Slavia vyrovnala sérii, Kladno ztratilo v Jihlavě i druhý zápas

Praha - Vítězové základní části první hokejové ligy z Českých Budějovic poprvé v play off neuspěli. Ve druhém utkání semifinálové série podlehl Motor doma 2:3 pražské Slavii, která všechny tři góly vsítila v prostředním dějství. Kladno po porážce 1:4 v Jihlavě prohrává už 0:2 na zápasy. Druhý duel ztratili Rytíři ve třetí třetině, v níž třikrát inkasovali.

14.3.2017
Zvětšit fotografii

Druhý zápas českobudějovického Motoru s pražskou Slavií proběhl v úterý v českobudějovické Budvar Areně.Foto: DENÍK/ Jaroslav Sýbek

Hokejisté Českých Budějovic šli do druhého semifinále play off s vědomím, že slávisty porazili čtyřikrát v řadě, čemuž také odpovídal úvod utkání. Na Pražany rázně nastoupili a vypracovali si několik slibných šancí, v koncovce byli ale nepřesní. Stejně jako slávisté, kterým po střele Jiřího Ryse překazila radost tyč.

Slavia otočila zápas

První zásadní moment tak nastal až ve 13. minutě, kdy po tvrdém střetu Štěpána Hřebejka s Petrem Tejralem musel být hostující útočník odvezen do nemocnice s otřesem mozku. Za pár chvil proměnil domácí Žiga Pavlin přesilovku a tvrdou ranou poslal Motor do vedení.

Ve druhé části Slavia přidala a zápas otočila. Nejprve srovnal střelou mezi gólmanovy betony Václav Krliš, přesně v polovině utkání pak ranou do šibenice zužitkoval početní výhodu jeho parťák Václav Pletka. V 36. minutě se pak se štěstím prosadil další slávista Martin Šagát, tentokrát při hře čtyř proti čtyřem.

Utkání mezi Jihlavou a Kladnem se proměnilo v bitvu

Jihočeši se snažili odpovědět velkým tlakem ve třetí části, na obrat to ale nestačilo. Výsledkem byl pouze kontaktní gól z hole Vlastimila Dostálka, který se v přesilovce prosadil ranou z úhlu. Do Prahy tak hráči Budějovic pojedou za vyrovnaného stavu série.

Druhé utkání série mezi Jihlavou a Kladnem se stejně jako pondělní duel proměnilo v bitvu mezi hvězdnými útočníky Rytířů a domácím gólmanem Miroslavem Svobodou. Hbitý brankář skvělým výkonem opět držel hosty na uzdě a inspiroval spoluhráče, kteří si vypracovali mnohem více šancí než v pondělí.

Triumf Jihlavy pojistil Seman

Tu první ale proměnili až v 25. minutě, kdy Josef Skořepa propálil vše před sebou. Následně sice mohlo být srovnáno, dravý Adam Kubík ale v úniku trefil pouze tyč. Středočeši si tak na první branku v sérii museli počkat do 37. minuty, kdy Svoboda inkasoval v oslabení po odrazu puku od zad jednoho z jeho spoluhráčů.

Ani tento okamžik ale hosty k výhře nenastartoval. V úvodu třetího dějství totiž hráli dvojnásobnou přesilovku i domácí, jimž prudkou ranou zajistil vítězství Jiří Říha. Triumf Jihlavy pak pojistili Filip Seman s Tomášem Jiránkem. Seman využil parádní přihrávku Čachotského, Jiránek zpečetil výsledek střelou do prázdné kladenské brány.

Autor: ČTK

14.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Železnice. Ilustrační snímek.

Koridor má další zpoždění, SŽDC musí znovu posoudit nabídku firem

Věra Ždichyncová při přebírání ceny Thalie za rok 2010.

V 95 letech zemřela Věra Ždichyncová, tanečnice a někdejší sólistka baletu ND

Na transplantaci dítě čekalo s mechanickým srdcem mimo tělo

Čtyři měsíce s mimotělním mechanickým srdcem strávilo ve Fakultní nemocnici v Motole dítě, které čekalo na transplantaci srdce. Lékaři museli zvolit toto náročné řešení, protože malému pacientovi selhávalo vlastní srdce a problém se už nedal zvládnout pomocí léků. Unikátní předtransplantační péče i transplantace se zdařily a dítě je už v domácí péči. Uvedla to nemocnice v dnešní tiskové zprávě.