Sparta do reprízy čtvrtfinále minulého ročníku nasadila již i uzdraveného kapitána Hlinku, naproti tomu Berani potřebovali naskočit do zápasového tempa po dlouhé dvanáctidenní pauze – kvůli odložení zápasů v Pardubicích a s Libercem hráli naposledy 18. září s Plzní.

Druhá část byla bohatší na zajímavé momenty

První vážnější zákrok musel vytáhnout v šesté minutě hostující Kašík proti Barinkovi. Kubiš se chvilku poté provinil podražením, během oslabení hostů vyhodil špatně Holík, kotouč se dostal na modrou čáru k Mikušovi a slovenský bek otevřel skóre. Na začátku 15. minuty vyrazila Sparta po skončení vlastního oslabení na zteč ve třech proti jednomu, Kumstát však v koncovce při blafáku minul.

Druhá část byla na zajímavé momenty výrazně bohatší. Sparta dohrávala přesilovku, jenže Zlínští ujeli do přečíslení dvou na jednoho, které navíc Veselý ještě vylepšil parádní stahovačkou, sám před Pöpperlem předložil puk Ondráčkovi a ten po 40 vteřinách hry vyrovnal. Ve 25. minutě byl ale na konci přečíslení domácích Ružička a tváří v tváří Kašíkovi nezaváhal, když poslal puk nekompromisně pod horní tyčku a vrátil Spartě vedení.

Domácí se hokejem bavili

Pražané se uklidnili, lépe bruslili a ze svého tlaku vytěžili i řadu dobrých šancí. Po Pechově přihrávce mohl zvýšit Kumstát, jenže Kašík byl proti. Přesně v polovině zápasu vykopl pohotově betonem i rychlé zakončení Ihnacaka, ale poté si s ním pohráli Pech se zakončujícím Kumstátem a ten si spravil chuť. Na 4:1 zvýšil ještě do druhé přestávky parádní ranou v přesilovce Forman.

Ve třetím dějství už nepřipustili domácí sebemenší komplikace na cestě za třemi body. Bavili se hokejem, o to více, když ve 45. minutě využil již třetí přesilovku v utkání Forman. Jediný důvod ke spokojenosti ve zlínském dresu měl Štůrala, který ihned poté nahradil Kašíka a dochytal zbytek zápasu s čistým kontem.

HC Sparta Praha – PSG Zlín 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. J. Mikuš, 25. Ružička (Forman, Nedomlel), 31. Kumstát (Pech), 39. Forman (Pech, Ružička), 45. Forman (Cingel, Ihnacak) – 21. J. Ondráček (O. Veselý). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:8, navíc Chytil (Zlín) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5304.

Sparta: Pöpperle – Piskáček, Nedomlel, Eminger, Gernát, Hrbas, J. Mikuš, Barinka, od 41. navíc Kalina – Forman, P. Vrána, Ružička – Netík, J. Hlinka, Černoch – Ihnacak, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, O. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Zlín: Kašík (45. Štůrala) – Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka – Bukarts, P. Holík, Říčka – Honejsek, Chytil, O. Veselý – J. Ondráček, D. Hrazdira, Kubiš – od 41. navíc D. Šťastný. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.