Skvělý víkend Pražanů: čtyři zápasy, stejný počet vítězství

Praha - Skvělou bilanci mají pražské fotbalové týmy z nejvyšší soutěže. Celý kvartet z metropole totiž o víkendu vyhrál. V Praze se hrály dva ligové zápasy a vybrali-li jste si jeden z nich, tak ani v jednom případě jste nemohli být zklamáni. Bohemians v Ďolíčku přehráli mistrovskou Plzeň díky hattricku Bratanoviče 3:2 a Dukla na Julisce v souboji o poháry deklasovala Teplice 5:1!

25.5.2015 1

Fotbalisté pražské Dukly mají za sebou skvělý zápas, v sobotu rozstříleli Teplice 5:1.Foto: DENÍK/Michal Káva

Boheminas - Plzeň 3:2

Elvis Bratanovič, to byl hrdina duelu „klokanů" proti čerstvým mistrům z Plzně. Tento hráč nejprve svému týmu zařídil mezi 39. a 41. minutou dvoubrankový náskok, který ještě do přestávky zkorigoval Mahmutovič, hattrick slovinský útočník zkompletoval po dvaceti minutách druhé půle. A tři body zůstaly v Ďolíčku, protože Plzeň už jen dokázala snížit na konečných 3:2 Pilařem.

„V první půli se nám dařilo a šli jsme do vedení 2:0. Škoda kontaktního gólu, ale mužstvo si s tím poradilo, pořád jsme hráli aktivně. Plzeň ukázala kvalitu, dostala nás do problémů, ale dotáhli jsme to do vítězného konce. Na mistra se tým motivuje snadno," usmíval se trenér Bohemky Roman Pivarník, jehož svěřenci patří ve druhé polovině jarní části k nejúspěšnějším.

A nezapomněl pochválit ani hrdinu zápasu, Bratanoviče. „Chtěl jsem od něj ještě více náběhů, lepší obranu. Zápas mu ale vyšel do ofenzivy. Jak dal první gól, tak měl jeho výkon stoupající tendenci," dodal.

Dukla - Teplice 5:1

Dukla proti Teplicím začala dobře, ale své šance nevyužila a vzápětí na druhé straně poslal hosty do vedení Kapolongo. S domácími to ale neotřáslo a dvěma slepenými góly do šatny strhli vedení na svoji stranu. To naopak zatřáslo s Teplicemi, protože ty po přestávce jen sledovaly, jak se Dukla baví fotbalem a sází jim jeden gól za druhým. Kanonáda se nakonec zastavila na výsledku 5:1.

„Výsledek 5:1 hovoří za vše. Do utkání jsme velmi dobře vstoupili, ale jak bývá naším zvykem, ač jsem si vytvořili asi tři jasné šance, v 15. minutě jsme prohrávali 0:1. Po obdržené brance už nebyla naše převaha tak veliká, ale byli jsme hernější a do šancí jsme se dostávali. Kdybychom nedali do konce poločasu ty dvě branky, určitě by to bylo těžší. Ale pomohli jsme si standardkou a vzápětí přidali gól po krásné akci de facto do prázdné brány. To pomohlo sebevědomí hráčů a výsledkem toho byly další krásné góly, kdy nám pomohlo, že soupeř otevřel hru a naši rychlostní hráči toho mohli využívat. A na závěr tak vznikl prostor i pro to, aby se na hřiště dostal Pedro," zhodnotil zápas trenér Dukly Luboš Kozel.

Narazil tak na fakt, že poprvé od rok a půl starého nepříjemného kolapsu se na poslední minuty symbolicky na hřiště dostal i Petr Malý, jenž byl před utkáním za své zásluhy uveden do klubové Síně slávy.

Hradec Králové - Slavia 0:1

Opět se ukázalo, jak klíčovým a nepostradatelným hráčem pro Slavii je útočník Milan Škoda. Tento kanonýr, který se s Davidem Lafatou přetahuje o korunu krále střelců, vstřelil jediný gól zápasu a slávisté tak vyhráli třetí zápas z posledních čtyř.

„V obou poločasech jsme kontrolovali vývoj utkání a byli jsme lepším týmem. První branku jsme dali ještě v první půli, kde jsme si ale zbytečně nepohlídali ofsajd. Regulérní branku jsme pak dali v 52. minutě, ale měli jsme tam ještě více příležitostí, které jsme mohli proměnit a potvrdit tak výsledek. Takhle jsme nechali Hradec ve hře až do samého závěru utkání," řekl k utkání trenér „sešívaných" Miroslav Beránek.

České Budějovice - Sparta 1:3

Sparťané měli od začátku utkání jasně navrch a diktovali tempo hry. Už po necelé půl hodině hry vedli 2:0, když se prosadili Kadlec s Lafatou a nakonec to skončilo 3:1, i když tým z Letné dohrával po vyloučení Costy v deseti. Sparta si tak definitivně zajistila konečnou druhou příčku a účast v předkole Ligy mistrů.

„Chtěli jsme ty dva poslední zápasy v sezoně zvládnout a zahrát dobrý fotbal. Dneska se nám to povedlo, utkání už mohlo být rozhodnuté do 15. minuty. Jediné, co mě mrzí, je vyloučení Costy," hodnotil po utkání výhru trenér Zdeněk Ščasný.

Sezonu uzavře pražské derby Sparta - Boheminas a také zápasy Slavia - Slovácko nebo Ostrava - Dukla.

Autor: Michal Káva

25.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 1

Volba vedení Konfederace politických vězňů je dle soudu neplatná

Winternitzova vila - dílo architekta Adolfa Loose.
10

Zlé i dobré časy pražských vil

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Festival Metronome má Stinga i vlastní tramvaj

Prvním tuzemským festivalovým koncertem Stinga vyvrcholí dnes večer první den Metronome Festivalu Prague. Hudební přehlídka láká do pražského festivalového areálu na Výstavišti tisíce návštěvníků. Aby se pohodlně dopravili na festival i domů, nechal dopravní podnik posílit MHD v Praze. Metro i tramvaje budou jezdit častěji a dokonce přibyde speciální festivalová tramvajová linka č. 40.

Nedostatek tekutin může způsobit malátnost i selhání oběhu

Nedostatek tekutin může v současném horkém počasí způsobit malátnost, bolest hlavy a sníženou výkonnost. Při ztrátě vody na úrovni pěti procent lidské váhy hrozí oběhové selhání. V tiskové zprávě to dnes uvedla Hygienická stanice Hlavního města Prahy. Podle předpovědi meteorologů dnes teploty vystoupí k 35 stupňům Celsia.

Bradáčová: V Rathově kauze soud nemusí znovu provádět důkazy

V korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebude středočeský krajský soud muset opakovat žádné důkazy, a to ani odposlechy. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová to dnes uvedla v pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu. O přípustnosti odposlechů jako důkazů rozhodl počátkem června Nejvyšší soud.