Právě zkušený útočník otevřel skóre utkání přesilovkou trefou v závěru první třetiny. „Udělali jsme chybu, takovou střelu musíme blokovat,“ nelíbilo se trenéru Sparty Uwe Kruppovi.

Domácí se po přestávce zvedli a před druhou pauzou se dostali do vedení, k čemuž „přispěl“ i brankář hostů Krošelj. Slovinský brankář se musel červenat hned při dvou gólech ze tří. Košťálkovo nahození od modré si srazil do branky, Blainova rána od mantinelu mu pro změnu propadla mezi nohama.

Chyby před brankou

„Dali jsme góly, které pravděpodobně příliš často nepadnou. Dostali jsme šanci vrátit se do zápasu,“ okomentoval Krupp.

Jenže vedení 3:2 vzalo v závěrečné části za své. Hosté třemi brankami zvrátili stav na svou stranu. „Udělali jsme příliš mnoho chyb. Hráči musí lépe pracovat před Machovským,“ vypíchl hlavní problém Krupp.

Sparta - Vítkovice 1:4.
Vítkovické prokletí trvá. Sparta se v dohrávce trápila

Za pravdu mu dal i obránce Tomáš Voráček. „Ve třetí třetině bylo z naší strany pár nepřesností, ale hlavně jsme si špatně pohlídali dorážky. Měli jsme lépe čistit předbrankový prostor. Boleslav toho využila,“ řekl zkušený bek.

Třígólový Vondrka

Spartě nepomohla ani nečekaná změna v boleslavském brankovišti. Třináct minut před koncem střídal kvůli nevolnosti Krošelj. Groh si ale v těžké situaci poradil a kryl všechny pokusy soupeře. „Chtěli jsme toho využít a zasypat ho střelami, ale moc se nám to nedařilo,“ uvedl Voráček.

Hokejisté Liberce podlehli doma Spartě.
Liberec doma ztratil nadějný náskok a Spartě podlehl v prodloužení

Osmadvacetiletý obránce se do Sparty vrátil před zápasem z krátkého hostování právě v Mladé Boleslavi. Trenérům předal pár poznatků. „Řešili jsme, že nesmíme nechat střílet Michala Vondrku,“ prozradil.

Jenže právě tento útočník hattrickem srazil Pražany z čela tabulky, kde je vystřídal Liberec. Středočeši si spravili chuť, přesto nepropadali nadšení. „Sparta byla po celé utkání lepší, vytěžili jsme z minima maximum. Byl vidět rozdíl, kde se pohybuje a kde my,“ krotil radost z výhry trenér Bruslařů Miloslav Hořava.

Sparta Mladá Boleslav 3:5 (0:1, 3:1, 0:3)Branky a nahrávky: 25. Košťálek (Blain, Forman), 32. Kudrna (Říčka, P. Vrána), 34. Blain (Tomáš Dvořák) 18. Vondrka (Skalický), 28. Pabiška (Dlapa), 45. Bernad (Klepiš, Skalický), 58. Vondrka (Skalický), 60. Vondrka (Klepiš). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 7910. Sparta: Machovský Tomáš Dvořák, Blain, Košťálek, Gregorc, T. Voráček, Delisle Říčka, Pech, Kumstát Jarůšek, Sill, Forman Kudrna, P. Vrána, Buchtele Beran, Smejkal, Pšenička Rousek. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
Ostatní zápasy: Liberec Zlín 5:3 (1:0, 0:3, 4:0), Litvínov Karlovy Vary 7:2 (3:1, 2:1, 2:0), Brno Pardubice 2:0 (0:0, 2:0, 0:0).