Od úvodních minut se hrál opět zajímavý hokej, ovšem domácí Sparta tentokrát tahala za kratší konec. Na začátku druhé minuty ostře vypálil hostující Miroslav Hlinka, ale Dubova lapačka švihla vzduchem včas. Na druhé straně zahrozil v 7. minutě při oslabení Sparty táhlou střelou zápěstím Hlaváč, ale ani Lašák v pardubické brance se zaskočit nenechal. Hra se však přesunula opět k Dubově brance, Pucher ideálně našel křížnou přihrávkou Čalouna a ten do gólmanova protipohybu otevřel skóre.

Velkou šanci zvýšit náskok měli hosté v 9. minutě, kdy fauloval Duba a po předchozím vyloučení Vykoukala čekala Pardubice přesilovka pět na tři na dlouhých 107 vteřin. Kromě obávané Sýkorovy rány švihem, kterou zlikvidoval sparťanský brankář, si však Moeller vážnější šanci nevypracoval.

Ve 12. minutě mohla Sparta srovnat v přesilovce krok, jenže namísto toho jí ujel Linhart, jemuž sice ještě najížděl Pivko, ale pardubický obránce se rozhodl pro střelu k bližší tyči a překonal Dubu podruhé. S dvoubrankovým náskokem také hosté spokojeně odešli do kabin.

Od druhé dvacetiminutovky sice Východočeši poněkud zatáhli obranu, ale zároveň hráli i nadále aktivně dopředu, což se jim znovu vyplatilo. Ve 24. minutě se po efektním proháčkování sice ještě neprosadil bekhendem po ledě Pivko, ale o chvilku později přišlo Linhartovo nahození od modré, na které Duba neviděl, a musel tak lovit kotouč ze své sítě potřetí.

S blížící se polovinou zápasu zvýšila Sparta obrátky. V 29. minutě neuspěl ve velké šanci domácí Jaroslav Hlinka, k pořádné dorážce se nedostal Hlaváč a naopak na druhé straně mohl definitivně rozhodnout Čáslava.

Ani on však nebyl úspěšný, takže se ke slovu dostala přece jen Sparta. V 33. minutě našel Ton skákavou přihrávkou Kratěnu, ten však z dobré pozice už nestihl přesněji zamířit a trefil pouze Lašáka. O minutu později však už vyprodaná T-Mobile Arena jásala. Svou hokejovou šikovnost opět potvrdil Jaroslav Hlinka, když po Ptáčkově nepovedené střele, jež se odrazila od zadního hrazení, překvapil z velkého úhlu Lašáka.

Vše vypadalo na stíhací jízdu Pražanů, jenže domácím utnul narůstající křídla velmi rychle Ondřej dorážkou střely Miroslava Hlinky po pouhých 12 vteřinách přesilovky a Pardubičtí byli opět pevně v sedle. V 38. minutě mohl ještě domácí vyhlídky oživit Hlaváč, bekhendem však zamířil vedle Lašákovy levé tyče. Bez gólového vyjádření dopadla také skrumáž před Lašákem v posledních vteřinách druhé části hry, takže Sparta i přes zlepšený výkon ztrácela o druhé přestávce ještě o jeden gól navíc oproti té první.

V závěrečné třetině přišly již pouze kosmetické úpravy skóre. Nejprve v 46. minutě ukončil poslední sparťanské myšlenky na snahu o zvrat ve vývoji zápasu Pivko a v 55. minutě bylo po faulu Snopka na unikajícího Dragouna nařízeno trestné střílení, z něhož zkorigoval výsledek spolehlivý exekutor samostatných nájezdů Petr Ton. V 56. minutě si hostující lavička pro jistotu vyžádala oddechový čas, na pardubickém vítězství 5:2 se však i přes dlouhou přesilovku Sparty pět na tři už nic nezměnilo.

Sparta Praha - Moeller Pardubice 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 34. J. Hlinka (Ptáček), 55. Ton z tr. střílení - 7. Čaloun (Pucher), 13. Linhart, 26. Linhart (Pivko), 35. Ondřej (M. Hlinka), 46. Pivko (Čaloun).

Rozhodčí: Homola, Šindler - Bádal, Pouzar.

Vyloučení: 6:9. Využití: 0:2.

V oslabení: 0:1.

Diváci: 14.500 (vyprodáno).

Stav série: 1:3.

Sestavy

Sparta Praha: T. Duba - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Zelenka, J. Hlinka, Hlaváč - Ton, Langhammer, Kratěna - Netík, Sivek, Dragoun - Podlešák, Štrba, Rob. Trenéři: Výborný a Jelínek.

Pardubice: Lašák - Koma, Čáslava, Snopek, Havíř, M. Šeda, M. Čech, Linhart - P. Sýkora, Blažek, Rolinek - Čaloun, Pucher, Pivko - Ondřej, Andrašovský, M. Hlinka - Starý, F. Mrázek, Koukal. Trenéři: Říha a Rohlík.