Vyšehrad remizoval ve čtvrtém kole druhé fotbalové ligy s Opavou

Praha /FOTOGALERIE/ – Opavští fotbalisté vydolovali v nedělním dopoledni bod na pražském Žižkově, kde má svůj azyl nováček Fotbalové národní ligy z Vyšehradu. Blíže ke třem bodům měl domácí Slavoj, Slezané ale měli v brance výborného Petra Vaška, který svůj tým podržel.

23.8.2015
Zvětšit fotografii

Fotbalisté Vyšehradu remizovali ve čtvrtém kole druhé fotbalové ligy na domácím hřišti s mužstvem Opavy 0:0.Foto: DENÍK/František Géla

Opava šla do zápasu s jednou změnou v sestavě, když Františka Metelku nahradil na postu defenzivního záložníka Jan Žídek. V úvodu zápasu se hlavami srazili Dvorník se Smolákem a oba hráči museli být ošetřování. Následoval trestný kop, ze kterého mířil nad Šraga. Opava se připomněla poprvé v 18. minutě, kdy vypálil Schaffartzik a brankář Štěpanovský měl s jeho nečekanou střelou velké problémy.

Po hluché pasáži vysunul Jurečka Kuzmanoviče, ten poslal přízemní centr do vápna, kde chyběl Žídkovi krok k tomu, aby zakončoval do prázdné branky. Tři minuty před poločasem zahrávala Opava standardní situaci. Centr Jursy obránci odvrátili pouze k Janetzkému, s jehož ranou do středu branky neměl brankář Štěpanovský větší problém.

Na začátku druhé půle se před brankářem Vaškem zjevil Smolák, opavský gólman mu zmenšil střelecký úhel a domácí hráč přestřelil. A další šance domácích, na bránu hlavičkoval Smolák, Dvorník jeho pokus odvrátil Dvorník. Následná střela Krbečka letěla nad. O dvě minuty později nedosáhl na centrovaný balon Čelůstka, za balonem se vydal Šimkovský, brankář Vašek byl ale pozorný a balon chytil. V 69. minutě měli domácí stoprocentní šanci.

V malém vápně se zjevil zcela osamocený Blažek, míč nasměroval do odkryté branky, kde ale hosty podržel vynikajícím zákrokem brankář Vašek, který balon vyrazil na roh. Slavoj byl ve druhém poločase hodně nepříjemný, poté co Mrázkovi nevyšla klička, šli domácí do brejku, ale Podrazký opět na hostujícího brankáře nevyzrál.

Slavoj Vyšehrad – SFC Opava 0:0

Rozhodčí: Lerch – Kříž, Kožár. ŽK: Kuzmanovič (Opava). Diváci: 722.

Sestavy:

Vyšehrad: Štěpanovský – Šraga, Egert, Petrášek, Macháček – Šimkovský, Kučera, Podrazký (86. Polanský), Smolák (77. Schön) – Jindráček (61. Blažek), T. Krbeček. Trenér: Novotný.

Opava: Vašek – Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka – Žídek – Jurečka (74. Svatonský), Janetzký (57. Mrázek), Schaffartzik – Jursa – Kuzmanovič (90. Machálek). Trenér: Baránek.

Autor: Roman Brhel