Vršovická Bohemka šokovala Boleslav. Cestou destruktivního fotbalu došla ke třem bodům, na horké půdě vyhrála velmi překvapivě a ještě více šťastně 1:0.

Byl to zápas dvou gólmanů. Zatímco se boleslavský Michal Vorel po celý zápas nudil, Radku Sňozíkovi z fůry šancí hořely rukavice.

„Dneska to byl jeho zápas. Radek nás podržel,“ chválil svého kapitána mezi tyčemi Pavel Hoftych, kouč Bohemky.

„Sice chytal dobře, ale my jsme hloupí, protože z pěti šancí jsme to vždy kopli do něj,“ láteřil naopak Dušan Uhrin mladší, trenér Boleslavi. „Navíc jsme prohospodařili první poločas,“ dštil síru.

Pravda. Úvodní dějství Bohemka přestála s podezřelým poklidem, o to větší ale přišel tlak po přestávce. „Dostali nás do obrovského klinče, ze kterého jsme se těžko vymaňovali,“ souhlasil Hoftych. Horká byla zvlášť patnáctiminutovkamezi 58. až 73. minutou, kdy se ze Sňozíka stal hrdina utkání.

K zapamatování stojí 62. minuta: Mendy nabil Kuličovi a ten vypálil. Jedna tyčka, diváci už skákali radostí, druhá tyčka. Nakonec ale míč lapil Sňozík. „Tohle se stane jednou za sto let. To je z pr… klika,“ komentoval s úsměvem kapitán hostů. Bohemka si v Boleslavi vybrala štěstí na drahně roků dopředu.

Sňozík se stal šťastným hrdinou, zato Vorel smutným.

Běžela poslední 93. minuta zápasu. Vorel už už posílal dlouhý balon na polovinu hřiště, jenže.

„Kopl jsem krtka, míč se snesl jen na polovinu hřiště…“ začal popisovat domácí brankář okamžik zápasu. Nepovedený pas sklepl Lukáš Štohanzlovi, který následně kolem sebe jen slyšel: „Střílej, zkus to. Tak jsem poslechl,“ doplnil drobný záložník. Štohanzl z poloviny hřiště napálil míč na bránu. Vorel se marně stíhal vrátit mezi tři tyče. Neuvěřitelný gól znamenal pro Bohemku první tři body v sezoně.Branky: 90.+3 Štohanzl

Mladá Boleslav : Bohemians 19050:1 (0:0)

Branka: 90+3Štohanz. Rozhodčí: Kocourek 2 – Hojsík, Jílek. ŽK: Kulič – Cseh, Ibragimov, Janek, Škoda, Róth, Jindříšek. Diváci: 4115.

Boleslav: Vorel 3 – Djalovič 1, Rolko 2, Rajnoch 3, Kúdela 3 – Táborský 1 (85. Kysela), Procházka 3, Sylvestre 3, Mendy 2 (84. Řezníček) – Chramosta 3, Kulič 2. Trenér: Uhrin ml.

Bohemians: Sňozík 1 – Jindříšek 3, Nikl 1, Cseh 3, Rychlík 2 – Štohanzl 2, Pávek 3, Róth 4 (66. Bartek), Janek 3 – Ibragimov 4 (72. Zelenka), Škoda 3 (79. Lukáš). Trenér: Hoftych.