S devítibodovým náskokem v čele divize A mohli dnes dělat fotbalisté Motorletu dlouhý nos na všechny své soupeře. Kdyby…

Kdyby zvládali derby. Právě v nich totiž poztráceli už devět bodů. V dosavadních čtyř duelech s pražskými rivaly v této sezoně nasbírali jen tři hubené body za tři remízy. Naposledy hráli 1:1 v Libni s divizním nováčkem Meteorem VIII.

Motorlet v pražských derby
  • 1:1 s Meteorem (na podzim doma)
  • 1:1 s Admirou (na podzim venku)
  • 0:2 s Loko Vltavín (na podzim doma)
  • 1:1 s Meteorem (na jaře venku)
  • A přišli tím o vedení v tabulce, kam se teď protlačily Prachatice.

Góly padly po standartkách

„Pustili jsme domácí lacino do vedení a jim narostla křídla,“ litoval hostující asistent Valery Koffi, jenž při nepřítomnosti šéftrenéra Kokošky poprvé vedl tým Motorletu v divizním zápase.

Meteor se prosadil po necelé půlhodině hry zásluhou pohotové a přesné střely svého kanonýra Fíčka, v nastaveném čase první půle pak vyrovnal Rezek. Obě branky padly po trestných kopech.

Neproměněné šance

„Po změně stran jsme začali kombinovat a soupeř vyklidil střed pole. Jenomže už jsme se podruhé střelecky neprosadili,“ sdělil Koffi. Šance Motorletu, a ne ledajaké, přišly v závěru. Obě po centru zkušeného záložníka Proška. Rezek hlavou však zblízka těsně minul a selhal i střídající Majerčin. Mladý útočník se mohl na malém vápně klidně zeptat brankáře Meteoru Caudra „kam to chceš“, leč zpanikařil a vůbec netrefil branku.

„To je vražda,“ vykřikla… Tentokrát ovšem nikoliv slečna Jane Marplová z filmu podle námětu Agathy Christie, ale část diváckého osazenstva v libeňských ochozech.

„Do poločasu to bylo z naší strany velmi kvalitní, tedy až na ten inkasovaný gól. Pak už to bylo horší,“ přiznal trenér Meteoru Josef Jarolím. Někdejší středopolař Sparty figuruje po 19. kole se svými svěřenci na velmi dobré šesté příčce. „Pokud budeme hrát s dosavadním zaujetím, můžeme se dál zlepšovat. I když na postup to zatím není, alespoň letos ne. A Motorlet? Může postoupit, ale třetí liga už je zase o něčem jiném,“ dodal Jarolím.