve druhé části rozplynulo. Potrestaného Formana poslal ve 27. minutě předčasně zpět do hry Jensen. Pöpperleho poté při šanci Skadsdammena zachránila tyč, ale ve 36. minutě pohotově tečoval puk mimo jeho dosah Ronnild a vyrovnal.

Ve třetí třetině však byl na konci přesilovkové souhry Čajkovský a povedenou ranou bez přípravy vrátil svému týmu vedení. Storhamar v závěru přitlačil Spartu při Bartinkově trestu, když přesilovku umocnil odvoláním gólmana, ale dalšího vyrovnání už se nedočkal.

Třinec dostal čtyři góly

Naopak Třinec neuspěl na ledě dalšího norského týmu, Stavangeru podlehl 1:4. Úřadující vicemistr extraligy se prosadil až při tříbrankovém vedení domácích, když se v závěru druhé části trefil Erik Hrňa.

Oceláři sice hráli hned v první minutě přesilovku, jenže tu nevyužili a v polovině šesté minuty jako první inkasovali z hole Dahla-Andersena. Vzápětí neuspěl na druhé straně s vyrovnáním Rákos a favorita nedlouho před přestávkou potrestal druhým gólem Soares.

Ve druhé třetině orazítkoval navíc Kristiansen tyč. Oceláři sice byli střelecky výrazně aktivnější a na střely mezi tyče vyhráli druhé dějství 12:4, na skóre se to však nijak zásadně neprojevilo. Skvěle sehrané přečíslení dvou na jednoho znamenalo ve 38. minutě vedení Seveřanů už 3:0, až 47 vteřin před druhou sirénou korigoval kanonýr Hrňa.

Johansson pak nekompromisní dělovkou z kruhu vyhnal z brankoviště Hrubce, jehož nahradil Hamerlík. Domácí už si však přes některé slibné příležitosti Třince nenechali cenné vítězství vzít.

Brno zdolalo Trenčín

A přípravné zápasy? Hokejisté Brna se proti Trenčínu vrátili na vítěznou vlnu a v česko-slovenském duelu zvítězili 4:2. Plzeň v západočeském derby oplatila stejnou mincí nedávnou porážku Karlovým Varům, když led soupeře dobyla po nájezdech.

Kometa pod vedením bývalého reprezentačního kouče Aloise Hadamczika zatím potvrzuje ambiciózní plány na extraligovou sezonu. Družina z moravské metropole ze sedmi odehraných zápasů našla přemožitele pouze v úterý, kdy prohrála na ledě Zlína. Dnes už byla opět úspěšná a doma zůstává stoprocentní - tři dosavadní utkání zvládla při celkovém skóre 15:6.

"Utkání bylo odehrané z obou stran ve vysokém tempu. Byl jsem spokojený především s první a poslední třetinou, kdy jsme Trenčín hodně přestříleli. Ještě musíme zlepšit důraz v koncovce, více se tlačit do brankoviště a sbírat odražené puky. Gólman chytal dobře. Černou kaňkou je zranění Hynka Zohorny, který dostal pukem a má zlomený článek na malíčku," řekl pro klubový web Hadamczik.

Střídavé výsledky má zatím v přípravném období Plzeň. Více než týden starou porážku s Karlovými Vary 3:4 po samostatných nájezdech však dnes Škoda svému sokovi vrátila. Promarnila sice bleskové vedení 2:0, nájezdy však zvládla tentokrát lépe.

Výhrou 4:2 proti Kadani vyrovnal svou bilanci na tři výhry a tři prohry Chomutov. Zlín přestřílel ve Znojmě domácí Orly 6:4 a připsal si třetí vítězství za sebou.

Hokejová Liga mistrů:

Skupina M:
Storhamar - HC Sparta Praha 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
27. Jensen (Hotham, Zettergren), 36. Ronnild (Bull, Lindahl) - 4. Netík (Barinka), 19. Kumstát (Čajkovský), 48. Čajkovský (Netík, Barinka). Rozhodčí: Sjöqvist (Švéd.), Hallin - Kilian, Waldejier (všichni Nor.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 4714.
Sestava Sparty: Pöpperle - Polášek, Glenn, Barinka, Čajkovský, Mikuš, Eminger, Švrček - Buchtele, Hlinka, Netík - Kumstát, Pech, Kudrna - Sabolič, Cingel, Forman - Dvořáček, Dragoun, Réway - Procházka. Trenéři: Jandač a Moták.

Skupina L:
Stavanger - HC Oceláři Třinec 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Dahl-Andersen, 19. Soares (Solberg), 38. Balcers (Trettenes, Johannesen), 47. Johansson (Soares, Sertich) - 40. Hrňa (Hrabal). Rozhodčí: Suorsa (Fin.), Hansen - Bakli, Dahl (všichni Nor.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 2659.
Sestava Třince: Hrubec (47. Hamerlík) - Klesla, Nosek, Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek, L. Doudera - Adamský, Polanský, Dravecký - Hrňa, Plíhal, Kreps - Rákos, Matuš, Irgl - Cienciala, Rufer, Jašek. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Přípravné hokejové zápasy:

Orli Znojmo - PSG Zlín 4:6 (2:3, 0:1, 2:2)
Branky: 14. Fiala, 15. Šedivý, 44. Podešva, 45. Lattner - 3. Ondráček, 9. Kotvan, 17. Čachotský, 31. Urbanec, 54. D. Hrazdíra, 56. Štumpf.

HC Kometa Brno - HK Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 8. J. Hruška, 8. Kováčik, 24. V. Němec, 42. Mrázek - 3. Jakúbek, 26. Hudec.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0)
Branky: 15. Koblasa, 35. D. Hruška z tr. střílení - 1. J. Sýkora, 2. Moravčík, rozhodující sam. nájezd Lev.

Piráti Chomutov - SK Kadaň 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 28. L. Květoň, 28. Kranjc, 34. D. Kaše, 48. Kämpf - 23. Dvořák, 55. T. Rohan.