Znojmo pálilo šance. Žižkovu stačil na trávníku jediný gól

Praha  - Fotbalisté 1. SC Znojmo nedokázali zvítězit ani ve třetím zápase v řadě a v netradičně dopoledním turnaji prohráli na hřišti Žižkova rozdílem jediné branky Michala Pavlaty 0:1. Čekání na výhru trvá. Za mrazivého nedělního dopoledne se na pražském Žižkově střetli domácí s nebezpečným Znojmem.

9.10.2016

Znojmo prohrálo se Žižkovem 0:1. Foto: Facebook SC Znojmo FK

Žádné velké absence ani na jedné straně nebyly, v hostující brance se však od první minuty objevil brankář Pavel Halouska, pro nějž to byla premiéra ve Fotbalové národní lize.

Žižkov dal první branku

Utkání bylo od úvodních minut hrané v solidním tempu, ale přece jenom více ze hry měli domácí. Dařilo se jim zejména po levé straně, kde zatápěl soupeřově obraně aktivní Zdeněk Volek. Ve čtrnácté minutě ale přišla první velká šance zprava. Jakub Urbanec si narazil míč s Vojtěchem Šanderou a ideálně ho odcentroval do pokutového území, kde si však brankář Halouska stačil poradit s pokusem Michala Pavlaty.

Domácí si poté vybojovali nebezpečné rohové kopy a po tom druhém se míč odrazil za šestnáctku Pavlatovi, jenž utěšenou střelou na vzdálenější tyč překonal Halousku.

Znojmo mělo několik příležitostí

Následovalo ještě několik minut, kdy se tlačili, ale takový efekt to již nemělo. Jihomoravané se rozjížděli pomalu, v závěru prvního poločasu měli několik dobrých možností na vyrovnání. První vlaštovku představoval pokus Roberta Bartolomeua, který si krásně zpracoval dlouhý míč, ale dostal se až příliš blízko k brankáři Lukáši Soukupovi, a tak trefil jen jeho hruď.

Největší příležitost pak spálil Radim Nepožitek, jenž byl po uvolnění od Jiřího Klímy zcela sám před Soukupem, ale žižkovský brankář mu sebral obrovskou šanci tygřím skokem. V závěru poločasu pak Soukup musel likvidovat ještě jeden pokus Nepožitka s vynikajícími parametry, ale míč za svá záda nepustil.

Znojmu se nedařilo

Druhý poločas už z diváckého pohledu tak zajímavý nebyl. Šancí mnoho nepřicházelo. Hosté zkusili oživit hru dvojím střídáním, centry do šestnáctky jim však příliš nevycházely. Žižkov zpočátku sázel na rychlé protiútoky a průnik Jakuba Urbance zakončený střelou doprostřed brány si vysloužil potlesk necelé tisícovky přítomných diváků.

Na druhé straně to byl pro změnu Bartolomeu, který zkoušel zakroutit míč z nadějného přímého kopu na bližší tyč, ale o několik centimetrů bránu minul.

Výhra dává Žižkovu potřebný klid

Poté už domácí měli hru zcela pod kontrolou, Znojmo nepustili ani k náznaku závěrečného tlaku a připsali si do tabulky další velmi cenné tři body. „Za vítězství jsme rádi. Bodový zisk nám dává trochu klidu pro další práci. Bylo to více bojovné než fotbalové, ale cením si toho, že dokážeme vyhrát, i když se ne vše úplně daří, jak bychom chtěli," poznamenal trenér Žižkova Zdeněk Hašek.

Žižkov si tak i nadále drží domácí neporazitelnost v letošním ročníku Fotbalové národní ligy a Znojmo dokázal porazit poprvé od března roku 2011, kdy poté slavil pražský tým postup o patro výš.

Žižkov má technické hráče

Znojmo naopak prohrálo letos potřetí a před Žižkovem je v tabulce už pouze o jediný bod. „My jsme oproti minulému týdnu ztráceli často míče, a navíc nemáme takové skvělé hlavičkáře, kteří by dokázali převyšovat Pimparu nebo Opluštila. Máme spíše bojovné než technické hráče a právě v tom byl Žižkov kvalitnější a právem zvítězil.

I z tohoto důvodu dostal v brance přednost Halouska, který je vysoký a vedl si dobře. Obránce Mezlíka jsme střídali, protože si v souboji narazil žebro," uvedl znojemský hlavní trenér Radim Kučera.

Autor: Martin Smejkal

9.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Dopravní podnik Praha. Ilustrační foto.

ÚOHS zrušil tendr pražského dopravního podniku na úklid metra

Řidič autobusu. Ilustrační foto.

Může stávka řidičů ochromit spojení Prahy s okolím?

Developeři letos v Praze prodají zhruba 6500 bytů

Praha - Developeři letos v Praze plánují prodat 6500 až 6600 nových bytů. V porovnání s loňským rokem to znamená stagnaci nebo mírný pokles. Ceny by se mohly zvýšit o pět až deset procent. Vyplývá to z odpovědí developerů, které oslovila. Nejvíce, zhruba 1400 bytů, chce prodat Central Group. Podle generálního sekretáře Asociace realitních kanceláří Jana Borůvky by bylo k uspokojení poptávky potřeba prodat o několik tisíc bytů více.

Údržba trati pro tramvaje ovlivní i provoz autobusů

Praha – V úseku Hradčanská–Prašný most nepojedou v noci na pátek tramvaje. Údržba trati si vyžádá obousměrné přesušení provozu, které začíná 50 minut po půlnoci a skončit má 20 minut před pátou ranní. Bude se to týkat tří linek, jejichž trasy budou odkloněny přes zastávku Pražský hrad.