Výhra, která se neslavila. Slavii ještě čeká boj

Praha - První krok se povedl, slávisté nakročili vstříc vysněné Lize mistrů vítězstvím. Z drtivého tlaku ale vytěžili nejhubenější možné. Borisov porazili 1:0 a v odvetě se budou muset pořádně ohánět, aby se do čtvrtého předkola opravdu podívali.

26.7.2017

Jan Bořil a Igor Stasevič. Foto: ČTK/Stanislav Kolařík

„Nakonec to pro nás dopadlo dobře a pořád máme šanci,“ ulevil si po zápase trenér Borisova Alexandr Jermakovič. „Byli jsme málo efektivní,“ naopak neskrýval rozčarování obránce Jan Bořil. „Hlavní je, že jsme nedostali gól,“ doplnil jeho parťák Michal Frydrych.

Tribuny nebyly vyprodané

Všichni byli zvědaví na sestavu, kterou trenér Šilhavý postaví na hřiště. Na lavičce zůstal sedět Altintop, naopak nastoupil van Buren, kterému skvěle vyšla příprava. V základní sestavě se pak objevily čtyři letní posily Laštůvka, Jugas, Danny a Rotaň. Vše ale dirigoval starý známý, tentokrát s kapitánskou páskou, Milan Škoda.

Tribuny, které i přes očekávání nebyly vyprodané, sledovaly od začátku drtivý tlak Slavie. V osmnácté minutě zazněl ohlušující pískot, když rozhodčí přehlédl jasnou ruku jednoho z borisovských hráčů v šestnáctce, ale uběhlo snad jen 20 vteřin a na penaltový puntík ukázal, když Jablonskij stáhl Frydrycha a Škoda nezaváhal 1:0. Sudí navíc ukázal Jablonskému červenou kartu a před domácími se rýsovala sedmdesátiminutová přesilovka. Brankář Laštůvka se nudil a první ostřejší zákrok, vlastně jediný v první půli, si připsal poté, co zlikvidoval nepříjemný centr.

Šancí bylo dostatek

Ve 36. minutě měl na kopačce druhý gól Ngadeu, který po van Burenově přiťuknutí byl s míčem zcela sám před brankářem. Jenže předvedl famózní zákrok a míč vyrazil na roh. Tlak „sešívaných“ pokračoval i po přestávce, Hušbauer ale trefil pouze břevno, Škoda hlavou tyč a když v poslední vteřině zápasu promáchl Jugas, na tvářích Pražanů bylo po zápase vidět, že to mělo skončit podstatně vyšším rozdílem. Za týden je tak bude čekat ještě 90 minut tvrdé dřiny. „Přáli jsme si vítězství s nulou, nicméně jsme zklamaní. Celá kabina byla z toho vývoje trochu zaražená. Měli jsme přidat další branky,“ přiznal po utkání trenér Šilhavý.

„Šancí bylo dostatek, bohužel se nám je nepodařilo proměnit, ať už špatným řešením nebo trefováním tyčí a břeven. Přesto si troufám, říct, že i venku jsme schopni dát minimálně jeden gól,“ věří svému týmu. Borisov prakticky nepřelezl půlku a tak i obránci Slavie měli dostatek prostoru k ofenzivě. „Oni v domácí soutěži kralují a hrají do plných, doma budou určitě hrát útočněji. Musí dát minimálně jednu branku, aby zůstali ve hře. Očekávám úplně jiné utkání,“ dodal. Před odvetou ještě slávisty čeká vstup do ligové soutěže, doma s Teplicemi. „Několik hráčů dostane určitě volno,“ odkryl trenér plány.

Autor: Michal Káva

26.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 26. května v Praze na tiskové konferenci.
17

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze.

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.