Slavia otočila duel v Boleslavi, Sparta se dál trápí

Praha - Hokejisté z Vršovic vymazali dvoubrankové manko, Sparta nedala šance a pošesté v řadě je na kolenou.

28.11.2010

Tipsport extraliga: BK Mladá Boleslav - HC Slavia PrahaFoto: Jan Pavlíček

Hokejisté Sparty prohráli ve 25. kole extraligy s Vítkovicemi 1:4 a připsali si šestou porážku za sebou. Pražané nezvládličtvrtý domácí zápas za sebou a jejich krize tak pokračuje.

Slavia otočila na ledě Mladé Boleslavi nepříznivý stav 0:2 a slavila 3:2. Pražané předvedli podobný obrat jako ve středu doma s Třincem, kdy také prohrávali o dva góly a zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Mladá Boleslav vyšla potřetí za sebou naprázdno a ztrácí na posledním místě na třinácté Kladno stále čtyři body.

Sparta - Vítkovice 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Trenéři Sparty se pokusili oživit hru nasazením brankáře Novotného, který dostal šanci teprve podruhé v sezoně. Pozměněna byla i sestava, nejproduktivnější hráč týmu Broš klesl až do čtvrté formace.

Po opatrném začátku se do první šance dostal v sedmé minutě Bartánus, Málek byl ale pozorný. Z hostujícího týmu zahrozil ve 12. minutě Húževka, který vystrašil Novotného po nečekaném odrazu puku od mantinelu.

Nečekaný odraz kotouče, tentokráte od rozhodčího Hodka, pomohl hostům k vedení. Autorem prvního gólu zápasu byl Szturc. Pražané poté mohli vyrovnat v přesilových hrách, ale nepodařilo se jim to a v oslabení poté sami podruhé inkasovali. Hromasovo vyloučení potrestal Huna, jemuž ale k úspěchu pomohl nejistý Novotný.

A mohlo být pro Spartu ještě hůře. Vítkovice mohly udeřit při dvojnásobné početní výhodě, kterou ale zkrátilo následné vyloučení Káni. Sparťané krušné chvíle přežili a poté si hru proti bránící trojici vyzkoušeli sami. Ani při 94 sekund dlouhé dvojnásobné výhodě ale snížit nedokázali. Málek zlikvidoval Gulašiho střely, vychytal Výborného a Broš ve velké šanci přestřelil.

Další nevyužité přesilovky si Sparta připsala v úvodu třetí části, kdy hosté bez větších problémů ubránily hned tři svá oslabení. V 54. minutě poté přidal třetí gól hostů Punčochář a bylo o vítězi definitivně jasno. Sparta sice dokázala v závěru při power play snížit, ale při pokračující hře bez brankáře uzavřel skóre Húževka.

Branky a nahrávky:
59. Jan Hanzlík (Ton, Vykoukal) - 23. Szturc (Svačina, J. Sýkora), 31. Huna (Burger, Barinka), 54.Punčochář (Šedivý), 60. Húževka. Rozhodčí: Hodek, Smitka - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 4240.

Sparta: Novotný - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Gulaši, Macholda, O'Brien - Kůrka, D. Výborný, Ton - Bartánus, Koreis,Hromas (41. Luňák) - Y. Treille, Karpov, Smoleňák - D. Tůma, Broš, Kafka. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Malík, Trnka, Ovčačík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Káňa - Šedivý, Húževka, Tomas -Pohl, Strapáč, Klimek - Svačina, J. Sýkora, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.

Mladá Boleslav - Slavia 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

V posledních dvou domácích zápasech mají svěřenci trenéra Holaně problém – ne že by nedávali góly, ale nedokážou vedení, kterého se ujali, udržet.

Tak nějak to vypadalo i v duelu s pražskou Slavií. Ani ne v polovině utkání slavili Středočeši dvougólové vedení – pokaždé díky Boháčovi – pak to s nimi ale začalo jít z kopce. Ještě před koncem prostředního dějství totiž slávisté vyrovnali a na začátku toho třetího pak zápas dokonce obrátili ve svůj prospěch.

Bruslařský klub svému soupeři nabídl hned v úvodu zápasu přesilovou hru, hosté ale ve většině případů pálili vedle a ke konci dvou minut, které si odešel odsedět Macháček, ještě navíc pustili do šance Hrdela.

Už zase za klasické herní situace si hned několik dobrý šancí vypracovala slovenská křídla Fabuš a Macho s Pabiškou jakožto centrem. Tlak domácích narůstal a ještě před polovinou první třetiny se ve zmatku před Kopřivou nejlépe zorientoval Daniel Boháč.

Na 2:0 zvyšoval už ve druhé třetině opět Boháč a vypadalo to na veselý zápas.

Opak byl pravdou. „Z výsledku jsem velmi zklamaný. Opět, stejně jako proti Plzni, jsme měli utkání výborně rozehrané, ale vlastními chybami těch nejzkušenějších se připravíme o vítězství,“ smutnil po zápase domácí kouč.

Nejprve snížil sólo jízdou útočnou třetinou Vondrka, pak využil přesilovku Krenželok a slávistický obrat dokonal ve třetí třetině Doležal.

„Jsme rádi, že vezeme z Mladé Boleslavi všechny tři body. Chtěl bych hráčům poděkovat za jejich výkon. Dařilo se nám hrát aktivně, což bylo hlavním důvodem k výhře,“ znělo naopak hodnocení asistenta Slavie Jiřího Čelanského.

9. Boháč (Barney), 25. Boháč (Žabka) - 28. Vondrka (Kadlec), 38. Krenželok (Micka), 42. Doležal (Skořepa,Benda). Rozhodčí: Šindler, Mikula - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 3680.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Hay, Duben, Čížek, Lehikoinen - Barney, Divíšek, Boháč - Fabuš,Pabiška, Macho - Loskot, Hrdel, Nouza - Tvrdík, Vrbata, Bahenský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Žižka, Roth, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - Krenželok, T.Svoboda, Tomica - P. Jelínek, Skořepa, Doležal - Micka, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Britové: V Praze se cítíme bezpečně

Praha - Co si myslí obyvatelé Spojeného království o útoku v Manchesteru? Mají v české metropoli pocit bezpečí? Šest z nich se svěřilo Pražskému deníku.

Společnost pro vědy a umění ocenila Beňačkovou,Passera i Pomahače

Praha - Pěvkyně Gabriela Beňačková, režisér Ivan Passer, historik Vilém Prečan, herec Stanislav Zindulka nebo plastický chirurg Bohdan Pomahač patřili k osobnostem, jimž dnes udělila svou cenu pražská pobočka krajanské Společnosti pro vědy a umění. Ocenění se předávala v sídle Senátu lidem, kteří se zasloužili o propagaci české vědy a kultury v zahraničí.

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.