Hokej

včera 21:03

Sparta zdolala Olomouc 3:1 a upevnila si třetí příčku v tabulce

Praha - Hokejisté Sparty porazili v dohrávce 18. kola extraligy Olomouc 3:1 a potřetí za sebou si připsali plný bodový zisk. Pražané si tak upevnili třetí příčku a na druhý Třinec ztrácejí už jen tři body. Hanáci, kteří v Praze drželi vyrovnaný stav 1:1 do poloviny zápasu, naopak ztratili třetí z posledních čtyř vystoupení a na desátou příčku mají nadále čtyřbodové manko.

20.2.2017

Vítkovice se v dohrávce utkají se Zlínem, Sparta bude hrát s Olomoucí

Praha - Tři z týmů, které bojují na hraně desítky, budou v akci při dvou úterních dohrávkách hokejové extraligy. Duel Vítkovic proti Zlínu bude posledním ze 42. kola a domácí Ostravané v něm mohou udělat velký krok směrem k vyřazovacím bojům. Hosté naopak potřebují posílit své naděje, neboť z dvanácté příčky ztrácejí na desátou Plzeň čtyři body. Sparta a Olomouc zkompletují 18. kolo, přičemž Pražané by výhrou dosáhli takřka jistoty umístění v první šestce a tím i přímé účasti ve čtvrtfinále play off. Hanáci jsou na tom bodově stejně jako Zlín.

20.2.2017

Sparťanský brankář Pöpperle dostal za bodnutí hokejkou třízápasový trest

Praha - Brankář Sparty Tomáš Pöpperle dostal třízápasový trest za bodnutí brněnského útočníka Leoše Čermáka hokejkou v nedělním utkání 48. kola extraligy. Pöpperle udeřil soupeře koncem hole v 37. minutě zápasu a rozhodčí Oldřich Hejduk s Vjačeslavem Bulanovem jej poslali s pětiminutovým trestem do kabin. V pondělí mu navíc zastavila činnost disciplinární komise, která své rozhodnutí zveřejnila na sociální síti.

19.2.2017

Sparta rozstřílela Kometu Brno 4:0 a je v tabulce na třetím místě

Praha - Hokejisté Sparty porazili v utkání 48. kola extraligy Brno 4:0. Pražané zdolali Kometu potřetí v řadě, aniž by jí během této série přenechali bod. K výhře je před 11.974 diváky dvěma góly v úvodních 13 minutách nasměroval útočník Lukáš Pech. Hostům nepomohlo k návratu do zápasu ani vyloučení domácího gólmana Tomáše Pöpperleho na pět minut a do konce utkání. Sparta se posunula na třetí místo tabulky, Kometa se bude nadále strachovat o svou pozici v první šestce, aby se tak vyhnula nástrahám předkola play off.

17.2.2017

Sparta vyhrála ve Zlíně 5:0, Pöpperle vychytal čtvrtou nulu

Zlín/FOTOGALERIE/ - Hokejisté Sparty vyhráli ve 47. kole ve Zlíně 5:0 a uspěli na ledě Beranů počtvrté za sebou. Pražané tak ukončili třízápasové čekání na plný bodový zisk. Brankář Tomáš Pöpperle udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Jedenáctý Zlín doma neuspěl poprvé po šesti vítězstvích za sebou a na desítku pro play off ztrácí stále dva body.

14.2.2017

Slávisté porazili Jestřáby a v play-off vyzvou Třebíč

Praha - Závěrečným 52. kolem včera završila tuzemská druhá nejvyšší hokejová soutěž svou základní část. Hokejisté Slavie hráli proti Prostějovu v klidu, protože za jakéhokoliv výsledku měli jistotu, že do play-off půjdou ze čtvrtého místa. To naopak jejich soupeř, Jestřábi z Prostějova, měl o motivaci postaráno. Musel vyhrát alespoň za dva body, aby se dostal na šesté místo a vyhnul se předkolu. To se však nepovedlo, dva body brali slávisté za výhru 2:1 po nájezdech.

11.2.2017

Déjà vu? Růžička a Jelínek znovu válí v nároďáku

Vladimír Růžička vedl československou reprezentaci jako kapitán už na mistrovství světa v roce 1989, céčko pak na jeho dres přibylo ještě na legendární olympiádě v Naganu o devět let později. Tomáš Jelínek byl pro změnu reprezentačním kapitánem dvou posledních výběrů před rozpadem federace na olympiádě v Albertville a na domácím mistrovství světa v roce 1992. První jmenovaný dnes trénuje extraligový Chomutov, druhý je správcem sportovního areálu v Praze. Oba také mají syny, kteří si ve čtvrtek odbyli premiéry v reprezentačním áčku…

8.2.2017

Prestiž Ligy mistrů roste, je skvěle nastartovaná, míní tenér Sparty Kalous

Praha - Z hokejistů a celého týmu Sparty byla v uplynulém ročníku Ligy mistrů cítit obrovská touha uspět a dojít až na vrchol. Ačkoliv byl teprve třetím v pořadí a fotbalové obdobě zůstává hokejová Champions League ještě na hony vzdálena, Pražané cítí, že její renomé strmě roste.

8.2.2017

Měli jsme to v prodloužení zvládnout lépe, říká sparťan Vrána

Praha - Hokejisté Sparty ztratili finále Ligy mistrů proti domácí Frölundě po 87 sekundách prodloužení, které při hře se třemi muži v poli na obou stranách odehrála nedobrovolně stejná trojice Pražanů. „Měli jsme to zvládnout lépe. Shodou okolností nám ten plán na začátku vyšel, protože jsme si říkali, že se udržíme dlouho na puku a zkusíme si prostřídat, neboť naše střídačka byla u jejich pásma. Ale bohužel to pak vyšlo zcela naopak," řekl útočník Petr Vrána, jehož na ledě doplňovali bek Juraj Mikuš a kapitán Jaroslav Hlinka.

7.2.2017

Sparta prohrála finále Ligy mistrů s Frölundou 3:4 v prodloužení

Praha /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Sparty Praha na triumf v Lize mistrů nedosáhli. Ve finálovém duelu v Göteborgu nad domácí Frölundou dvakrát vedli, ale nakonec prohráli 3:4 v prodloužení. Po 87 odehraných sekundách v něm rozhodl útočník Niklas Lasu. Dva góly vítězů dal další forvard Casey Wellman. Nejužitečnějším hráčem soutěže byl vyhlášen kapitán vítězů Joel Lundqvist.

7.2.2017

Vrána chce se Spartou ukončit čekání na své velké vítězství

Praha - Útočník hokejové Sparty Petr Vrána hrál dvakrát finále extraligy s Vítkovicemi, dvakrát finále Kontinentální ligy v dresu Lva Praha a Kazaně, pokaždé však neuspěl. Ve své sbírce má i bronz z juniorského světového šampionátu, ale velký triumf mu stále uniká. Věří, že se dočká ve finále Ligy mistrů proti Frölundě.

7.2.2017

Boj o evropský trůn. Sparta si jde užít finále Ligy mistrů

Praha - Životní zápas, skvělý zážitek, ohromná šance… Takové hlasy zní ze sparťanské kabiny před dnešním finále hokejové Ligy mistrů. Pražanům se ve třetím ročníku obnovené soutěže podařil husarský kousek proklestili si cestu před několik hodně silných protivníků až do mače o titul. Soupeř? Frölunda. Indiánská parta z Göteborgu, která je ve finále Champions Hockey League už potřetí v řadě a obhajuje loňské prvenství. Navíc hraje doma, Sparta tak rozhodně není favorit.

7.2.2017

Skromné finále Ligy mistrů. Dala by Praha zápasu větší glanc?

Finále Ligy mistrů? To si samo říká o co nejslavnostnější kulisy. Velká hala, nabité ochozy, třaskavá atmosféra. Zápas o titul by měl být vyvrcholením celé sezony, výkladní skříní soutěže. Ale platí to také o dnešním finálovém mači hokejové Ligy mistrů? Těžko. Tak trochu to dokresluje rozpačitou podobu nedávno vzniklého projektu, který stále hledá svou tvář.

6.2.2017

Po čase si každý pamatuje jen vítěze, jsme tu pro výhru, říká kapitán Hlinka

Praha - Kapitán Sparty Jaroslav Hlinka moc touží se svým týmem po tom, aby úsilí vynaložené na postup do finále hokejové Ligy mistrů nepřišlo vniveč. Připomněl, že do paměti - a ostatně i na trofej pro vítěze - se vrývají jen vítězové.

6.2.2017

Hokejisté se sešli v Praze kompletní, tým ještě rozšíří sparťané

Praha /FOTOGALERIE/ - V kompletním složení se sešli čeští hokejisté k přípravě na Švédské hry v Göteborgu. Kouč Josef Jandač bude mít k dispozici třiadvacetičlenný kádr i s třetím gólmanem Patrikem Bartošákem z Vítkovic, který se do Švédska nevydá. Naopak doplnit tým by mohli v Göteborgu sparťanští útočníci Michal Řepík, Petr Vrána či Dominik Uher, kteří tam v úterý nastoupí ve finále Ligy mistrů proti Frölundě.

6.2.2017

Sparťany čeká jeden z životních zápasů, finále LM proti Frölundě

Praha - Jeden z životních zápasů čeká v úterý hokejisty Sparty, kteří se v Göteborgu utkají s Frölundou o celkové vítězství v Lize mistrů. Domácí Indians budou favority. V roli obhájce prvenství už vědí, jak triumf v postupně vzkvétajícím projektu chutná a i ve třetím ročníku obnovené soutěže si zahrají ve finále.

6.2.2017

Sparťan Vrána vládne produktivitě extraligy o tři body

Praha - Sparťanský útočník Petr Vrána vládne po 45. kole produktivitě hokejové extraligy o tři body před čtveřicí pronásledovatelů. Jednatřicetiletý Vrána, který útočí na první triumf v kanadském bodování v kariéře, si připsal ve 43 zápasech 45 bodů za 20 branek a 25 asistencí.

6.2.2017

Piráti zase loupili, tentokrát ale jediný bod

Praha - Když těsně po vánočních svátcích vyhráli chomutovští Piráti na ledě pražské Sparty, šlo o veliké překvapení. Včera ale přijeli zpátky do O2 areny se skvělou formou a domácí věděli, že je nebude čekat nic lehkého. Sparťané nakonec vyhráli 3:2 po nájezdu. Ano, čtete správně ne po nájezdech, ale po nájezdu, protože ten rozhodčí nařídil proti Pirátům 19 vteřin před koncem prodloužení a Pech se z něj nemýlil.

6.2.2017

Jiří Kalous: Pokud kluci dodrží, co chceme hrát, šance je vždycky

Praha - Kouč hokejistů Sparty Jiří Kalous nepřipouští před úterním finálovým duelem Ligy mistrů na ledě Frölundy přehnané obavy z mimořádně silného protivníka. Sílu obhájce švédského titulu, který je zároveň úřadujícím šampionem Ligy mistrů, respektuje, ale věří, že při dobrém výkonu mohou Pražané uspět.

5.2.2017

Sparta díky Pechově trefě v prodloužení udolala Chomutov 3:2

Praha - Hokejisté Sparty porazili ve 45. kolo hokejové extraligy Chomutov 3:2 v prodloužení. Pražané porazili Piráty poprvé v sezoně. Po dvou třetinách vedli 2:0, ale Severočeši vydřeli alespoň bod. V závěru prodloužení rozhodl z trestného střílení útočník Lukáš Pech.

4.2.2017

Inspirace hokejem? Altrichter postavil halu a drží Sáblíkové palce

Získal český titul, působil v zahraničí. Ovšem, co je nejzajímavější: bývalý hokejový gólman Martin Altrichter (44) si postavil halu. Ze svého. Teď šéfuje aréně v Říčanech u Prahy, kde vychovává nové talenty. S Martinou Sáblíkovou se zná, vždyť oba pocházejí ze stejného regionu.

3.2.2017

Oni dost bránili a my jsme na to nenašli recept, litoval Řepík

Praha - V neděli hokejisté Sparty v prvním ze dvou duelů věnovaných složkám integrovaného záchranného systému předvedli proti Třinci kanonádu 12:3, v pátek proti Olomouci museli strávit porážku 2:4. V O2 areně, zaplněné rekordní návštěvou sezony 14.370 diváků i díky vstupenkám rozdaným hasičům, záchranářům, vojákům a policistům, se radoval dvanáctý tým tabulky. Útočník Sparty Michal Řepík litoval, že domácí nenašli recept na olomouckou obranu.

3.2.2017

Ani si nepamatuju, kdy se mi tak zadařilo, řekl olomoucký Laš

Praha - Hokejisté Olomouce potvrdili formu i na ledě rozjeté Sparty a díky šesté výhře z posledních osmi zápasů se opět na dvanácté pozici přiblížili desítce pro play off. Na desátou Mladou Boleslav i jedenáctý Zlín ztrácejí Hanáci už jen tři body. Dvěma góly a jednou asistencí se na výhře Olomouce 4:2 před více než 14 tisíci diváků v O2 areně podílel útočník Marek Laš.

3.2.2017

Sparta podlehla před nejvyšší návštěvou sezony Olomouci 2:4

Praha - Hokejisté třetí Sparty podlehli ve 44. kole před nejvyšší návštěvou této sezony extraligy 14.370 diváků dvanácté Olomouci 2:4. Dvěma góly zařídil Hanákům vítězství Marek Laš. Pražané, kteří stejně jako v neděli proti Třinci (12:3) věnovali utkání akci 'Sparta vzdává hold', nenavázali na sérii předchozích tří výher.

3.2.2017

Jan Piskáček: Když se rozjedeme, tak už je hodně těžké nás zastavit

Praha /ROZHOVOR/ - Jednoho z nejlepších obránců nejen hokejové Sparty, ale celé extraligy, bychom našli v Janu Piskáčkovi, opoře zadních řad s velkým „S" na prsou. S ním jsme si popovídali nejen o dvanáctibrankovém výprasku Třinci, ale i o Lize mistrů a formě Sparty.

31.1.2017

Ihnacak rozhodl o výhře Sparty v Hradci Králové 2:1

Praha /FOTOGALERIE/ - Hokejisté pražské Sparty vyhráli v dohrávce 33. kola extraligy v přímém souboji o třetí místo na ledě Hradce Králové a unikli Mountfieldu na rozdíl čtyř bodů. Vítěznou branku vstřelil exhradecký Brian Ihnacak, který už na konci září pomohl k výhře Sparty na východě Čech (3:2) dvěma góly. Hradec potřetí za sebou nebodoval.

30.1.2017

Sparta pouští útočníka Netíka do Třince, opět ji posílí Hlaváč

Praha - Hokejový útočník Tomáš Netík mění krátce před uzávěrkou přestupů dres. Ze Sparty, kde mu po sezoně vyprší kontrakt, odchází mistr extraligy z let 2002, 2006 a 2007 na hostování do Třince. Pražany naopak stejně jako v závěru minulé sezony posílí jiný zkušený forvard Jan Hlaváč.

29.1.2017

Hlinka po výhře s Třincem: Takových duelů v kariéře moc nehrajete

Praha - Rekordní výhru sezony, která je již od 10. kola rovněž v jejich držení díky výsledku 9:0 proti Mladé Boleslavi, vyrovnali v neděli proti Třinci hokejisté Sparty. Pražané rozdrtili Oceláře 12:3. Jen šest hráčů včetně gólmana Tomáše Pöpperleho z celkových dvaceti, kteří zasáhli do utkání, nebodovalo. Střelecky se blýskl kapitán Jaroslav Hlinka, autor hattricku. Bodově autor gólu a tří nahrávek Brian Ihnacak.

29.1.2017

Sparta rozstřílela Třinec 12:3, dala tři góly za 65 vteřin

Praha - Hokejisté Sparty porazili ve 43. extraligovém kole Třinec 12:3. Oceláři před nejvyšší návštěvou sezony (14.020 diváků) už od první minuty vedli, ale Pražané ještě v první třetině otočili skóre na 4:1 a porazili Třinec poprvé v sezoně. Při obratu stihli vstřelit tři góly v rozmezí pouhých 65 sekund. K páté výhře Sparty v poslední šesti vystoupeních přispěl hattrickem kapitán Jaroslav Hlinka, další útočník Brian Ihnacak si připsal čtyři body za gól a tři nahrávky.

28.1.2017

Hokejisté Slavie po čtyřech porážkách v 1. lize zdolali Třebíč

Praha - Hokejisté pražské Slavie ukončili v první lize sérii čtyř porážek. V sobotním utkání 46. kola porazil čtvrtý tým tabulky svého pronásledovatele Třebíč 3:2 v prodloužení. Vedoucí České Budějovice deklasovaly 5:1 šesté Ústí nad Labem. Naplno bodovaly i celky Jihlavy a Kladna, které stále ztrácejí na Jihočechy pět bodů.