Slavia v dramatickém duelu udolala Kladno, Sparta padla

Praha - Tomáš Svoboda zajistil Slavii v 36. kole šest vteřin před koncem výhru proti Kladnu. Sparta prohrála s Budějovicemi.

2.1.2011

Tomáš Svoboda ze Slavie (vpravo) v souboji s Jiřím Kuchlerem z Kladna.Foto: Deník/Vít Šimánek

Trefa útočníka Tomáše Svobody šest vteřin před koncem zajistila hokejistům Slavie výhru v 36. kole extraligy nad předposledním Kladnem 4:3. Bylo to zároveň jubilejní 300. vítězství kouče Vladimíra Růžičky v základní části samostatné české soutěže. Slavia si spravila chuť po čtvrteční porážce s Pardubicemi a naplno bodovala v sedmém s osmi posledních domácích zápasů.

Ve 36. kole vyhráli hokejisté HC Mountfield nad Spartou Praha 2:1, když vítězný gól vstřelil Martynek.

Slavia - Kladno 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)

Do první větší šance se dostalo v páté minutě Kladno a hned z ní byl vedoucí gól. Stielerovo nahození z rohu usměrnil za Kopřivova záda před brankovištěm Valský. Další možnost hostů měl po individuální akci Kalla, Faltra ohrozil při Procházkově vyloučení Micka. Slavia se dočkala vyrovnání ve 13. minutě, kdy se Svobodova střela odrazila od zadního mantinelu před Třetinu, který dorážel za rozhozeného kladenského gólmana.

Za 86 vteřin ale opět vedlo Kladno, když první kladenský útok na dlouho dobu uzavřel domácí v jejich pásmu a po Paterově přistrčení doklepával Kuchler při signalizovaném vyloučení do prázdné branky. Slavia vyrovnala v 16. minutě při Tomanově vyloučení, kdy nejdříve Benda nezakončil do odkryté branky, ale vzápětí si spravil chuť po Vondrkově přihrávce.

V druhém dějství se dlouho čekalo na šance. Nenabídla je ani kladenské přesilovka při Mickově vyloučení. Po chybách v kladenské defenzívě se pak dostali ke střelám Pospíšil a Doležal, ale Falter byl na místě, stejně jako v 29. minutě, kdy zakončoval po Špeldově přihrávce z dobré pozice Sklenář.

Hosté až na Kallův pokus Kopřivu v druhé části dlouho ani neohrozili, ale v 36. minutě slavili vedení, když Procházkova střela prošla od modré čáry přes clonu hráčů přesně k levé tyči. V posledních vteřinách ještě nadělala exkladenskému brankáři problémy Kallova střela a Treillemu zabránil v dorážce faulem Tomica.

V oslabení se ale Slavia ubránila, naopak v něm ještě ohrozil Faltra Jelínek, který měl vzápětí už při hře pět na pět další možnost z dorážky. Na druhé straně nabídl Kopřiva nechtěně střeleckou pozici Kallovi, ale vlastní zaváhání napravil. Pražané se ubránili i při Třetinově faulu a v 53. minutě znovu smazali ztrátu díky Vašíčkově trefě od modré čáry.

Svou trvalou převahu nakonec Pražané proměnili i ve vítěznou trefu. Po Vašíčkově přihrávce rozhodl z úhlu na levé straně volný Svoboda.(ČTK)

Branky a nahrávky: 13. Třetina (T. Svoboda), 16. Benda (Vondrka, Holec), 53. Vašíček (Vondrka, Třetina), 60. T. Svoboda (Vašíček, Kadlec) - 5. Valský (Stieler), 15. Kuchler (Patera, Bicek), 36. L. Procházka. Rozhodčí: Blecha, Smitka - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3259.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Kuboš, Kolařík, Špelda - Holec, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Pospíšil, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Kladno: Falter - D. Růžička, Drtina, Toman, Mrázek, L. Procházka, Piskáček, od 8. navíc Mnacjan - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Valský, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

České Budějovice - Sparta 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Ve vyrovnané první třetině se hrálo hodně opatrně a šance se rodily jen těžko. Domácí začali aktivněji. Gólmana Pöpperleho se snažil překvapit po chybě v rozehrávce Podlešák, zblízka mířil těsně vedle Mertl a z ideální pozice mezi kruhy těsně minul i Červený.

Postupem času začali vystrkovat růžky také hosté. Vykoukalova tečovaná střela skončila nad Kovářovou brankou a krátce před první sirénou se blýskl vydařenou individuální akcí Kůrka, naštěstí však ztroskotal na Kovářovi.

Po změně stran se slušně zaplněná aréna konečně dočkala. Po střele rekonvalescenta Květoně, který naskočil do hry právě od druhé třetiny, překonal Pöpperleho pohotovou kličkou Mertl.

Druhý gól visel ve vzduchu, ale hosté přežili i minutové dvojnásobné oslabení. Čtyřicet vteřin pět na tři si poté zahrála také Sparta a byli úspěšnější. Z úhlu našel skulinku v Kovářově výstroji Broš.

Třetí třetina začala znovu náporem domácích, ale ten byl hodně platonický, protože Sparta pozorně bránila a nerozhodný výsledek jí očividně vyhovoval.

Ve 47. minutě se octil sám před Pöpperlem Pletka, ale nedokázal zkrotit neposedný kotouč. V dobré možnosti se objevil také R. Pšurný, ale ani on na strážce hostující svatyně nevyzrál. Sladké odměny se domácí dočkali až pět minut před koncem, kdy čtyřminutovou přesilovku zužitkoval Martynek.

V čase 18:45 zkusila Sparta power play. Hosté zamkli soupeře v jeho třetině, ale vyrovnávacího gólu se nedočkali. Mountfield vyhrál za tři body třetí domácí zápas v řadě.

Branky a nahrávky: 25. Mertl (L. Květoň), 55. Martynek (Kašpařík, Pletka) - 38. Broš (Vykoukal, Gulaši). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 4395.

Č. Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - od 23. navíc L. Květoň. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien, Husák - Kratěna, D. Výborný, Kafka - Y. Treille, Broš, Luňák - Kůrka, Smoleňák, Karpov - Bartánus, Rubeš, Hromas. Trenéři: Hořava a Rulík.

2.1.2011

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koncert Robbieho Williamse, Letňany, 19.8.2017
8

Showman Robbie Williams zaměstnal manželku, tatínka i snoubence

Pař jako Rus, zpívá Robbie Williams v novince, kterou přiveze i do Prahy

Praha - Kolem dvaceti kousků naservíruje v sobotu publiku na letišti v Letňanech britský zpěvák a tanečník. Nebudou chybět nové věci z desky The Heavy Entertainment Show, jež vyšla loni. Areál se otevře již v 15 hodin.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

DOTYK.CZ

Praha různýma očima - jako dějiště bollywoodského snímku i v díle ruského poety

/ VIDEO / Většina videí Prahy se zaměřuje na známá místa a pamětihodností, jako je Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Ale na Prahu se dá dívat i jinak. Shodou okolností to teď ukazuje hned několik snímků.

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) příští týden absolvuje další dvě bilanční schůzky s ministry, při kterých v závěru volebního období rekapituluje splněné a nesplněné části vládního programového prohlášení. V pondělí bude jednat s ministrem pro lidská práva a legislativu Janem Chvojkou (ČSSD), v úterý s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO). Sdělil to dnes tiskový odbor Úřadu vlády.