Fotbalisté béčka Sparty po dvou domácích výhrách drží ve druhé lize i po zápase v Sokolově neporazitelnost, na západě Čech dnes ve čtvrtém kole remizovali 2:2. Hosté přitom měli blízko k vítězství, ale šest minut před koncem se o dělbu bodů postaral náhradník Mlika.

Dukla Praha porazila ve 4. kole druhé nejvyšší domácí fotbalové soutěže Třinec 2:0.

Druholigový souboj fotbalistů Kladna se Žižkovem měl nevšední předehru, soupeře totiž přivedli na trávník kapitánští bratři Procházkové. Byl to viktorián Tomáš, kdo začal zkázu Kladna, apokalypsa byla hotová během šesti minut první půle, v nichž jeho tým nastřílel tři branky. Nakonec Žižkov vyhrál 3:1.

Sokolov - Sparta Praha B 2:2 (1:2)

Sokolov si chtěl vylepšit bilanci po prohrách se Zlínem a v Čáslavi a už v 8. minutě se ujal vedení zásluhou Šilhana, který po rychlé kombinaci Baníku zužitkoval přihrávku Vaněčka a zblízka nedal brankáři Zichovi šanci. Radost ale domácím dlouho nevydržela, protože už za pět minut se Jánošův centr od pravé lajny snesl až do rohu sokolovské branky.

Přes tlak sokolovského celku se sparťanské rezervě podřilo do přestávky výsledek otočit. Ve 41. minutě po rohovém kopu doletěl míč až na hlavu Podaného, který jej umístil přesně k tyči.

Po změně stran měly oba celky ještě řadu dobrých šancí, se skóre pohnul ale až Mlika. Sedm minut po svém příchodu na hřiště usměrnil domácí útočník střelu Duchniče za záda sparťanského brankáře.

Branky: 8. Šilhan, 84. Mlika - 13. Jánoš, 41. Podaný. ŽK: Dittrich - Skalák. Diváci: 1370.

Sokolov: Bertelman - Šmerda (58. Podrazký), Knakal, Kura, Hanzlík - Dittrich, Javorský, Pilař, Vaněček (77. Blažek) - Šilhan (77. Mlika), Duchnič. Trenér: Purkart.
Sparta B: Zich - Jánoš, Krch, Doležal, Podaný - Kadeřábek (73. Putz), Pavelka (89. Hrubý), Rada, Krejčí - Kraják (85. Glaser), Skalák. Trenér: Svoboda.

Kladno – Žižkov 1:3 (0:3)

Kladno nastoupilo v hodně ofenzivní sestavě a začalo s velkou chutí, Žižkov však pečlivě bránil a trpělivě čekal na svoji šanci.

Dočkal se ji ve 23. minutě. Čermák na šestnáctce přistrčil Procházkovi, jehož technická střela do středu brány přeletěla Tesaře – 0:1. Pak pěknou rychlou kombinaci zakončoval další exkladenský hráč Novotný (27.) a k. o. domácím zasadil Markovičův brejk (29.).

Až potom si zachytal gólman reprezentační ´21´ Vaclík. Ve vinglu čapnul trestňák J. Procházky.

Kladno se mohlo dostat do zápasu v 54. minutě, ve stoprocentní šanci ale Bartoš přestřelil. V podobné šanci neuspěl ani Hlava. Až v 74. minutě zapadl Wojnarův centr do horního růžku – 1:3. Na druhé chytil Tesař šanci Markoviče.

Branky: 73. Wojnar – 23. T. Procházka, 27. Novotný, 29. Markovič. Rozhodčí: Jílek – Pelikán, Adámková. ŽK: Coufal – T. Procházka, Mójta, Zawada. Diváci: 1215.

Kladno: Tesař – Bartoš, Hyský, Coufal, J. Procházka – Holub, Wojnar, Kabele (46. Hajník) – Zoubek, Zachariáš (75. Klinka), Mašanský (32. Hlava).
Žižkov: Vaclík – Šťastný, Bodeček, Kropík, Mójta – Bořil (61. Zawada), Houžvička, Novotný (85. Súkeník), T. Procházka, Čermák (67. Folprecht) – Markovi.

Dukla Praha - Třinec 2:0 (2:0)

Branky: 42. Chigou, 44. Šiml. Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Kocián. ŽK: Siegl (Třinec). Diváci: 480.

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Mičic - Malý, Šiml, Hanousek (87. Pospíšil) - Berger (75. Vrána), Chigou, Svatonský (79. Přeučil). Trenér: Kozel.
Třinec: Lipčák - Lisický, Kuděla, Chlebek (70. Maroši), Hupka (46. Cihlář) - Malíř, Hanus (46. Onuchukwu), Ceplák, Rehák - P. Siegel, Doležal Trenér: Dembinný.