Hokejová Sparta přišla o první místo v Litvínově, který ukončil sérii porážek

Praha /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Litvínova porazili v 6. kole extraligy Spartu 3:2 po samostatných nájezdech a ukončili sérii čtyř porážek. O výhře úřadujícího mistra rozhodl v rozstřelu Viktor Hübl, jenž se mezi střelce zapsal i v normální hrací době. „Po nevydařených zápasech jsme nebyli v lehké situaci. Dnes se nám ale více povedla třetí třetina," řekl trenér domácích Ondřej Weissmann.

27.9.2015
Zvětšit fotografii

Litvínov versus Sparta.Foto: DENÍK/Edvard D. Beneš

Poukázal na fakt, že Litvínov předešlé duely ztratil v závěrečné dvacetiminutovce. „Výkony by měly jít pomalu nahoru," věří.

Po první větší šance duelu se ve čtvrté minutě dostali Hübl s Lukešem, jejich přečíslení dva na jednoho však zmařila nepřesná přihrávka. Januse v litvínovské brance vyzkoušel při Skleničkově vyloučení Hlinka, neuspěl však stejně jako na druhé straně Jánský. Oba týmy v úvodní třetině nevyužily dvě přesilové hry, v nich byli blízko brance hostující Réway a domácí Hübl.

Bezbrankový stav se změnil až po 54 sekundách druhé třetiny, kdy při signalizovaném vyloučení otevřel skóre po Čajkovského přihrávce od mantinelu Kumstát. Druhý gól mohli přidat Přibyl, Cingel a Forman, více ze hry ale následně měla Verva. Spartu však držel spolehlivý Pöpperle. V polovině zápasu mu při Trávníčkově pokusu vedle zákroku hokejkou pomohla i horní tyč, proti Hüblovi a Martynkovi si však poradil sám bez pomoci brankové konstrukce.

Ve 42. minutě se již Severočechům podařilo vyrovnat. Na trestné lavici se sešli Klimek s Glennem a Litvínov přesilovku pět na tři za jedenáct sekund využil. Pöpperleho překonal Hübl a nejproduktivnější hráč uplynulé sezony si tak připsal již šestý gól v tomto ročníku.

Hloupý gól po buly

Ve 48. minutě však dostala šanci předvést své umění ve hře pět na tři i Sparta a také nezaváhala. Po Hlinkově přihrávce získal Pražanům zpět vedení Přibyl. Litvínov ale dokázal opět zareagovat a Šrámek v 51. minutě vyrovnal.

„Dvakrát jsme vedli, ale dvakrát jsme si nechali skóre srovnat. Když jsme dali na 2:1, tak si nemůžeme nechat dát takový hloupý gól po buly," uvedl brankář hostí Tomáš Pöpperle k situaci, která začala vhazováním, na kterém se zablokoval Hlinka.

Další gól již nepadl a tak si oba týmy zopakovaly prodloužení z předešlého extraligového kola. „Konečně jsme vyhráli třetí třetinu. To byl hlavní rozdíl oproti předešlým zápasům," řekl kapitán domácích Michal Trávníček.

V nastavené pětiminutovce Pražané nevyužili téměř dvouminutovou přesilovku čtyři na tři, ani samostatný nájezd dvojice hráčů. Janus oba pokusy Saboliče vyrazil. „Ta nevyužitá přesilovka asi zápas rozhodla, měli jsme dát gól," uvědomoval si útočník Jaroslav Hlinka.

O vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy. Druhý bod nakonec díky Hüblovi, jenž jako jediný svůj nájezd proměnil, získali domácí.

"V prodloužení jsme nevyužili přesilovou hru čtyř proti třem, navíc jsme měli samostatný nájezd na branku. Bohužel to se trestá a získali jsme pouze bod," litoval Zdeněk Moták, asistent sparťanského trenéra Jandače.

Litvínov - Sparta 3:2 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 43. Hübl (Lukeš, F. Pavlík), 51. Šrámek (Gerhát, Z. Sklenička), rozhodující sam. nájezd Hübl - 21. Kumstát (Čajkovský, Barinka), 49. Přibyl (J. Hlinka, Polášek). Rozhodčí: Mrva, Šindler - Zíka, Jindra. Vyloučení: 5:8, navíc Piskáček (Sparta) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4895. Třetiny: (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0).

Litvínov: Janus - Frolo, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, Chaloupka, T. Pavelka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Šrámek, Gerhát, M. Hořava - Písařík, Piroš, Jurčík. Trenéři: Rulík a Weissmann.

Sparta: Pöpperle - Čajkovský, Barinka, Polášek, J. Mikuš, Glenn, Hrbas, Piskáček - Sabolič, Pech, Kumstát - Réway, J. Hlinka, Klimek - Forman, Přibyl, Cingel - M. Procházka, Černoch, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Další zápasy 6. kola

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 2:5 (1:4, 0:1, 1:0), Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 3:1 (2:0, 0:0, 1:1), HC Olomouc - Piráti Chomutov 5:2 (1:0, 2:1, 2:1), Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)