Domácí za čtvrt hodiny zásluhou Hübenera srovnali, ale Spartě brzy vrátil vedení Paixao, jenž v nastavení první půle dokonal premiérový hattrick v letenském celku. Třicetiletý fotbalista v pěti přípravných duelech zaznamenal šest gólů a zatím výborně zastupuje zraněného kapitána Lafatu.

Portugalec v 52. minutě místo svého čtvrtého zásahu dopřál gólovou radost střídajícímu nigerijskému spoluhráči Fataiovi. Chotěbuz se zmohla jen na snížení Breitkreuze a v závěru korunovali sparťanský triumf dalšími dvěma brankami Hušbauer se Slovákem Breznaníkem.

Obě vršovická mužstva vyhrála

Další dva pražské prvoligové kluby zvolily soupeře z nižších soutěží: Bohemians porazili Pardubice 1:0, Slavia zdolala České Budějovice 2:0.

Slavii poslal proti Budějovicím do vedení ve 20. minutě Mikula, po změně stran pojistil vítězství Piták. Svěřence Dušana Uhrina mladšího pak podržel brankář Berkovec, jenž zneškodnil penaltu Jurdíka.

„Druhou půli jsme začali dobře a myslím, že jsme těch pětačtyřicet minut na hřišti dominovali. Jsem rád, že jsme vyhráli, byla to generálka na Plzeň, ale je jasné, že tam nás čeká úplně odlišné utkání," uvedl Uhrin.

Přípravná utkání

Energie Chotěbuz - Sparta Praha 2:6 (1:3)
Branky: 21. Hübener, 66. Breitkreuz - 5., 25. a 45.+1 Paixao, 52. Fatai, 87. Hušbauer, 89. Breznaník.
Sestava Sparty:
I. poločas: Bičík - Mareček, Brabec, Holek - Steinhöfer, Matějovský, Vácha, Dočkal, Frýdek - Paixao, Krejčí.
II. poločas: Štěch - Mareček, Holek, Costa - Steinhöfer (65. Konaté), Dočkal, Vácha, Hušbauer, Breznaník - Fatai, Paixao (65. Litsingi). Trenér: Ščasný.

Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 55. Schick.
Sestava Bohemians: Zlámal - Pauschek (69. Hašek), Škerle (64. Gajič), Šmíd, Šírl - Bartek (58. Mosquera), Jindřišek, Jirásek, Acosta (80. Mikuš) - Čížek (82. Havel) - Schick (61. Akulinin). Trenér: Pivarník.

Dynamo České Budějovice - Slavia Praha 0:2 (0:1)
Branky: 20. Mikula, 54. Piták.
Sestava Slavie: Berkovec - Švec, Deli (73. Bílek), Latka, T. Jablonský (56. M. Dostál) - Mikula (71. M. Vukadinovič), Hrubý (81. Bazal), Zmrhal (67. Souček), Voltr (56. Černý) - Piták (80. Diop) - Milan Škoda (71. M. Červenka). Trenér: Uhrin ml.