Kanonýr Petr Ton: Říkal jsem si, že hokeji asi vůbec nerozumím

Praha - Legenda Sparty Petr Ton má momentálně úplně jiné starosti, než sledovat v televizi hokej, protože se svým Kladnem bojuje proti Jihlavě o postup do baráže o extraligu, ale čtvrtfinálový souboj Sparty s Brnem si pochopitelně nemohl nechat ujít.

23.3.2017

Slávistky ve finále potvrdily nadvládu

Praha - Zatímco hokejisté Slavie se smutkem vrací výstroj a začínají přemýšlet o tom, kam vyrazí na dovolenou, tak v táboře jejich kolegyň panuje veselá nálada. Podeváté za posledních jedenáct let totiž hráčky Slavie vybojovaly titul mistryň České republiky.

21.3.2017

Konec. Se zdviženou hlavou

Jsou prohry, po kterém vám vysekne uznání i soupeř. Během října loňského roku to vypadalo, že hokejová Slavia skončí v propadlišti dějin, ale máme tady polovinu března a ta samá Slavia bojovala v semifinále play-off o postup do baráže. Favorizovanému vítězi základní části z Českých Budějovic nakonec podlehla 1:4 na zápasy, ale sezonu mohou hokejisté v červenobílých dresech hodnotit jako povedenou.

20.3.2017

Hokejisté Slavie prohráli s Českými Budějovicemi 1:4

České Budějovice, Praha - Přestože pro hokejisty Slavie v pondělí po porážce v Českých Budějovicích skončila sezona v semifinále play off první ligy, neopouštělo led nijak zdrcené mužstvo. Pražané na jihu Čech podlehli 1:4 a stejným poměrem ztratili i celou sérii. Uznali však, že narazili na silnějšího soupeře.

20.3.2017

Krok od vyřazení. Slávisté hrají v Budějovicích o naději

Praha -  Hokejová Slavia si výrazně zkomplikovala cestu do extraligové baráže. Ve druhém domácím utkání znovu podlehla budějovickému Motoru, navíc vysoko 0:4, a na jih Čech pojede odvracet vyřazení. „Ještě není konec, chceme bojovat a vrátit sérii do Prahy," burcuje před pondělním kláním kapitán sešívaných Jan Novák.

19.3.2017

Výbuch v play-off. Sparta na Kometu neumí

Praha - Zázrak se nekonal. Ani ve čtvrtém zápase Sparta na Kometu nestačila. Konec sezony bez fanfár. Není to žádný med být v těchto dnech fanouškem Sparty. Fotbalisté se dlouhodobě potýkají s herní mizérií a hokejisté zase v nejkratším možném čase vypadli ve čtvrtfinále play-off s brněnským rivalem.

19.3.2017

Kalous: Budeme důkladně analyzovat, proč Sparta 10 let nevyhrála

Praha - Čekání pražské Sparty na zisk titulu pokračuje. Úřadující vicemistr po úspěšném tažení v Lize mistrů až do finále selhal v extraligovém čtvrtfinále s ambiciózní Kometou Brno a neuhrál proti ní ani zápas. Šampiony se Sparťané stali naposledy v roce 2007. Podle kouče a sportovního manažera Jiří Kalouse, který loni na lavičce Pražanů vystřídal reprezentačního kouče Josefa Jandače, je potřeba najít důvody nepodařeného závěru sezony.

18.3.2017

Kometa je v semifinále, Spartu vyřadila už po čtyřech zápasech

Brno, Praha - Hokejisté Komety Brno se stali prvními semifinalisty extraligy. Ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu porazili doma Spartu 4:1 a ovládli sérii 4:0 na zápasy. Druhým hattrickem v kariéře v nejvyšší soutěži se na tom podílel útočník Vojtěch Němec. Kometa vyřadila Spartu i potřetí ve vzájemném souboji v play off.

18.3.2017

Slavia v Edenu na Jihočechy nevyzrála

Praha -  Hokejisté Českých Budějovic zvítězili ve třetím utkání semifinále I. ligy na ledě Slavie 2:1 a ujali se vedení 2:1 na utkání. Kladno zdolalo ve druhé sérii hattrickem Matěje Pekra Jihlavu 3:2 v prodloužení, poprvé uspělo a snížilo na 1:2.

18.3.2017

Vyřazení sparťanů na spadnutí. Dojde k němu už dnes?

Brno, Praha -  Hokejisté Komety Brno porazili ve třetím čtvrtfinále play off extraligy na domácím ledě Spartu 4:3 v prodloužení, v sérii vedou 3:0 a vybojovali si postupový mečbol.

17.3.2017

Haščák gólem v prodloužení posunul Kometu k mečbolu

Brno, Praha - Hokejisté Komety Brno porazili ve třetím čtvrtfinále play off extraligy na domácím ledě Spartu 4:3 v prodloužení, v sérii vedou 3:0 a vybojovali si postupový mečbol. O výsledku rozhodl po 44 sekundách prodloužení Marcel Haščák. Stejně jako v prvních dvou zápasech získala i tentokrát Sparta v první třetině náskok, v závěru ale nestačila čelit tlaku soupeře. Série pokračuje v sobotu od 17.00 čtvrtým zápasem opět v Brně.

17.3.2017

Zabere Sparta? Kometě chce prohry oplatit stejnou mincí

Praha -  Doma dostali dva těžké direkty. Takový úvod čtvrtfinálové série play-off proti Kometě Brno si nikdo z hokejistů Sparty nepředstavoval. Dnes a zítra budou v DRFG Areně čelit modrobílému náporu. Domácí budou mít psychickou výhodu, ale nikde není psáno, že by Pražané nemohli Brnu opla-tit prohry stejnou mincí a dvakrát zvítězit. Určitě na to mají a nepřipouštějí si, že by v moravské metropoli mohla sezona skončit.

16.3.2017

Jak Igor Němec vyměnil VIP prostory za kotel

Praha - Fandit od dětství je krásné, nikoliv však výjimečné. Igor Němec poznal hokejové prostředí přes lesk a slávu, pak poznal i opravdovost.

14.3.2017

Kometa vyhrála na Spartě 3:2 v prodloužení a vede v sérii 2:0

Praha - Hokejisté Komety Brno vyhráli ve druhém čtvrtfinálovém utkání extraligy na ledě Sparty 3:2 v prodloužení a vedou v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 2:0. Brňané před nejvyšší návštěvou letošního play off 13 003 diváků dvakrát v utkání dotáhli ztrátu a v čase 63:06 rozhodl o jejich úspěchu obránce Jozef Kováčik. Souboj bude pokračovat v pátek a v sobotu v Brně.

14.3.2017

Slavia vyrovnala sérii, Kladno ztratilo v Jihlavě i druhý zápas

Praha - Vítězové základní části první hokejové ligy z Českých Budějovic poprvé v play off neuspěli. Ve druhém utkání semifinálové série podlehl Motor doma 2:3 pražské Slavii, která všechny tři góly vsítila v prostředním dějství. Kladno po porážce 1:4 v Jihlavě prohrává už 0:2 na zápasy. Druhý duel ztratili Rytíři ve třetí třetině, v níž třikrát inkasovali.

14.3.2017

Sparťan Nedomlel dostal za faul na Kováčika z Brna stopku na tři zápasy

Praha - Hokejový obránce Richard Nedomlel ze Sparty dostal od disciplinární komise extraligy trest zákazu startu ve třech zápasech za faul na Jozefa Kováčika z Brna v pondělním prvním čtvrtfinálovém utkání. Nedomlel srazil brněnského beka zezadu bezprostředně po návratu z trestné lavice a v utkání obdržel za napadení trest na pět minut a do konce utkání. Sparta duel prohrála 2:3.

14.3.2017

Do zápasu na Spartě musel být narychlo povolán náhradní rozhodčí

Praha - Hned pět rozhodčích se představilo v prvním čtvrtfinálovém zápase play off extraligy mezi Spartou a Brnem. Již v první třetině totiž z duelu musel odstoupit zraněný Vladimír Pešina, kterého nechtěně zasáhl hokejkou do obličeje domácí útočník Miroslav Forman. Od třetí třetiny tak duel společně s Danielem Pražákem řídil narychlo povolaný Pavel Hodek.

13.3.2017

Pět minut a dost. Sparta prohospodařila náskok a padla

Praha /FOTOGALERIE/ - Řekne vám to každý trenér nebo zkušený hráč: „Soustřeďte se celý zápas". Sparťané si tahle slova nevzali k srdci na jedinou minutu pondělního úvodního čtvrtfinále, a stálo je to vítězství. To díky slepeným gólům slavili hosté, kteří se po výhře 3:2 ujali vedení v sérii.

13.3.2017

Bitva gigantů začíná, Sparta se chystá na Brno

Praha - Sparta versus Brno. Tohle spojení se před sezonou očekávalo až v extraligovém finále. Jenže osud a výsledky v základní části zapříčinily, že hráči dvou nesmiřitelných rivalů zkříží hokejky v rámci prvního zápasu čtvrtfinále play-off už dnes.

9.3.2017

Sparta láme divácké rekordy a vyhlíží Kometu

Praha - Spousta fanoušků si zoufala nad stěhováním hokejové Sparty z Holešovic do libeňské O2 areny, ale postupem času si začali nacházet cestu. To podtrhla zejména nedávno skončená základní část extraligy, po které se mohou sparťané chlubit historickým zápisem ještě nikdy neměl český tým průměrnou domácí návštěvnost přes 8 tisíc diváků. Sparta nyní ano, konkrétně 8032 na zápas.

5.3.2017

Kouč Hadamczik očekává opakování loňského finále Liberec - Sparta

Praha - Bývalý reprezentační kouč Alois Hadamczik označil za nejsilnější týmy v nadcházejících vyřazovacích bojích hokejové extraligy obhájce titulu Liberec a Spartu. Domnívá se, že by si mohly zopakovat loňský finálový souboj. Nezastírá ale, že nejvíce přeje primát Brnu, kde naposledy působil.

3.3.2017

Pech vyhrál poprvé v kariéře produktivitu hokejové extraligy

Praha - Sparťanský útočník Lukáš Pech ovládl poprvé v kariéře kanadské bodování hokejové extraligy. Třiatřicetiletý centr si připsal v 50 zápasech 52 bodů za 20 branek a 32 asistencí. K triumfu mu stačil nejnižší počet bodů od sezony 2007/08, kdy zvítězil Petr Ton ze Sparty se 43 body. Tehdy se ale nezapočítávaly druhé asistence.

3.3.2017

Sparta prohrála s Plzní 2:3 po samostatných nájezdech

Praha - Hokejisté Plzně vyhráli v závěrečném zápase základní části extraligy na ledě Sparty 3:2 po samostatných nájezdech a zajistili si postup do předkola play off. Sparta měla bez ohledu na výsledek páteční utkání jisté třetí místo v tabulce a přímý postup do čtvrtfinále, v kterém narazí na Brno. Plzeň bude hrát s Vítkovicemi. Zápas rozhodl Miroslav Indrák, který se postaral také o vyrovnávací gól ve třetí třetině.

3.3.2017

Hokejisté Slavie, Českých Budějovic a Kladna jsou v semifinále 1. ligy

Praha - Po čtvrtých zápasech čtvrtfinále první hokejové ligy jsou známi už tři postupující. V nejkratší možné době zvládly své série České Budějovice, Kladno i Slavia. Pokračování souboje si vybojoval jen Frýdek-Místek, který doma porazil Jihlavu 3:2.

1.3.2017

Liberec má Prezidentský pohár. Sparta nechala body v lázních

Praha -  Hokejisté mistrovského Liberce získali v 51. kole Prezidentský pohár pro vítěze základní části extraligy. Pomohly mu porážky druhého Třince v Mladé Boleslavi 1:5 a třetí Sparty v Karlových Varech 1:3. Lídr tabulky prohrál v Litvínově 1:2 po samostatných nájezdech a o jeho triumfu bylo jasno dříve, než duel skončil.

1.3.2017

Čtvrteční zápas to může zlomit, ví gólman Frodl

Praha - Hokejistům Slavie se vstup do čtvrtfinále play off WSM ligy povedl a po dvou domácích zápasech s Třebíčí vedou 2:0 na zápasy. K odvetám na Vysočinu tak čtvrtek odjíždějí s dobrou náladou.„Určitě se nedá říct, že tam pojedeme s chladnou hlavou nebo klidnější. Pořád je to jen 2:0 a k celkovému vítězství zbývají ještě dva zápasy. Ale určitě budeme mít v hlavách, že vedeme, to Třebíč naopak musí vyhrát," říká brankář Dominik Frodl, který patří mezi největší opory týmu trenérů Razýma se Srdínkem.

1.3.2017

Sparťan Pech míří za triumfem v kanadském bodování extraligy

Praha - Sparťanský útočník Lukáš Pech má na dosah premiérový triumf v kanadském bodování základní části hokejové extraligy. Před pátečním závěrečným kolem vede třiatřicetiletý centr o čtyři body před triem pronásledovatelů - Dominikem Kubalíkem z Plzně, svým spoluhráčem Petrem Vránou a Jaroslavem Bednářem z Hradce Králové.

28.2.2017

Sparta prohrála ve Varech 1:3 a skončí v základní části na třetím místě

Praha - Hokejisté pražské Sparty prohráli v předposledním kole extraligy v Karlových Varech 1:3 a v základní části soutěže obsadí třetí místo. Západočeši po prvním vítězství nad týmem z metropole v sezoně oddálili matematickou jistotu účasti v baráži. Před závěrečným dějstvím a šesti koly ve skupině o 11. až 14. místo ztrácejí 20 bodů na dvanáctou Olomouc.

27.2.2017

Frodl vychytal nájezdy. Slávisté vedou už 2:0

Praha - Přesně takový hokej, jaký se čekal, nabízí čtvrtfinálová bitva 1. ligy mezi Slavií a Třebíčí. Tedy boj o každý kousek ledu a více silová a úporná podívaná než technická. Vítězně z něj vychází Pražané, kteří v pondělí vyhráli i druhý domácí zápas, když uspěli 2:1 po nájezdech a k odvetám do Třebíče si vezou náskok 2:0.

26.2.2017

Hokejová Sparta porazila Litvínov a vyhrála popáté za sebou

Praha - Hokejisté Sparty porazili v 50. kole extraligy Litvínov 3:1 a dvě kola před koncem základní části tak mají jistotu, že skončí nejhůře třetí. Pražané vyhráli i díky dvěma asistencím Lukáše Pecha, který si tak upevnil vedení v čele kanadského bodování, popáté za sebou. Litvínov na předešlé čtyři výhry nenavázal.