Slavia nevyužila mečbol, Plzeň unikla vyřazení

Praha - Hokejisté Slavie prohráli ve 3. zápase předkola play off s Karlovými Vary v prodloužení. Plzeň rozdrtila Litvínov.

26.2.2011
Fotogalerie
7 fotografií

Obránce Slavie Petr Kadlec (uprostřed) hlídá před gólmanem Miroslavem Kopřivou útočníka Karlových Varů Lukáše Pecha. Foto: Deník/Jan Čech

Hokejisté karlovarské Energie vyhráli třetí utkání předkola play off a snížili sérii na 1:2. Utkání samotné rozhodl v prodloužení Petr Kumstát gólem na 4:3.

Hokejisté Plzně po dvou porážkách v Litvínově odvrátili hrozbu rychlého vyřazení v předkole play off a po dnešní domácí jasné výhře 4:0 snížili stav série na 1:2 na zápasy. Indiáni rozhodli už v úvodní třetině, kterou vyhráli 3:0.

Dvěma góly se na vítězství podílel útočník Pavel Vostřák, tři asistence zaznamenal Tomáš Vlasák a gólman Luboš Horčička po nevydařených zápasech na severu Čech udržel čisté konto. Čtvrtý zápas se hraje v neděli opět v Plzni od 18:10.

Karlovy Vary - Slavia 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Domácí šli do úvodu opravdu s vervou. Na světelné tabuli ještě nesvítila ani devadesátá sekunda, když si Pech skvěle počkal za brankou na najíždějícího Petra Sailera, který po přihrávce na nic nečekal a z první vstřelil úvodní branku zápasu.

Ani tím nehodlala Energie skončit. Po necelé minutě se probojoval přes slávistickou obranu Tomáš Klíma, který tísněn Kadlecem přesto vystřelil skrytou střelu. Kopřiva měl zcela zakrytý výhled bránícím Kadlecem, že nestačil na střelu nijak reagovat.

Na druhé straně i Slavia toužila po dnešním vítězství a v páté minutě se jí snaha vyplatila. Micka vybojoval kotouč, poslal ho mezi kruhy na volného Petra Kadlece, který si nejdříve objel klečícího Mensatora a až potom zasunul kotouč do prázdné brány.

Vyrovnat mohli hosté v desáté minutě, kdy se probojoval Vašíček až před brankáře, před ním zela prázdná brána, ale do střely mu na poslední chvíli vložil Mensator svůj beton, kterým kotouč uklidil do bezpečí.

Jak vstoupila Energie do první třetiny, tak vstoupila Slavia do té druhé. Trvalo minutu a dvacet tři vteřin než se podařilo červenobílým vyrovnat. Po střele Micky se odrazil kotouč na hůl Jakuba Krejčíka, čehož si nevšiml karlovarský brankář a nestihl se vrátit na správné místo.

Pech vyrovnal z trestného střílení

Karlovarské inkasovaná branka nabudila k ještě většímu tlaku, jenže nic nezabíralo. Přesto, že se musel Kopřiva v bráně slušně ohánět, pokaždé karlovarské střely zachránil od své brány. Velkou šanci vrátit domácím vedení měl Gřegořek v přesilové hře, po jehož střele zůstal ležet kotouč u levé tyče Kopřivovy brány, ale slávisté ho uklidili do bezpečí.

Slavia ve třetí třetině zabrala. Ve druhé minutě třetí třetiny se do útoku rozjel Dmitrij Jaškin, který dojížděl nahozený kotouč na bránu a podařilo se mu kotouč zasunout za Mensatorovi záda. Hlavní sudí si nebyl zcela jist, jestli neposlal kotouč do brány bruslí, šel celou akci raději zkonzultovat s videorozhodčím, který branku uznal.

Energetici nechtěli svou sezonu ukončit tak brzy a dali všechny své síly do posledních minut utkání. V padesáté osmé se jim naskytla příležitost v podobě přesilové hry, během které slávistický Vašíček zalehl v brankovišti kotouč a rozhodčí tak nařídil trestné střílení, kterého se ujal Lukáš Pech, který kličkou do bekhendu skvěle vyrovnal na 3:3.

Utkání tak dospělo do prodloužení, které však tentokrát trvalo pouhé čtyři minuty. Rozjetý Petr Kumstát obehrál bránícího Kuboše, objel ležící dvojicí hráčů v brankovišti a zakončil do horní části branky. Touto trefou tak prodloužil karlovarskou sérii na další zápas.

Branky a nahrávky: 2. Sailer (Pech), 3. T. Klíma, 58. Pech z tr. střílení, 64. Kumstát - 5. Kadlec (Micka), 22. Krejčík (Micka, J. Doležal), 43. Jaškin (Micka). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 3851. Stav série: 1:2.

K. Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Trefný - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Baďouček a Pešout.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Kuboš, Krejčík, Roth - Pospíšil, P. Jelínek, Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Micka, Jaškin, J. Doležal - Sklenář, Třetina, Poletín - Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Plzeň 1929 - Litvínov 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Plzeň na soupeře od začátku vlétla. Kovář a Vostřák s prvními pokusy ještě neuspěli, ale ve čtvrté minutě už Vostřák z dorážky otevřel skóre. Litvínov mohl vyrovnat v osmé minutě v přesilovce, kdy unikl Kubinčák, ale Horčička svůj tým podržel. K dvoubrankovému náskoku pomohla domácím přesilovka pěti proti třem při trestech Martinky a kapitána Vopata, kterou využil ve 14. minutě po Vlasákově přihrávce z mezikruží opět Vostřák.

Za 37 vteřin fanoušci v zaplněné plzeňské ČEZ Areně jásali znovu, když St. Pierrovu ránu od modré čáry tečoval za Volkeho záda Stránský. Ten mohl ještě před pauzou přidat další gól, ale při jeho sólovém úniku byl tentokrát úspěšnější litvínovský gólman.

Plzeň i druhou část začala náporem, ale při trestech Martina Heřmana a Vlasáka se pak bránila 79 vteřin ve třech proti pěti. Litvínovský zámek však končil u spolehlivého Horčičky. Následně při trestu Švarného domácí zvýšili. První možnost ještě Vlasák nevyužil, ale kapitán Straka už upravil na 4:0.

V 32. minutě dostali Západočeši opět puk v závaru za Volkeho záda, ale sudí gól pro kopnutí neuznali, což jim potvrdil videorozhodčí. Pak se nelíbil Rachůnkovi nájezd Majdana do Horčičky, ale čároví rozhodčí jim potyčku nedovolili a hosté hráli přesilovku. V rozhodnutém zápase nezaznamenali ani čestný úspěch.

Naopak zvýšit náskok mohl hned na startu závěrečné třetiny Kovář, ale na Volkeho nevyzrál. Na stavu už nic nezměnily ani tři přesilovky Plzně, hráči si už jen vyřizovali účty v drobných potyčkách.(ČTK)

Branky a nahrávky: 4. Vostřák (Vlasák), 14. Vostřák (Vlasák, Jiří Hanzlík), 15. Stránský (St. Pierre, Modrý), 24. Straka (Vlasák). Rozhodčí: Husička, Homola - Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 10:12, navíc Volke (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7764. Stav série: 1:2.

Plzeň: Horčička - St. Pierre, Modrý, J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Frolo, Dresler - M. Heřman, Jan Kovář, Dvořák - Vostřák, Straka, Vlasák - Lammers, Slaney, Johnson - Stránský, Petruška, T. Rachůnek - od 35. navíc Plášek. Trenéři: M. Jelínek a Razým.
Litvínov: Volke - Skuhrovec, Kubát, Gula, Švarný, Stříteský, Jareš, Martinka - Černý, Vopat, Trávníček - Jánský, Maxa, Jenáček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Majdan, Gerhát, Rindoš. Trenéři: Kýhos a Kučera.

26.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Žena porodila přímo v autobuse, lékaři přijeli pozdě

Škodův palác, sídlo Magistrátu hl. města.

Stavět novou radnici je podle odborníků zbytečnost

Praha 6 musí mít pro obchvat Vítězného náměstí další posudky

Praha - Městská část Praha 6 musí nechat pro možnou stavbu obchvatu Vítězného náměstí zpracovat další posudky. Úřady žádají novou dopravní a hlukovou studii a zhodnocení zeleně. Vyplývá to ze závěrů zjišťovacího řízení posudku vlivu na životní prostředí EIA. Městská část začala obchvat plánovat, aby ulevil Vítěznému náměstí a Svatovítské ulici, kde se provoz zhoršil po otevření tunelu Blanka.

Matějskou pouť zahájí 25. února ohňostroj na Výstavišti v Holešovicích

Praha - Ohňostrojem na Křižíkově fontáně začne v sobotu 25. února Matějská pouť, která do 17. dubna nabídne na Výstavišti v pražský Holešovicích 115 atrakcí. Vedle tradičních atrakcí jako kolotočů, staročeské lochnesky, střelnice nebo horské dráhy nebudou chybět ani moderní zařízení včetně českého katapultu. Na dnešním setkání s novináři to za organizátory řekl Václav Kočka. Historii akce eviduje Národní knihovna v záznamech od roku 1595, letos bude první jarní pouti v Evropě 422 let.