Měl to být zápas, který fotbalovou Slavii nakopne k jízdě za klidnou záchranou nejvyšší soutěže, ale nakonec je z domácího duelu s předposledním Brnem pouze bod. A to je málo. „Zklamání. Přáli jsme si tři body a máme jeden,“ sklopil po utkání hlavu kouč Slavie Michal Petrouš.

„Zápas se lámal v prvních pětadvaceti minutách. Hráli jsme výborný fotbal, ale byli jsme málo důrazní v pokutovém území. Propásli jsme moment zakončení,“ pokračoval trenér sešívaných.

Vyrovnávací gól Slavie si připsal kanonýr Stanislav Vlček, který na hřiště přišel po přestávce. „Přáli jsme si vyhrát a Brnu odskočit, ale bohužel se to nepodařilo. Brno pak z první střely na bránu dalo nádherný gól a my se z toho do poločasu nedostali,“ nebylo mu do řeči.

Dnes pětatřicetiletý slávistický útočník tak ani neměl příliš velkou radost ze své trefy. „Příliš spokojený být nemůžu, chtěli jsme tři body. Srovnali jsme brzo, běžela šedesátá minuta, ale další gól jsme tam už nedotlačili,“ pokračoval.

Brno bylo s remízou spokojené

Brněnská výprava byla s bodem z Edenu samozřspokojena. „Musím pogratulovat mužstvu za bojovný výkon od první do poslední minuty. Po celý zápas jsme předváděli poctivý výkon a zaslouženě si vezeme bod. Slavia byla fotbalovější, dobře kombinovala, ale po krásné brance jsme zvedli hlavu a vycítili šanci,“ pochvaloval si brněnský kouč Karel Večeřa.

A k dalšímu průběhu dodal: „Ve druhém poločase jsme Slavii do ničeho nepouštěli, ale neodpustili jsme si chybu, kterou domácí dokázali využít. Výsledek je spravedlivý.“

Úsměvy po zápase hýřil také střelec brněnského gólu Luděk Pernica. „Nečekal jsem, že se trefím, moc nestřílím. Napřáhl jsem se a spadlo to tam. Trochu to Martinovi Vaniakovi zaplaval a bylo to v bráně,“ zářil nadšením.

Jak šly minuty?

1. minuta: hned po rozehrání se domácí pustili do útoku, ke střele se ale Koreš nedostal
3. minuta: Hora (Slavia) se na levé straně pěkně uvolnil, nacentroval a ránu Milutinoviče srazila obrana Brna na roh
9. minuta: a stejně si poradila i se střelou Jarolíma
11. minuta: chybu v rozehrávce domácích potrestal gólem Pernica, který z dálky zamířil přesně pod břevno - 0:1
17. minuta: slávisté se opět hnali dopředu, po pěkné kombinaci skončila akce u Milutinoviče
26. minuta: Borek (Brno) střílel vysoko nad
33. minuta: po další rychlé akci domácích hlavičkoval Koreš jen slabě doprostřed branky, kde míč pohodlně chytil Bureš
42. minuta: po trestném kopu hostů těsně vedle střílel Rýdel
45. minuta: také Folprecht (Brno) mířil hlavou o kousek vedle
46. minuta: domácí vystřídali, Koreše nahradil Janda a Milutinoviče Vlček
60. minuta: až po čtvrt hodině hry druhé půle se zrodil náznak domácí šance, kombinace zakončila Horova zblokovaná střela
62. minuta: při závaru před brankou Brna si Vomáčka s Čelůstkou dávali přednost a z nadějné příležitosti tak nebylo nic
63. minuta: vyrovnáno zásluhou střídajících hráčů. Janda střílel a Vlček dorážel - 1:1
67. minuta: Pernica (Brno) pálil z dálky nad
76. minuta: Kalabiška (Brno) se prokličkoval kolem trojice domácích obránců, zastavil ho až Čelůstka
77. minuta: po protiútoku se slávisté dožadovali penalty po pádu Jandy
79. minuta: Brno bylo blízko vedoucímu gólu, Kalabiškovu teč Vaniak reflexivně zneškodnil
85. minuta: Slavia se v útoku nemůže prosadit, Trubilovu střelu obránci opět zblokovali
87. minuta: za míčem se hnal Vlček (Slavia), u něj byl ale dřív brankář Bureš
90. minuta: do úniku se mohl hnát Kalabiška (Brno), rozhodčí odmával ofsajd