Žižkovská Viktorka se na jaře nemůže chytit. Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka ve třech zápasech ještě nedali gól a získali jediný bod. V neděli jejich střeleckou nemohoucnost potrestaly Pardubice, které si dvěma povedeným protiútokům v závěru utkání odvezly tři body.

V mrazivém dopoledni sledovali fandové Viktorky trápení v koncovce. Kotyza byl dvakrát sám před gólmanem Frydrychem, mohl se ho zeptat, kam to chce, nakonec ho ale nepřekonal ani jednou. Kidron i Bartl ve výhodných pozicích nezamířili přesně, v druhém poločase to byl pak znovu nešťastník Kotyza, který ukvapeně hlavičkoval, i když si mohl míč zpracovat do ideální střelecké pozice.

To hosté se svými šancemi naložili stejně efektivně jako Dánové proti české reprezentaci v Olomouci. V 83. minutě se futsalový reprezentant Rešetár se uvolnil na levé straně a svým přesným pasem připravil tutovku pro Petruse, který z první úkázal domácím, jak se dávají góly. Stejný střelec pak dvě minuty před koncem překonal po Venclově pasu Boháče podruhé.

„Na držení míče se fotbal nehraje," lamentoval žižkovský trenér Roman Nádvorník po utkání.

„Máme čtyři stoprocentní šance, které musíme proměnit. Stačil jeden gól a zápas by byl úplně jiný."

Nula na kontě vstřelených branek začíná být na jaře pro jeho hráče noční můrou. „Proti Ústí hrajeme na jednu bránu, zahodíme dvě tutovky, v Mostu obrovskou šanci a penaltu, sráží nás to. Bez gólů nemůžeme zvítězit," dodal rozladěným tónem.

To trenér hostů Martin Svědík zářil spokojeností.

„V první půli jsme přežili dvě velké šance Viktorky, podržel nás brankář Frydrych. Po přestávce jsme zlepšili obranu a počkali si na protiútoky, které jsme využili. Dotáhli jsme díky tomu zápas do vítězného konce."

Pověst remízových králů potvrdili fotbalisté střížkovské Bohemky, kteří si připsali jedenáctý nerozhodný výsledek ve svém osmnáctém zápase. Tentokrát přivezli bod ze hřiště Táborska. Remízu 1:1 zařídil Pražanům v první minutě nastavení Rakovan.