Slavia ve vršovickém derby zdolala Bohemians 1905

PRAHA - V přípravném utkání dvou vršovických mužstev vyhráli fotbalisté Slavie na Strahově nad Bohemians 1905 1:0. Pro českého vicemistra to byla generálka před zápasem druhého předkola Ligy mistrů, v němž se ve středu 1. srpna červenobílí utkají nespíše se Žilinou.

25.7.2007

Bohemians odehráli v úterý večer zápas v německé Jeně, přesto na nich v úvodu únava příliš vidět nebyla a duel byl vyrovnaný. V dobré šanci neuspěl Bálek, jehož střelu nadvakrát chytila nová posila Vaniak. Na druhé straně se střela Brabce otřela o břevno. Ve 32. minutě se ale míč po rohu Kalivody dostal k Brabcovi a ten nekompromisní střelou skóroval.

Ve druhém poločase se poprvé ve slávistické sestavě objevil Ivana, o jehož přestupu klub jedná. I když domácí trenér Jarolím udělal několik změn v sestavě, jeho tým měl podstatně více ze hry, ale do vážnějších šancí se nedostal. A když skončila hlavička Gaúcha po centru Ivany těsně vedle, stav zápasu se již nezměnil.

"Pro nás to bylo poslední utkání před důležitým zápasem Ligy mistrů. Do týmu zabudováváme plno hráčů a v některých fázích to ještě není tak, jak bych si představoval," řekl slávistický trenér Karel Jarolím. "Střetnutí ale mělo kvalitu, jen mě mrzí, že jsme nedali více branek a také zranění. V této fázi je to hodně nepříjemné. Nevím, zda Hubáček a Švec budou do týdne v pořádku," uvedl Jarolím.

Žilina má podle něj výhodu v tom, že jádro týmu je dlouho pohromadě. "Jsou na sebe zvyklí a dobře organizovaní. Navíc soupeř proti nám bude hrát již šesté soutěžní utkání," dodal kouč Slavie.

Sportovní manažer Bohemians 1905 Zbyněk Busta uznal, že Slavia dnes byla lepší. "Lépe kombinovala, méně ztrácela míče, my naopak působili unaveným dojmem. Byli jsme spíše sparingpartnerem, zbytečně jsme ztráceli míče, ale chtěl bych poděkovat hráčům, že i přes únavu odehráli zápas se vztyčenou hlavou," řekl Busta.

Druhá část širokého kádru Bohemians 1905 sehrála ve stejné době na vedlejším tréninkovém hřišti zápas s Varnsdorfem. Do utkání zasáhli s výjimkou rekonvalescenta Turtenwalda vesměs mladí hráči, kteří budou nastupovat v divizní rezervě, a třetiligový soupeř vyhrál 1:0 brankou z druhé minuty.

Výsledky:

Slavia Praha - Bohemians 1905 1:0 (1:0)

Branka: 32. Brabec. Rozhodčí: Ochotnický. Diváci: 2206.

Sestavy:

Slavia Praha: Vaniak - Dřížďal (77. Volešák), Šourek, Brabec, Hubáček (28. Aračič) - Kalivoda, Švec (65. Belaid), Tavares, Šmicer (46. Ivana) - Vlček, Šenkeřík (65. Gaúcho).

Bohemians 1905: Havránek - Marek, Rada (46. Pávek), Lukáš, Šmarda (46. Růžička) - Kunášek, Hašek, Slezák (46. Adam), Rychlík - Matúš, Bálek (63. Škoda).

Bohemians 1905 - Varnsdorf 0:1 (0:1).

25.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Winternitzova vila - dílo architekta Adolfa Loose.
10

Zlé i dobré časy pražských vil

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Festival Metronome má Stinga i vlastní tramvaj

Prvním tuzemským festivalovým koncertem Stinga vyvrcholí dnes večer první den Metronome Festivalu Prague. Hudební přehlídka láká do pražského festivalového areálu na Výstavišti tisíce návštěvníků. Aby se pohodlně dopravili na festival i domů, nechal dopravní podnik posílit MHD v Praze. Metro i tramvaje budou jezdit častěji a dokonce přibyde speciální festivalová tramvajová linka č. 40.

Nedostatek tekutin může způsobit malátnost i selhání oběhu

Nedostatek tekutin může v současném horkém počasí způsobit malátnost, bolest hlavy a sníženou výkonnost. Při ztrátě vody na úrovni pěti procent lidské váhy hrozí oběhové selhání. V tiskové zprávě to dnes uvedla Hygienická stanice Hlavního města Prahy. Podle předpovědi meteorologů dnes teploty vystoupí k 35 stupňům Celsia.

Bradáčová: V Rathově kauze soud nemusí znovu provádět důkazy

V korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebude středočeský krajský soud muset opakovat žádné důkazy, a to ani odposlechy. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová to dnes uvedla v pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu. O přípustnosti odposlechů jako důkazů rozhodl počátkem června Nejvyšší soud.

Nová policejní služebna se může snadno zvětšit

Praha – Nové služebny, vybudované přímo pro jejich potřeby, se dočkali policisté v Jesenici na Praze-západ. Během sedmi měsíců tam byla postavena budova, jež je v rámci Policie ČR unikátem: jde o montovanou modulární budovu, což nejen přispělo k urychlení výstavby, ale do budoucna by v případě potřeby také bylo možno poměrně snadno provést nástavbu či objekt rozšířit.