Sparta schytala výprask, přesto ještě zůstala v čele tabulky

Praha - Karlovy Vary zničily ve 4. kole hokejové extraligy Spartu 6:3 a poprvé v sezoně se radovaly z výhry. Západočeši duel rozhodli čtyřmi góly ve druhé třetině a Pražané si tak připsali premiérový nezdar v soutěžním ročníku. Dvěma góly se na výhře Energie podílel útočník Rostislav Marosz. Sparta ale i přes nezdar zůstala v čele tabulky, už ale jen díky lepšímu skóre před Libercem, Chomutovem a Brnem.

21.9.2015

Michal Barinka ze Sparty (uprostřed) se snaží prosadit mezi hokejisty Karlových Varů.Foto: Deník/Jan Čech

"Dnes bylo mužstvo odměněno za zlepšující se výkon v předchozích utkáních, kdy už jsme s Třincem a Brnem odehráli velmi dobrá utkání, ale na body jsme nedosáhli," radoval se po zápase asistent trenéra Energie Tomáš Mariška.

Domácí byli před utkáním posledním týmem soutěže, skvěle se jim však vydařil vstup do duelu. Již v šestnácté sekundě se dostali do vedení, kdy nepřesnou rozehrávku Pöpperleho potrestal Rachůnek. Sparťanský gólman navíc vzápětí inkasoval podruhé, když jej překonal v čase 0:53 Bartek.

Hokejisté Sparty se radují z gólu proti Karlovým Varům.Pražanům se však podařilo oklepat se z tvrdého úderu. Šanci Formana ještě Závorka svým levým betonem zlikvidoval, ale na střelu Saboliče v 8. minutě již byl krátký. Ve 14. minutě si čtvrtá řada Sparty vytvořila tlak v obranném pásmu domácích a Kudrna vyrovnal.

"Pro nás měly být varováním první dvě obdržené branky, které jsme dostali hned na začátku utkání. Z druhé strany bylo výborné, že jsme se potom hned dostali do zápasu. Nakonec nám to k ničemu nebylo," řekl asistent trenéra hostů Zdeněk Moták.

Spartě nepomohla ani změna brankáře

Druhá třetina totiž patřila Západočechům. Úvodní přesilovku sice nevyužili, ale poté se jim v koncovce extrémně dařilo. Ve 23. minutě Marosz našel skulinku mezi lapačkou a betonem Pöpperleho a vrátil vedení na stranu domácích. O dvě minuty později ujelo trio Duda - Rachůnek - Marosz a čtyřiadvacetiletý Marosz se podruhé zapsal mezi střelce.

Brankář Sparty Tomáš Pöpperle.Nejistého Pöpperleho poté vystřídal Lukáš, ani jemu se však nevedlo o mnoho lépe. Ještě než si připsal první zákrok, kapituloval i on. O pátý gól se postaral Bartek. Pro domácí třetinu snů brankově zakončil Haščák, který po závaru před sparťanskou brankou pošesté protlačil puk za záda gólmana hostů.

Ve třetí části se sice podařilo Kumstátovi, který v minulosti řadu let hrál v Karlových Varech, snížit, více Pražané ale duel zdramatizovat nedokázali. Sparta tak stejně jako v obou případech v předešlé sezoně v KV areně prohrála.

"Dnešní vítězství jsme hodně potřebovali. Je o to cennějším že jsme jej získali právě proti Spartě. V každém zápase jsme si říkali, že nezaspíme začátek, že na soupeře vletíme, ale až dnes se nám to povedlo. Bylo důležité, že jsme vedli a neinkasovali jako první. Byli jsme asi i více hladoví než soupeř. Dravost si musíme podržet i do dalších zápasů, protože i nadále potřebujeme bodovat," řekl Marosz.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 6:3

Branky a nahrávky: 1. T. Rachůnek (Marosz), 1. Bartek (Deyl), 23. Marosz, 25. Marosz (T. Rachůnek, Duda), 30. Bartek (Deyl), 33. Haščák (Bartek) - 8. Sabolič (Pech, Kalina), 14. A. Kudrna, 45. Kumstát (Glenn). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Bláha, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Haščák - Forman oba 10 min. Bez využití. Diváci: 2586. Třetiny: 2:2, 4:0, 0:1.

Karlovy Vary: Závorka - Benák, Bičánek, Harant, Sičák, Deyl, Gulaši, J. Tomeček - Duda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Haščák, Rohan - V. Tomeček, Kverka, Vachovec - D. Hruška, Osmík, Gorčík. Trenéři: Mlejnek a Mariška.

Sparta Praha: Pöpperle (25. Lukáš) - Polášek, J. Mikuš, Čajkovský, Barinka, Glenn, Hrbas, Kalina - Réway, J. Hlinka, Klimek - Netík, Přibyl, Buchtele - Kumstát, Pech, Sabolič - Forman, Cingel, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Další zápasy 4. kola: PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 2:4 (0:1, 1:0, 1:3), HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 2:1, 1:0), HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1), HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1), HC Vítkovice Steel – Piráti Chomutov 0:3 (0:2, 0:0, 0:1), Bílí Tygři Liberec – Mountfield Hradec Králové 4:2 (0:2, 3:0, 1:0).

Autor: Redakce, ČTK

21.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

V Zoo Praha se daří odchovávat na hnízdě pod rodiči tři mláďata orla východního.
3

Zoo Praha si připisuje další chovatelský úspěch. Orlí pár se stará o trojčata

Demonstranti v plavkách protestovali 27. dubna v Praze před sídlem energetické společnosti ČEZ.
10

OBRAZEM: Před sídlem ČEZ protestovali demonstranti v plavkách a v bazénku

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Praha zvažuje odvolání šéfa pražských strážníků

Praha - Na městskou policii se na magistrátu množí stížnosti a primátorka Adriana Krnáčová (ANO) je nespokojená s jejím fungováním. Hlavně pak s šéfem pražských strážníků Eduardem Šustrem, na kterého si na magistrátu stěžují i jeho podřízení. Podle informací Pražského deníku už se na magistrátu několik týdnů zvažuje Šustrovo odvolání.

Výpověď ministra Hermana z ÚSTR je neplatná, potvrdil soud

Praha - Výpověď, kterou dostal současný ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) po svém odvolání z funkce ředitele, je neplatná.  to pravomocně potvrdil pražský městský soud. Herman je tak stále zaměstnancem ústavu, který mu před výpovědí správně měl nabídnout jiné místo, což neučinil.