Hokejisté Litvínova i podruhé doma porazili Třinec a po výhře 4:2 vyrovnali stav čtvrtfinálové série na 2:2 na zápasy. Severočeši sice prohrávali gólem inkasovaným při vlastní přesilovce, ale pak třemi brankami otočili výsledek a výhru už uhájili. Série hraná na čtyři vítězné zápasy bude pokračovat v sobotu v Třinci.

Slavia zdolala ve čtvrtém utkání Liberec 4:3. Bílí Tygři sice v úvodu vedli, ale posléze inkasovali čtyři góly po sobě, přičemž dva z nich dokonce v oslabení. Druhý tým po základní části je tak na pokraji vyřazení, neboť Pražané vedou v sérii 3:1 a v sobotu na severu Čech, kdy je na programu páté utkání, mohou dovršit svůj postup.

Slavia - Liberec 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)

Necelých deset tisíc fanoušků vidělo v O2 aréně skvělou první třetinu. Severočeši šli do vedení, ale pak přišel fantastický obrat červenobílých, který režíroval Michal Vondrka.

Velezkušený forward měl prsty ve všech třech brankách svého mužstva, přičemž dvě z nich dokonce padly v přesilové hře libereckých Tygrů.

Před třetím gólem obral slávistický útočník po sporném zákroku o puk zkušeného Petra Nedvěda a tváří v tvář proti Pincovi v liberecké kleci nezaváhal.

„Podařilo se mi nadzvednout Nedvědovi hokejku, a pak už jsem mířil sám na Pince. Oslabení nám vycházela excelentně,“ vyprávěl o první přestávce Michal Vondrka.

To liberecký obránce Jiří Hunkes byl po první dvacetiminutovce poprávu rozladěný. „V přesilovkách musíme branky dávat, ne je dostávat. Bohužel se nám to zatím nedaří,“ uvedl bek Liberce.

Do druhé dvacetiminutovky vystřídal v hostující brance Pince Vošvrda, který inkasoval po nedorozumění s obránci ve 37. minutě.

Slávisté ve třetí části kontrolovali výsledek, a přesto, že ještě Kopřiva dvakrát lovil puk ze své sítě, připsali si důležité třetí vítězství v sérii.

Sešívaní vedou 3:1 na zápasy a v nedělním střetnutí na severu Čech už mohou v případě výhry slavit postup. Liberec, jako druhý tým po základní části, však svou kůži zajisté neprodá lacino.

Branky a nahrávky:
7. T. Svoboda (Vondrka, Kadlec), 14. Vašíček (Krenželok, Vondrka), 18. Vondrka, 37. Micka - 5. Štich (Bartovič, Vak), 51. P. Nedvěd (Trončinský, Čakajík), 60. Štich (Víšek, Špaček). Rozhodčí: Šindler, Šír - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 9:3. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 9087. Stav série: 3:1.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Roth, Krejčík, Kuboš - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Endál, Vondrka - Poletín, Jaškin, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.
Liberec: Pinc (21. Vošvrda) - Hunkes, Čakajík, Trončinský, Derner, Holub, Štich, Pavlů, Ulrych - Kudrna, P. Nedvěd, Špaček - Bartovič, Vak, Víšek - Bárta, Podkonický, M. Hořava - Klimenta, Vantuch, Ondřej. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Litvínov - Třinec 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Kouzlo žlutého pekla opět zafungovalo a pod Krušnými horami je znovu veselo! V litvínovském kotli už se usmažili plzeňští Indiáni a teď se v něm roztavila i třinecká Ocel.

Hokejová Benzina v play off dál drží domácí neporazitelnost. Díky tomu Krušnohorci postoupili přes předkolo vyřazovacích bojů, ve čtvrtfinále zase drží krok s vítězem základní části extraligy.

Litvínov se ve středu poprvé v sérii představil před svými fanoušky a hned zvítězil 5:3. Včera Severočeši znovu Třinec porazili, tentokrát 4:2. Po dvou velkých bitvách na severu Čech je tak série srovnaná na 2:2 na zápasy. Čtvrtfinále, ve kterém padlo už pět gólů v oslabení, se tak ještě jednou vrátí pod Krušné hory. Ještě předtím se ale bude hrát v sobotu v Třinci.

„Oni teď vědí, že nás sem nepřijeli zválcovat. Sérii jsme vyrovnali a teď budeme chtít v Třinci vyhrát,“ pravil odvážně útočník Peter Jánský.

„Věděli jsme, že když budeme vše plnit na 120 procent, tak můžeme hrát s Třincem vyrovnaný zápas. Hokejově je asi těžko přehrajeme, oni jsou určitě lepší a mají i zkušenější tým, ale rozhodně s nimi můžeme hrát vyrovnaně a tou bojovností můžeme uspět,“ pronesl Viktor Hübl.

Útočník Litvínova se podílel na první výhře nad Třincem svým prvním gólem v play off a prosadil se i včera. To když v 15. minutě vyrovnal v přesilovce na 1:1, ještě předtím gólman Volke daroval úvodní branku špatnou rozehrávkou Polákovi, jehož tým hrál v tu chvíli v oslabení.

Ve druhé periodě se zaplněné ochozy zalité žlutou klubovou barvou ještě víc rozzářily. Domácí borci si totiž vybudovali dvoubrankový náskok. Ve 32. minutě nejprve pálil přesně Jánský a o tři minuty později zvýšil na 3:1 Majdan, jehož gól musel posvětit až videorozhodčí, stejně jako o den dřív. Patnáct vteřin před koncem prostřední části zkrotil euforii na stadionu kontaktním gólem Růžička. Třinecký kanonýr, který skóroval ve všech čtyřech zápasech, tak zadělal na další závěrečné drama.

V 53. minutě se Oceláři připravili o šanci na vyrovnání, když museli čelit dvojnásobné přesile. A ubránit se nedokázali. Jareš napřáhl na modré a málem protrhl síť – 4:2. Skóre už se pak neměnilo. Série se teď vrací do Třince, kde si jeden z týmů vybojuje mečbol.

15. V. Hübl (Lukeš), 32. Jánský (Jenáček), 35. Majdan (Skuhrovec), 53. Jareš (Lukeš, Jenáček) - 8. Polák, 40. M. Růžička (D. Květoň, Krajíček). Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6900. Stav série: 2:2.

Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Martinka, Skuhrovec - Bojer, Vopat, Trávníček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Kracík, Jenáček - Majdan, Gerhát, Heinisch. Trenéři: Kýhos a Kučera.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Krajíček, Zíb, Richter, Hudec, Lojek - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, V. Polák - Kohn, Peterek, Orsava - Hrňa, McGregor, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.