První duel semifinále první hokejové ligy získala Slavia

Praha - Semifinále play off 1. ligy začali lépe hokejisté pražské Slavie, kteří vyhráli v Českých Budějovicích 3:1. Ty se v sezoně 2005/06 potkaly se Slavií v semifinále extraligy, přesně o deset let později na sebe oba kluby narazily ve stejné fázi o soutěž níž. Vyprodáno bylo tehdy i tenkrát a i nyní se radovala Slavia.

14.3.2016

Semifinále play off první hokejové ligy - 1. zápas: České Budějovice - Slavia Praha 1:3 (0:1, 1:1, 0:1).Foto: ČTK/Václav Pancer

Pražané v kritické chvíli přečkali 23 vteřin dlouhé oslabení tří proti pěti, pak i zbytek pětiminutové početní nevýhody po vyloučení Pavla Kašpaříka do konce utkání. Krátce poté, co se Slavia vrátila ke hře v pěti, vsítila rozhodující gól na 3:1. Volný David Šafránek zakončil dorážkou Jihočechy špatně ubráněnou situaci tři na tři.

Ohlasy trenérů

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): "Prvních 8 minut jsme se nemohli dostat do zápasu, nebyli jsme v tlaku a nemohli se dostat do třetiny. Dostali jsme gól v přesilovce, kdy soupeř šel na bránu, což se nám nedařilo. Nebyli jsme schopní dostat se do pásma a to je velký rozdíl oproti minulým zápasům. Přesilovky nás mohly udržet ve hře, ale nepovedlo se nám to. Soupeř si to zkušeně pohlídal."

Milan Razým (HC Slavia Praha): "S utkáním jsme spokojeni. Výborní diváci. Vstoupili jsme do zápasu velmi dobře. Soupeře jsme sice pouštěli do hry našimi fauly, ale v závěrečné třetině jsme odskočili na rozdíl dvou gólů a výsledek si pohlídali."

České Budějovice - Slavia Praha 1:3

Branky: 35. Pajič - 10. Kašpařík, 32. Vas, 45. Šafránek. Rozhodčí: Krob, Souček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:6, navíc Švihálek - Tuominen oba 10 min, Kašpařík 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6421. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha - Žovinec, Zíb, Suchánek, Kolmann, Mucha, Vráblík, Bohunický - Květoň, Pajič, Chovan - Mikyska, Straka, Babka - Marek, Rob, Švihálek - Točík, Prokeš, Panáček - Guman.

HC Slavia Praha: Hylák - Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Kolařík - D. Hruška, Šafránek, Mikulík - Robinson, Vas, Markovič - Jiránek, Tuominen, Čermák - Bahenský, Kašpařík, Ondráček.

Druhé semifinálové utkání

Jihlava - Ústí nad Labem 4:3 po sam. nájezdech, branky: 52. a rozh. nájezd Harkabus, 18. Skořepa, 50. Zadražil - 1. J. Kloz, 38. Melka, 50. Roubík.

Autor: ČTK, Redakce

14.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Loni debutoval Prague Metronome Festival Iggy Popem. Na druhém ročníku festivalu se blýskne skladatel a zpěvák Sting. Dvoudenní open air
začne 23. června na pražském Výstavišti.
15

Festival Metronome má Stinga i vlastní tramvaj

Nedostatek tekutin může způsobit malátnost i selhání oběhu

Nedostatek tekutin může v současném horkém počasí způsobit malátnost, bolest hlavy a sníženou výkonnost. Při ztrátě vody na úrovni pěti procent lidské váhy hrozí oběhové selhání. V tiskové zprávě to dnes uvedla Hygienická stanice Hlavního města Prahy. Podle předpovědi meteorologů dnes teploty vystoupí k 35 stupňům Celsia.

Bradáčová: V Rathově kauze soud nemusí znovu provádět důkazy

V korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebude středočeský krajský soud muset opakovat žádné důkazy, a to ani odposlechy. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová to dnes uvedla v pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu. O přípustnosti odposlechů jako důkazů rozhodl počátkem června Nejvyšší soud.

Nová policejní služebna se může snadno zvětšit

Praha – Nové služebny, vybudované přímo pro jejich potřeby, se dočkali policisté v Jesenici na Praze-západ. Během sedmi měsíců tam byla postavena budova, jež je v rámci Policie ČR unikátem: jde o montovanou modulární budovu, což nejen přispělo k urychlení výstavby, ale do budoucna by v případě potřeby také bylo možno poměrně snadno provést nástavbu či objekt rozšířit.