Vzestup hokejistů Slavie odnesl další soupeř. Až překvapivě snadno. Kladno v 38. kole extraligy prohrálo 5:1.

Slávisté tímto výsledkem ukončili šňůru před vlastními fanoušky – čtyři zápasy, dvanáct bodů a skóre 20:8.

Svoji malou sérii si ale nadále vede útočník Jaroslav Bednář. Bodoval v jedenáctém utkání v řadě. Naposledy si připsal dvě asistence. Aby ne. Vždyť v tomto není v lize prozatím lepšího.

Mužstvo Zdeňka Müllera potkal v O2 Areně „tradiční“ jev. Jednou vyhraje, podruhé prohraje. A to je problém. Alespoň co se týče postavení v tabulce. Kdeže jsou časy, kdy se Kladno vyhřívalo v popředí. Nyní bojuje o jediné. O holý postup do play off. Ale bez gólů to nejde. Kladno už podesáté letos nedokázalo v zápase vstřelit více jak jeden gól.

Slavia se naopak vrací vpřed. Včera ukázala, jak rychlé góly vše usnadní – 2. minuta Sklenář, 5. Micka a ve 14. se nemýlil Novák v přesilovce.

Bylo po zápase. Kdo čekal na zápletku, byl zklamán.

Hosté brankáře Stanislava Nerudu prakticky neohrozili.

Ve druhé třetině měli sice střelci oddech, ale zase se předvedl domácí obránce Pavel Kolařík. Po jeho čistém zákroku doplachtil Tomáš Horna na slávistickou střídačku až zmizel z dohledu. V tu chvíli nebylo populárnější dvojice.

V posledním dějství už vše směřovalo k debaklu, ale Kladno si přeci jen připsalo čestný úspěch, náležel letci Hornovi. Hosté tak měli poslední slovo, ale předtím ho měli pětkrát domácí…

Slavia – Kladno 5:1

Třetiny: 3:0, 0:0, 2:1

Muž zápasu: Micka

Neruda – Kadlec, Špelda, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, J. Novák – Hruška, Beránek, Vondrka – Bednář, Červenka, Sklenář – Micka, Kraft, Tomica – Svoboda, Čermák, Doležal. Trenér: Růžička.

Kopřiva – Hájek, Pavlas, Trončinský, Novotný, Hořava, V. Kameš – Bělohlav, Patera, M. Procházka – V. Novák, Čurilla, Kuchler – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Stieler, Diviš, Mrázek. Trenér: Müller.

Branky a nahrávky: 2. Sklenář (Bednář, Červenka), 5. Micka (Kraft, Špelda), 14. Novák (Micka, Tomica), 42. Kraft (Micka, Drtina), 48. Červenka (Bednář, Sloboda) – 49. Horna (Frolík, Kalla). Rozhodčí: Jeřábek – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4726.