Sparta oživila naději na play off, Slavia padla na penalty

Praha - Hokejisté Sparty porazili v 41. kole extraligy Kladno. Slavia poprvé v sezoně prohrála po samostatných nájezdech.

16.1.2011

Hokejisté Sparty bojují o puk s hráči Kladna.Foto: Deník/Josef Procházka

Hokejisté Slavie poprvé v sezoně prohráli samostatné nájezdy a nestačili tak ve 41. kole extraligy na Zlín. Berani vyhráli po výsledku 4:3 i druhý zápas v O2 areně, Pražany porazili potřetí za sebou a ve vyrovnané tabulce je udrželi za sebou. Duel rozhodl Petr Holík. Slavia prohrála druhý z posledních jedenácti domácích zápasů.

Tři výhry ve čtyřech posledních zápasech, odskočení Boleslavi o třináct bodů, herní pohoda. To vše přilákalo na nedělní utkání extraligových hokejistů Kladna se Spartou rekordní počet diváků v této sezoně. Ti ale odešli z hlediště hodně zklamaní, Pražané vyučovali už od první třetiny a oživili svou matnou naději na postup do play-off.

Slavia - Zlín 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)

V brance hostů se poprvé po více než měsíci objevil Sedláček, který dostal přednost před konkurentem Dubou, jenž v předešlých dvou zápasech inkasoval deset branek. Dubovi do branky nepomohl ani fakt, že v předešlém vzájemném zápase v Praze udržel čisté konto.

Jako první inkasoval jeho protějšek Kopřiva, kterého v 11. minutě překonal Důras. Zlínští tak gólově zakončili závar v obranném pásmu Slavie. Berani se v první třetině prosadili ještě jednou.

První Leškova formace si vynutila faul, v následujících dvou minutách dostala bránící čtveřici pod tlak a nakonec se dočkala i gólu. Hamrlíkovo nahození tečoval mimo dosah Kopřivy kapitán Balaštík dvě sekundy po návratu vyloučeného Poletína na led.

O minutu později vypracoval šanci na snížení Vondrka pro Sklenáře, který ale nezakončil přesně. V pokračující akci se tak prosadil sám nejproduktivněší hráč Slavie Vondrka. Pražané přidali, zvýšili důraz a snažili se vyrovnat. Nejblíže druhému gólu byli při přesilové hře ve 32. minutě. Svobodovu střelu ale Sedláček vyrazil a Kadlecova dorážka prošla brankovištěm.

Následně se ke svému náporu nadechli i hosté a byli úspěšnější. Ve 35. minutě překonal Kopřivu se štěstím Ondráček, jenž vystřelil z roku za brankou a brankář Slavie si puk sám srazil do branky. Člen čtvrté formace hostů se tak v O2 areně prosadil podobně jako v předešlém duelu zkušenější Leška.

Hned od začátku třetí třetiny si ale Slavia vytvořila tlak a poměrně rychle i snížila. Ve 43. minutě se prosadil Krenželok a Pražané se dále tlačili za vyrovnáním. Sedláček však dlouho držel šance svého celku na výhru a připsal si řadu výborných zákroků. Zuby si na něm vylámali i Micka a Kadlec v největších příležitostech.

Nakonec se však domácí vyrovnání dočkali. Při power play překonal Sedláčka Svoboda a vyrovnal se v tabulce klubových střelců s třinácti zásahy nejlepšímu Vondrkovi. O vítězi zápasu tak nakonec rozhodly samostatné nájezdy.

Slavia v sezoně sice vyhrála všech jejich pět duelů, které se v penaltách rozhodovalo, ale dnes poprvé odešla z ledu jako poražený tým. Kopřivu překonali Hamrlík a Holík, Sedláčka jen Svoboda.(ČTK)

Branky a nahrávky: 17. Vondrka (Krenželok, Sklenář), 43. Krenželok (Třetina), 60. T. Svoboda (Krenželok, Kadlec) - 11. Důras (Balán), 16. Balaštík (Hamrlík, Leška), 35. Ondráček (Míka), rozhodující sam. nájezd Holík. Rozhodčí: Šindler, Massy (Švýc.) - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3965.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Kolařík, Kuboš, Vašíček, Barák - T. Svoboda, P. Jelínek, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Micka, Třetina, Doležal - Pospíšil, Benda, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Míka, Galvas, Grof, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Rachůnek, Balán, Důras - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Kladno - Sparta 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)

Ráz utkání udala druhá polovina první třetiny, když hosté udělali třikrát bum, bum, bum a vedli o tři branky.

Zatímco v první desetiminutovce Sparta čekala na svojí polovině a celkem s přehledem uhájila čisté konto i při dvou oslabeních, v té druhé naplno demonstrovala svou sílu. Nejvíce pak duo Ton – Broš. Exkladeňák nejprve předvedl nádhernou prohazovačku a pak ještě posunul lépe postavenému Brošovi, který po dvou minutách svoje přesné zakončení zopakoval – opět po akci Tona mířil pod Falterovu rukavici. Zklamaný kladenský gólman posléze nestačil ani na bombu Bartánuse, by´t mířila skoro doprostřed brány a svůj úřad předal mladšímu kolegovi Cikánkovi.

Ve druhé části pokračoval kladenský zmar v obraně, ale Bartánus už tak přesný nebyl a ve dvou sólech nechal vyniknout Cikánka.

Drama přivodil teprve Bělohlav. Nejprve dokončil gólovou dorážkou akci Látala s Eberlem a dal Středočechům naději, aby následně vyhořel při dvojnásobné přesilovce svého celku. Rána z první mu vůbec nesedla, Ton mu ujel, vyměnil si puk s Brošem a nejhezčí moment utkání byl na světě.

Jenže Vagnerplast nabídl v pokračující přesilovce také parádu. Kalla uviděl Kameše na brankovišti a opět vykřesal Kladnu naději.

Jenže v poslední třetině už domácí hráči obranu Sparty v čele z bezchybným Pöpperlem nenachytali. Nejblíž snížení byl po závaru Toman, jenže mířil do gólmana, Patera poté musel zpracovávat vysoký kotouč a hosté ho stihli zablokovat. Když se bekhendem v těžké pozici neprosadil ani L. Procházka a v poslední minutě minul odkrytou klec Bílek, skóre už zůstalo 2:4.

Branky a nahrávky: 32. Bělohlav (Eberle), 40. Kameš (Kalla, Bílek) - 14. Broš (Ton, Philipp), 16. Broš (Ton, Jan Hanzlík), 18. Bartánus (Jan Hanzlík), 38. Ton (Broš). Rozhodčí: Minář, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3822.

Kladno: Falter (18. Cikánek) - D. Růžička, Drtina, L. Procházka, Toman, Kameš, Mrázek, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Bělohlav, Eberle - Valský, Stieler, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Sparta: Pöpperle - Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Gulaši, O'Brien, Husák - Ton, Broš, Hromas - Kratěna, Výborný, Bartánus - Smoleňák, Luňák, Koreis - Žalčik, Kafka, Karpov. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

16.1.2011

20 metrů vysoká rozhledna s 98 schody má tvar trojbokého jehlanu. Vytvořena bude z přírodního dřeva, a to z akátu, dubu a modřínu. Konstrukci doplní ocelové prvky.

KRÁTCE: Doubravka vyroste do konce září

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Kde rodit? Dilema i pro Pražanky

Praha - Některým středočeským nemocnicím podstatně přibývají klientky z Prahy. Na druhou stranu jsou i velké pražské nemocnice cílem pro mnoho rodiček ze Středočeského kraje.

Pražská zoo se loučila s lachtanem Mamutem. Návštěvníkům představila jeho brášku

Praha /VIDEO/ - V pondělí měli návštěvníci Zoo Praha jednu z posledních příležitostí spatřit lachtana Mamuta, který v nejbližších dnech poputuje do nového domova v Německu. Jeho místo v expozici zaujme mládě, které se narodilo 26. května a lidé jej od tohoto pondělí mohou pravidelně vídat v bazénu v určený čas.