Sparta vydřela výhru nad Bohemians, Slavia neuspěla

Praha - Spartě zajistil tři body talentovaný Václav Kadlec. Slavia prohrála s Olomoucí.

25.4.2010
Zvětšit fotografii

Talent Sparty Václav Kadlec (v rudém) se snaží prosadit v souboji a brankářem Bohemians Praha Jaroslavem Beláněm (vlevo) a Janem Flachbartem.Foto: Deník/Martin Divíšek

Fotbalisté Sparty udolali v malém pražské derby v rámci 26. ligového kola střížkovské Bohemians 1:0 a minimálně do pondělí povedenou tabulku o tři body před Ostravou. Baník je však může v případě výhry v Dolíčku opět dotáhnout. Souboj prvního týmu s posledním v sobotu na Letné rozhodl v 50. minutě domácí mladík Václav Kadlec, který stejnému soupeři vstřelil jedinou branku i v loňském duelu. Hostující celek prohrál šestý zápas po sobě.

Skvělý obrat předvedli ve druhém poločase ligového zápasu s pražskou Slavií fotbalisté olomoucké Sigmy a připsali si do tabulky tři body za vítězství 3:1.

Sparta Praha - Bohemians Praha 1:0 (0:0)

Sparta chtěla odčinit bezbrankovou remízu v Českých Budějovicích, ale znovu se trápila s koncovkou. Sparťany vyprovodil do kabin pískot fanoušků.

Brzy po změně stran však přišel vytoužený gól. Wilfried vysunul v 50. minutě Kadlece a ten v samostatném úniku s přehledem po zemi obstřelil Belaně. Talentovaný útočník zasadil stejnému soupeři gólový úder i před rokem. Sparta poté mohla vedení navýšit, ale Wilfried i Sionko trefili jen břevno. Hosté, kteří po odpočtu 20 bodů již mají jistotu sestupu, se na vyrovnání již nezmohli a prohráli pošesté za sebou.

Trápení prožívají plzeňští fotbalisté. Ti dnes jen remizovali 0:0 s Českými Budějovicemi a na výhru v lize čekají již pět zápasů. Trenér Plzně Vrba však tentokrát šetřil klíčové opory před semifinálovou odvetou Ondrášovka Cupu s Olomoucí a v kombinované sestavě se domácí nedokázali prosadit přes pozornou obranu. Jihočeši se získaným bodem znovu přiblížili k záchraně. Největší šanci měl v závěru hostující Volešák, ale po přiťuknutí Otepky minul z hranice šestnáctky pravou tyč.

Do dobré střelecké formy se dostal kapitán Příbrami Daniel Huňa. Druhý nejlepší střelec minulého ročníku se na podzim spíše trápil, ale na jaře se probral z letargie a dnes zaznamenal již pátý gól z posledních šesti zápasů. Zařídil jím Příbrami remízu 1:1 s Libercem, který po většinu zápasu vedl zásluhou gólu Dočkala. V 79. minutě pak hosté zahodili šanci a hned z protiútoku Huňa srovnal. Prosadil se už poosmé v sezoně a posunul se na třetí místo tabulky střelců. Na vedoucího Kuliče ztrácí tři góly.

V podobné střelecké pohodě je i jablonecký Lafata. Ten se jediným gólem zasloužil o výhru Severočechů v duelu s Brnem. Jablonec tak ztrácí stále jen tři body na vedoucí Spartu. O výsledku rozhodla 37. minuta. Jarolím poslal z pravé strany centr do středu šestnáctky, kde podklouzl brněnský stoper Dvorník a Lafata měl nebývalý prostor k tomu, aby míč uklidil do sítě. Byla to pro něj stejně jako pro Huňu osmá branka v sezoně, z toho sedmá během devíti jarních zápasů.(čtk)

Branka: 50. Kadlec. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Čecháček. ŽK: Ježdík, Horáček, Dittrich, Lencevič (všichni Bohemians). Diváci: 7813.

Sparta: Kozáčik - Kušnír, Brabec, Řepka, Hoheneder - Sionko (89. Zeman), Vacek, Kucka, Žofčák - Wilfried (90. Třešňák), Kadlec (69. Lačný). Trenér: Chovanec.
Bohemians Praha: Belaň - Flachbart, Lencevič, Drobný, Grznár (83. Dobeš) - Horáček - Dittrich, Demeter, Ježdík, Mach (66. Očovan) - Pospíšil (72. Ibe). Trenér: Jindráček.

Olomouc – Slavia 3:1 (0:1)

Přestože kouč Pražanů Cipro dal příležitost hráčům širšího kádru měla v úvodu zápasu červená a bílá navrch. K zakončení se ale dostal jen Kysela a v záklonu mířil z deseti metrů hodně nad.

Sigma se probudila až na konci první desetiminutovky. Heidenreich našel centrem ve vápně Navrátila, ale jeho hlavička nebezpečí pro Vaniaka neznamenala. Lépe si vedl z trestného kopu Bajer, ale zkušený brankář Slavie se překvapit nenechal.

Velkou šanci měla Sigma v 23. minutě, kdy zaváhal Lafrance, hbitý Navrátil z první vyslal za obranu Petra, ten ale v obležení tří slávistů střílel šajtlí vedle. Za minutu tak uhodilo na druhé straně. Koreš pláchl Dreksovi a předložil perfektně Ivanovskimu, který z malého vápna nedal Drobiszovi šanci.

Hanáci pak přece jen přidali. Janotka obloučkem našel za obranou Navrátila, ale ten nezpracoval ideálně, dostal se do úhlu a jeho zpětná přihrávka už žádného spoluhráče v modrém nenašla.

Největší příležitost k vyrovnání měli domácí minutu před půlí. Dobře hrající Janotka vysunul Šultese, který však Vaniaka nepropálil.

Druhá půle už se hrála téměř výhradně na polovině hostů. Hanáci si ale dlouho nevěděli s pevně sešitou slávistickou obranou rady. Mezírku našel až po hodině hry Hořava, který fantastickou kolmou přihrávkou našel Navrátila, na jeho centr Vaniak nedosáhl, ovšem přestože většina diváků na stadionu už bouřila nadšením, kanonýr Ordoš poslal v letu míč mimo branku.

Od té chvíle se ovšem slávisté topili v bezradnosti. Hořava ještě na Vaniaka nevyzrál, v 64. minutě ale Pavel Šultes zamotal hlavy dvou slávistů a po zemi poslal míč do sítě.

Střelce branky nahradil krátce nato Michal Hubník a v 70. minutě to byl právě on, který poslal hlavou Hanáky do vedení.

O deset minut později pak olomoucký útočník potvrdil, že nazul střelecké kopačky. Po standardní situaci zůstalo v pokutovém území neobsazené poměrně početné hanácké hejno. Komárek posunul zády míč k Hubníkovi, který nedal Vaniakovi šanci.

Branky: 64. Šultes, 70. a 80. Hubník – 24. Ivanovski. Rozhodčí: Bílek (3) – Drastík, Urban. ŽK: Šultes, Hubník – Tecl, Ivanovski, Mareš. Diváků: 6037.

Olomouc: Drobisz – Janotka, Dreksa, Komárek, Heidenreich – Bajer, Hořava – Petr (78. Schulmeister), Ordoš, Navrátil (74. Onofrej) – Šultes (66. Hubník). Trenér: Zdeněk Psotka.
Slavia: Vaniak – Dens, Hošek, Lafrance, Mareš – Kysela (76. Duranski), Ragued, Koreš, Trubila – Ivanovski (83. Hurka), Tecl (68. Zákostelský). Trenér: František Cipro.

Autor: ČTK

25.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Adriana Krnáčová.

Krnáčová je odhodlaná bránit Prahu i s policií. Výzvu od taxikářů nedostala

Su Ťij na tiskové konferenci v Praze; 17. září 2013
5

Kritizovaná Su Ťij by měla v říjnu navštívit Prahu. Zřejmě se setká i se Zemanem

ODS bude žádat odchod Janečka z čela finanční správy

Opoziční ODS bude dnes na jednání rozpočtového výboru Sněmovny žádat odchod ředitele finanční správy Martina Janečka z funkce kvůli nadužívání zajišťovacích příkazů a nedostatečné kontrole takzvaných korunových dluhopisů. Předseda sněmovního klubu ODS Zbyněk Stanjura na tiskové konferenci kritizoval i fungování daňových vratek, kvůli kterým zadržuje finanční správa firmám vysoké sumy.

Vlaky půjdou pod zem. Propojí se s metrem

/INFOGRAFIKA/ Po vzoru Německa, Švýcarska a Švédska má v plánu i vedení Prahy vybudovat tzv. Metro S. Jde o převážně podzemní železnici propojenou s metrem a oddělenou od dálkových koridorů.