Leč v aktuálním 27. kole „na jeden zátah“ konečně vyválčila tři body najednou, když na Julisce přehrála tým Sokolova 2:0. Svěřenci trenéra Güntera Bittengela si tak zároveň uchovali alespoň teoretickou naději na postup do nejvyšší soutěže, i když… Druhý tým tabulky Zenit Čáslav má v tuto chvíli o pět bodů víc a k tomu sobotní zápas na půdě předposledního HFK Olomouc k dobru. A to je tři kola před koncem pořádně velká propast.

„Věděli jsme, že naše šance na postup už velmi poklesly, a tak jsme dali šanci mladým hračům,“ ozřejmil některé změny v sestavě kouč vítězů Günter Bittengel. Vyplatily se.

Úvod sice patřil hostům, ti ale nastoupili bez zraněného ostrostřelce Jirouše, a to bylo znát. V koncovce jim chyběl větší důraz, Knakalovu hlavičku i Pilařovu střelu stihl gólman Svoboda zlikvidovat.

Jedenáct minut před poločasem udeřilo na druhé straně, slovenský bek Dukly Mičic si vyměnil míč s Malým a poslal jej do sítě. „Pěkná akce,“ ocenil Bittengel.

Po návratu za šaten se nehrálo ani pět minut a Ilizi lovil míč ze sítě i na druhé straně rozlehlého hřiště. Dálkovou střelou jej zaskočil Kolomazník.

„Sokolov však nebyl slabým soupeřem, i on měl šance a Gedeon musel vykopávat míč z čáry,“ doplnil Bittengel. „Škoda, že tohle vítězství přišlo trochu pozdě. I když teoretická šance na postup tu ještě je,“ sdělil Gedeon.

„My jsme začali zápas dobře, ale Dukla postupně převzala iniciativu a výsledek dva nula tomu nakonec odpovídá,“ vyjádřil se i trenér Sokolova Stanislav Purkart. Jeho tým potřetí z posledních čtyř zápasů vyšel bodově naprázdno. A to je přitom stále nejproduktivnějším celkem soutěže, na svém kontě má 44 vstřelených branek. Na jaře Baník teprve podruhé neskóroval.

Sokolov na jaře selhává právě v soubojích s pražskými soupeři, už potřetí proti nim neuspěl. Doma podlehl Bohemians 1905, počátkem dubna na Strahově sparťanskémi béčku a naposledy i Dukle.

Mimochodem, v loňské sezoně podlehl na Julisce rovněž 0:2. Před rokem skončil Sokolov celkově devátý a letos si umístění uprostřed tabulky velmi pravděpodobně zopakuje.

Dukla Praha – Baník Sokolov 2:0 (1:0)

Branky: 33. Mičic, 49. Kolomazník. Rozhodčí: Mikel – Teuber, Moudrý. ŽK: Pilař (Sokolov). Diváci: 662.

Dukla: M. Svoboda – Mikula, O. Kučera, J. Vorel, Mičic – Svatonský, Šiml (83. Laczkovich), Gedeon, Malý – Kolomazník (88. Sklenář), Chigou (76. Zelenka). Trenér Bittengel.

Sokolov: Ilizi – Šmerda, Kura, Knakal, Čupr – Vaněček (83. Hanzlík), Čada, Javorský, Pilař, Podrazký (68. Habai) – Duchnič (73. Salák). Trenér Purkart.