Domácí pokaždé vyrovnali, o což se zasloužili Marek Hanousek a Jakub Považanec.

První poločas se sice hrál v režii Dukly, hosté ale vytěžili z minima maximum a dvakrát v něm vedli. Poprvé v 16. minutě, kdy po několika zahozených domácích šancích potrestal Dobrotka zaváhání obrany, která nedokázala ani na několik pokusů odvrátit vysoký míč.

Dukla i nadále měla převahu a v 25. minutě se dočkala vyrovnání. Střelou o tyč z hranice vápna se o to postaral Marek Hanousek, ale stav 1:1 vydržel jen pět minut. Domácímu brankáři Radovi vypadl míč z rukavic a Milan Škoda sedmým gólem v sezoně ukončil pětizápasový střelecký půst.

„Gól jde jasně za mnou. Chtěl jsem to vyboxovat, ale na poslední chvíli jsem si to rozmyslel a chtěl to chytit. Jenže už jsem byl v záklonu a propadlo mi to," řekl Rada. „Jsem rád, že jsem to konečně protrhnul, ale gól nebyl vítězný, takže zase tolik nepotěší," přidal Škoda.

Ani tentokrát se za nerozhodného skóre nehrálo dlouho, jen pouhých šest minut, pak se po individuální akci po zemi k tyči trefil Považanec. O zábavu nebyla na Julisce nouze ani o přestávce, protože stejný potlesk jako hráči po čtyřgólovém představení sklidilo i úsměvné vystoupení malých hasičů.

Po pauze se hra trochu vyrovnala, tempo opadlo a nejblíže vedoucí brance měla Slavia. Nejprve v úvodu poločasu hlavičkoval Škoda v pádu těsně vedle a v 76. minutě pak po Hrubého centru trefil Latka břevno. Dukla se poprvé a naposledy dostala ke slovu po hodině hry, jenže Jakuba Mareše na bližší tyči vychytal Rakovan.

Dukla si díky remíze prodloužila sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy (2 výhry, 2 remízy), promarnila však možnost posunout se na čtvrté místo v tabulce. Stejně dlouho neprohrála i Slavia (1 výhra, 3 remízy).

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Jsem trochu rozpolcený, protože jsem poměrně spokojený s výkonem, ale už ne s výsledkem. Myslím, že jsme Slavii jasně přehráli, ale abychom vyhráli, nesměli bychom udělat takové naivní chyby, protože těmi jsme soupeře postavili na nohy sami. Chyba brankáře Rady byla zbytečná, asi vyplynula z toho, že to byl snadný zákrok a už přemýšlel, kam to hodí. Víc k tomu asi říkat nemusím, to se stává, je to fotbal. Nicméně si cením toho, že i když jsme dostali dva laciné góly, tak jsme se okamžitě zvedli a dokázali vyrovnat. Ale abych byl nespokojený s remízou po zápase, ve kterém jsme dvakrát prohrávali, to se mi v kariéře ještě asi nestalo."

Miroslav Beránek (trenér Slavie): „Když jsem před zápasem sledoval statistiky mezi Duklou a Slavií, tak tam bylo hodně bezbrankových remíz a první poločas to dnes bohatě vynahradil. Hlavně v prvním poločase jsme byli pod tlakem, ale i tak jsme se snadno dostali do vedení, jenže stejně lehce jsme o něj pokaždé přišli. Vzhledem k tomu, že Dukla je silnější než my, tak bod bereme. Proto jsme ani v závěru nestřídali do útoku, protože jsme nechtěli honit holuba, aby nám neuletěl i vrabec."

Dukla Praha - Slavia Praha 2:2 (2:2)

Branky: 25. Marek Hanousek, 35. Považanec - 16. Dobrotka, 29. Milan Škoda. Rozhodčí: Kocourek - Blažej, Hájek. ŽK: Matěj Hanousek - Baéz. Diváci: 6080.

Dukla: F. Rada - Karavajev, Jeřábek, Štetina, Matěj Hanousek - Marek Hanousek, Gedeon, Považanec (87. Čajič) - Néstor, Beauguel, Jakub Mareš (81. Berger). Trenér: Kozel.

Slavia: Rakovan - Dobrotka, Latka, Bílek, Juhar - Boudjemaa (46. Nitrianský), Baéz, Zmrhal, R. Hrubý, M. Černý - Milan Škoda. Trenér: Beránek.

Škoda proti Dukle po pěti zápasech ukončil střelecký půstUtkání 14. kola první fotbalové ligy: Dukla Praha - Slavia Praha 2:2. Milan Škoda ze Slavie se raduje z gólu.Po pěti zápasech ukončil střelecký půst, ale velkou radost z toho útočník Milan Škoda neměl. Slavia totiž z dnešního malého pražského derby na Julisce s Duklou vytěžila jen bod za remízu 2:2, přestože nad soupeřem dvakrát vedla.

„Nebyl vítězný, takže moc nepotěší," řekl novinářům Škoda, který si sedmý gól v sezoně připsal v 29. minutě po chybě domácího brankáře Filipa Rady. „Byl jsem v souboji se Štetinou, a jak jsem se otáčel, tak jsem viděl, že to Radičovi vypadlo, a tak jsem to doklepnul do brány," dodal.

„Byla to laciná branka, ale je jedno, čím jsem to protrhnul," přidal Škoda, který po úvodním zásahu Martina Dobrotky a vyrovnání Marka Hanouska vrátil Slavii vedení. Hosté ho však udrželi jen šest minut, pak totiž za Duklu vyrovnal Jakub Považanec.

„Bod je dobrý, sice jsme dvakrát vedli, ale domácí hráli hodně dobře a my jsme si nechali dát dva góly po chybách," přidal Škoda. „Navíc kvůli fanouškům jsem rád, že padly nějaké góly a lidi se bavili. Je to lepší, než kdybychom remizovali 0:0," prohlásil osmadvacetiletý útočník.