Liberec přivítal v rámci 37. kola hokejové extraligy vTipsport areně oblíbeného soupeře - pražskou Spartu, s níž měl v posledních sedmi zápasech na svém ledě stoprocentně vítěznou bilanci. A nezaváhal ani tentokrát, když zvítězil 3:2.

Hokejisté Třince doma nezaváhali a porazili pražskou Slavii 5:3. Dramatický zápas definitivně rozhodl až sedm minut před koncem pátým gólem Marek Zagrapan.

Liberec - Sparta 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Tahákem pro diváky byl start navrátilce z Ruska, slovenského útočníka Milana Bartoviče v dresu Tygrů.Domácí začali náporem.

Za velkého jásotu publika si nabruslil před sparťanskou branku ve 3. minutě při svém prvním střídání navrátilec z Ruska Bartovič, Pöpperle však jeho střelu vyrazil. Na druhé straně ve 4. min. gólman Tygrů Pinc zaváhal při rozehrávce, Luňák ale nestačil zpracovat kotouč.

Při vyloučení libereckého Kudrny v 8. min. tvrdě pálil od modré čáry Bartánus, Pinc však puk pravým betonem vytěsnil. Další přesilovku (vyloučen Čakajík) však již Pražané využili. V 12. min.Husákovu střelu tečoval Hromas – 0:1.

Okamžitě po inkasovaném gólu přišpendlili domácí soupeře před branku a za necelou minutu vyrovnali. Pöpperle sice několik šancí zlikvidoval, ale na střelu Duška do odkryté klece byl už krátký – 1:1.

Liberec při tomto gólu vyšachoval celou sparťanskou obranu včetně brankáře, klíčovou přihrávku vyslal kapitán mužstva Nedvěd. Ve 14. sparťan Smoleňák trefil boční tyč.

O tři minuty později využili početní převahu i Bílí Tygři, když na trestné lavici seděl Vykoukal. Postarala se o to spolupráce slovenských útočníků v kooperaci s Nedvědem. Bartovič obkroužil útočnou třetinu, pak přihrál Nedvědovi, který poslal žabičku k Podkonickému a ten usměrnil puk přesně mezi Pöpperleho betony – 2:1.

V poslední minutě první části mohl ještě zvýšit Derner, jeho dělovku však Pöpperle vyrazil betonem.

Velkou šanci měl hned zkraje druhé třetiny Kratěna, jenže Pince bekhendovým pokusem nepřekonal.

Poté Liberečtí přežili oslabení při vyloučení Výtiska, který však navíc dostal desetiminutový osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Sparta nakrátko Tygry zmáčkla, po chybě domácí obrany se v 26. dostal k puku Treille.

Jeho rána jen těsně minula levou tyčku. V dalším průběhu třetiny promarnil dvě přesilovky liberecký celek a tak se šlo před druhou přestávkou do kabin stále za stavu 2:1.

V 48. po přihrávce Podkonického chladnokrevně zakončil Víšek a Bílí Tygři vedli 3:1. Jenže v 51. byli krátce po sobě vyloučeni Bartovič a Hunkes, sparťanskou přesilovku 5 na 3 využil Smoleňák šikovnou tečí střely Vykoukala – 3:2.

Domácí v dramatickém závěru těsné vedení udrželi, Spartě nepomohla ani 45vteřinová hra bez brankáře se šesti hráči v poli.

Branky a nahrávky:
13. Dušek (Nedvěd, Hunkes), 17. Podkonický (Nedvěd, Bartovič), 48. Víšek (Podkonický) - 12. Hromas (Husák), 53. Smoleňák (Vykoukal). Rozhodčí: Souček, Šír - Barvíř, Kis. Vyloučení: 5:5, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4903.

Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Moravec, Derner, Trončinský, Výtisk, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Bartovič, Podkonický, Víšek - Ondřej, Vantuch, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Husák, Macholda, O'Brien - Kratěna, D. Výborný, Bartánus - Y. Treille, Hromas, Luňák - Kůrka, Smoleňák, Karpov - Sovík, Rubeš, Přibyl. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

Třinec - Slavia 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Třinec začal v domácím prostředí ležerně a soupeř toho rychle využil, když tečovaná střela Žižky od pravého mantinelu se v páté minutě zatřepetala v síti. Domácí však neprocitli: hned po vhazování vyrobil další hrubku Lojek, ale Tomica se Svobodou z jasné šance Vojtka neprostřelili.

Třinecký budíček zazvonil po deseti minutách. Květoň v přesilovce od zadního mantinelu drze vyjel před branku a švihem nezaváhal. Ocelářů byl najednou plný led. Adamský si po dalším odvážném průniku po levém křídle vychutnal Furcha překvapivým blafákem na střed a Třinec vedl.

Jeho náskok mohl navýšit ještě Zagrapan, ale ve vyložené příležitosti mu gól z hokejky sebral faulem Kuboš. Místo třetího gólu bylo srovnáno: Pospíšil 46 sekund před koncem první části ze sóla zavěsil pod břevno.

Třinec si však vedení znovu přisvojil už po 20 sekundách druhé třetiny, když Růžička po nezištné přihrávce Polanského snadno zacílil odkrytou část branky Slavie. Domácí defenzíva si pak ale na pár minut vybrala oddechový čas: Jelínek trefil tyčku, Holec v gólové příležitosti jen Vojtka a Vondrka znovu tyč.

Za nevyužité možnosti Pražany ztrestal Bonk, který po zaváhání hostující obrany nedal z brankoviště střelou bez přípravy Furchovi, který se poprvé v sezoně objevil v brance Slavie od začátku utkání, žádnou šanci.

Hra domácích však stále měla velké mezery. Slavia v třetí části znovu převzala iniciativu, tlačila se do útoku a Tomica další chaos v třinecké defenzívě využil ke snížení na 3:4.

Oceláři trnuli o výsledek. Z obav a tlaku soupeře je však vysvobodil rychlý protiútok Bonka se Zagrapanem, který patou trefou pojistil tři body.

10. D. Květoň (Polanský, M. Růžička), 13. Adamský (Hrňa, Peterek), 21. M. Růžička (Polanský, D. Květoň), 28. Bonk (Hudec), 53. Zagrapan (Bonk, McGregor) - 5. Žižka (Vondrka), 20. Pospíšil (Žižka, Kadlec), 49. Tomica. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:4, navíc Vašíček (Slavia) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3279.

Třinec: Vojtek (45:05 - 45:52 Daneček) - Krajíček, Seman, Lojek, Hudec, Hrabal, Zíb, Richter, Štach - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - McGregor, Bonk, Zagrapan - Hrňa, Peterek, Adamský - Marosz, Ostřížek, Mičulka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Slavia: Furch - Kadlec, Žižka, Roth, Vašíček, Kuboš, Špelda, Kolařík, Barák - Pospíšil, Holec, Vondrka - Němec, T. Svoboda, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Poletín, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.