Zatímco domácí nastoupili v plné síle, ve druhém táboře se s oporami šetřilo. „Klokanům“ chyběli kapitán Slezák, Nikl i další členové základu.

„Hlavním důvodem bylo, aby si odpočinuli starší hráči. Prioritou je záchrana v první lize,“ zdůvodňoval Václav Hradecký, trenér Bohemians 1905.

Letenští si s bojovnou Bohemkou dlouho nevěděli rady. I přes herní převahu se jim znovu nedařilo v koncovce.

Zodpovědnost na sebe vzal už poněkolikáté v poslední době slovenský záložník Kisel.

Osm minut před poločasem se postavil k přímému kopu a za pomoci teče hostujícího Adama poslal míč za záda bezmocného gólmana Sňozíka. „Druhá půle byla z naší strany rozhodně lepší. Začali jsme více běhat. Dostávali jsme se do střeleckých příležitostí. Bohužel jsme často pálili mimo branku. Chybou bylo, že jsme nerozhodli dřív,“ zhodnotil kouč Bílek hru svého týmu.

Sparta výsledek pojistila až tři minuty před koncem, kdy se před brankou nejlépe zorientoval útočník Došek.

Senzace se zrodila v Horních Počernicích, kde druholigoví Bohemians Praha porazili 2:0 účastníka nejvyšší soutěže Viktorii Plzeň. Do čtvrtfinále prošlo také Brno. Osmý tým bude znám 17. listopadu, kdy hostí divizní Líšeň nováčka první ligy Žižkov.

Více v o poháru ČMFS ve čtvrtečním vydání Pražského deníku ( 1.11. 2007) na str. 16, 19…