Slavia udolala Karvinou a drží se v kontaktu s Plzní

Praha - Fotbalisté Slavie vydřeli v 23. kole první ligy výhru 2:1 na hřišti Karviné a udrželi se v jednobodovém kontaktu s lídrem tabulky Plzní, která v pátek udolala Hradec Králové 1:0. Dvěma góly se o výhru Slavie zasloužil Muris Mešanovič, který se tak s deseti brankami dotáhl na třetí místo tabulky střelců. Rozhodující gól dal deset minut před koncem patičkou. Za Karvinou, která prohrála potřetí za sebou, se prosadil z penalty Tomáš Wágner. Slavia prodloužila sérii bez porážky na 21 soutěžních utkání.

8.4.2017

Hráči Slavie Praha. Foto: ČTK/Jaroslav Ožana

Teplice zvítězily 3:1 nad Libercem a bodovaly pošesté z posledních sedmi zápasů. V tabulce se tak přiblížily na rozdíl jediného bodu k pátému Zlínu, který má zápas k dobru. Naopak Liberec po šesté venkovní prohře za sebou zůstal na dvanáctém místě šest bodů od pásma sestupu.

Bohemians porazili Jihlavu

Teplické poslal do vedení v nastavení první půle Marek Červenka, náskok navýšil Jakub Hora. Jan Mikula sice snížil, ale po vyloučení libereckého útočníka Romana Potočného za oplácení se Teplice ubránily, navíc Jan Vošahlík skóre završil.

Bohemians Praha 1905 v premiéře pod trenérem Martinem Haškem porazili v záchranářském souboji Jihlavu 1:0 a ukončili sérii bez vítězství, která trvala deset kol. Duel rozhodl v 27. minutě prvním soutěžním gólem v dresu Pražanů Rus Jevgenij Kabajev. Bohemians odskočili v tabulce předposlední Jihlavě na rozdíl sedmi bodů a výrazně nakročili k udržení. Vysočina na první sestupové pozici ztrácí na záchranu čtyři body.

Plzeň vydřela vítězství v Hradci Králové

Slovácko vyhrálo doma 1:0 nad poslední Příbramí. O jediný gól se v 83. minutě postaral kapitán Veliče Šumulikoski z přímého kopu. Pro Slovácko to byl už devátý zápas v řadě bez porážky, čímž vyrovnalo klubový rekord z ročníku 2002/03. Příbram naopak přes rok čeká na výhru ze soupeřova hřiště a zůstává na posledním místě se ztrátou šesti bodů na místa záchrany.

Fotbalisté Plzně v páteční premiéře pod trenérem Zdeňkem Bečkou vydřeli vítězství 1:0 v Hradci Králové. Obhájce trofeje se dlouho trápil, Tomáš Hořava dokonce v 53. minutě neproměnil penaltu a o výhře favorita rozhodl až devět minut před koncem Lukáš Hejda.

Na Julisce otevřel skóre Železník

Mladá Boleslav porazila v Praze Duklu 2:1. Středočeši si na čtvrtém místě tabulky vytvořili tříbodový náskok na pátý Zlín a přiblížili se na dva body třetí Spartě. Oba soupeři však mají nedělní zápasy k dobru - Zlín nastoupí v Jablonci, Sparta hraje doma proti Brnu.

Na Julisce otevřel skóre v nastavení první půle hostující Lukáš Železník, krátce po změně stran vyrovnal Nigerijec Peter Olayinka, ale jeho spoluhráč Jakub Podaný v 57. minutě rozhodl utkání vlastním gólem. Boleslav dosáhla teprve druhé výhry z posledních 13 ligových duelů.

Hlasy po utkání 23. kola první fotbalové ligy MFK Karviná - Slavia Praha (1:2):Jozef Weber (trenér Karviné): „Možná bych to ani nemusel hodnotit, stačí si pustit mé hodnocení po zápase s Plzní, protože by bylo stejné. Mělo to prakticky stejný průběh, řekl bych, že dnes jsme byli ještě aktivnější a nenechali se soupeřem tak zatlačit jako proti Plzni. Bod neležel vysoko, ale nezvládli jsme situaci před druhým gólem, která ani nebyla zase tak náročná. Byla tam naše chyba. K atmosféře můžu říct jen to, že byla fantastická, takže jsem nepochyboval o tom, že se hráči vydají ze sil. Mešanovičovy góly mě nepřekvapily tolik, jako jeho zařazení do základu. Ale on takové góly z dorážek dává, je to prostě koncový hráč. My musíme zabrat příště, protože jsme třikrát po sobě prohráli."

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): „Po posledních dvou remízách jsme už potřebovali tři body jako sůl. Dneska se to povedlo a bylo by dobré zase najet na vítěznou vlnu. Jednoduché to ale nebylo, ovšem to jsme věděli. Nebylo to snadné ani z toho pohledu, že Plzeň včera vyhrála, takže náš úkol byl jasný, zvítězit také. Na půdě týmu, který je hlavně doma hodně silný, to pak těší dvojnásob. Myslím, že i diváci si přišli na své. Oba týmy měly šance, hrál se pěkný fotbal a napínavý byl zápas až do konce, se šťastným koncem pro nás. Že dal góly Muris (Mešanovič), jen potvrdilo, že je nesmírně platný hráč. Byl ve správný čas na správném místě. O jeho zařazení do sestavy ale rozhodly i zdravotní problémy Milana Škody."