Sparta si zastřílela, uspěly i další dva pražské týmy Bohemians a Slavia

Praha - Sobota byla ve znamení několika generálek na start fotbalové sezony v Česku. Sparta podle očekávání zvládla test v Německu, když třetiligovou Chotěbuz porazila 6:2 i zásluhou hattricku Marca Paixaa. Ten otevřel skóre už v páté minutě po přihrávce Dočkala.

18.7.2015

Útočník Sparty Marco Paixao.Foto: ČTK/Michal Doležal

Domácí za čtvrt hodiny zásluhou Hübenera srovnali, ale Spartě brzy vrátil vedení Paixao, jenž v nastavení první půle dokonal premiérový hattrick v letenském celku. Třicetiletý fotbalista v pěti přípravných duelech zaznamenal šest gólů a zatím výborně zastupuje zraněného kapitána Lafatu.

Portugalec v 52. minutě místo svého čtvrtého zásahu dopřál gólovou radost střídajícímu nigerijskému spoluhráči Fataiovi. Chotěbuz se zmohla jen na snížení Breitkreuze a v závěru korunovali sparťanský triumf dalšími dvěma brankami Hušbauer se Slovákem Breznaníkem.

Obě vršovická mužstva vyhrála

Další dva pražské prvoligové kluby zvolily soupeře z nižších soutěží: Bohemians porazili Pardubice 1:0, Slavia zdolala České Budějovice 2:0.

Slavii poslal proti Budějovicím do vedení ve 20. minutě Mikula, po změně stran pojistil vítězství Piták. Svěřence Dušana Uhrina mladšího pak podržel brankář Berkovec, jenž zneškodnil penaltu Jurdíka.

„Druhou půli jsme začali dobře a myslím, že jsme těch pětačtyřicet minut na hřišti dominovali. Jsem rád, že jsme vyhráli, byla to generálka na Plzeň, ale je jasné, že tam nás čeká úplně odlišné utkání," uvedl Uhrin.

Přípravná utkání

Energie Chotěbuz - Sparta Praha 2:6 (1:3)
Branky: 21. Hübener, 66. Breitkreuz - 5., 25. a 45.+1 Paixao, 52. Fatai, 87. Hušbauer, 89. Breznaník.
Sestava Sparty:
I. poločas: Bičík - Mareček, Brabec, Holek - Steinhöfer, Matějovský, Vácha, Dočkal, Frýdek - Paixao, Krejčí.
II. poločas: Štěch - Mareček, Holek, Costa - Steinhöfer (65. Konaté), Dočkal, Vácha, Hušbauer, Breznaník - Fatai, Paixao (65. Litsingi). Trenér: Ščasný.

Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 55. Schick.
Sestava Bohemians: Zlámal - Pauschek (69. Hašek), Škerle (64. Gajič), Šmíd, Šírl - Bartek (58. Mosquera), Jindřišek, Jirásek, Acosta (80. Mikuš) - Čížek (82. Havel) - Schick (61. Akulinin). Trenér: Pivarník.

Dynamo České Budějovice - Slavia Praha 0:2 (0:1)
Branky: 20. Mikula, 54. Piták.
Sestava Slavie: Berkovec - Švec, Deli (73. Bílek), Latka, T. Jablonský (56. M. Dostál) - Mikula (71. M. Vukadinovič), Hrubý (81. Bazal), Zmrhal (67. Souček), Voltr (56. Černý) - Piták (80. Diop) - Milan Škoda (71. M. Červenka). Trenér: Uhrin ml.

Autor: Redakce, ČTK

18.7.2015 VSTUP DO DISKUSE

Stadion Viktorie Žižkov.

Spor Viktorie Žižkov s Prahou 3 o nájemné stadionu rozhodne soud za týden

Místo činu v obchodním centrum na Andělu.
9

V souvislosti s vraždou na Smíchově mají být souzeni i policisté

V kostele u Salvátora bude večer tradiční Popelec umělců

Praha - Tradiční Popelec umělců se dnes večer bude konat v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze u Karlova mostu. Začne uvedením loutkové divadelní hry, kterou napsal v roce 1943 čtrnáctiletý vězeň terezínského ghetta a již nastudovali studenti pražského gymnázia. Bohoslužbu s udílením popelce bude poté sloužit farář Tomáš Halík. Závěr setkání bude patřit představení gotického fragmentu reliéfu Krista v Getsemanské zahradě.

Policie navrhla obžalovat čtyři lidi za poničení HateFree podniků

Praha - Pražská policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli posprejování kaváren a obchodů zapojených do projektu HateFree neonacistickými symboly. U pátého obviněného stíhání podmíněně zastavila.V úterý to uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Čtveřice údajných spolupachatelů čelí obvinění z poškození cizí věci a z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

Praha upravila hranice přírodní památky Komořanské tůně

Praha - Pražští radní v úterý upravili hranice přírodní památky Komořanské a modřanské tůně. Důvodem byla chyba, kvůli níž vznikl nesoulad mezi vymezením památky pomocí souřadnic a vymezení pomocí jednotlivých parcel. Pro vlastníky nemovitostí uvnitř hranic památky se nic nemění. O vyhlášení lokality přírodní památkou rozhodlo vedení města v září 2014.