Převzal ideální přihrávku od spoluhráče Ibragimova a vyslal na gólmana Kučeru parádní ránu.

„Jestli se to dalo chytat? No… sedlo mi to,“ culil se útočník Milan Škoda po zápase s Budějovicemi, jehož účet otevřel a který fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli 2:0.

A také jste se stal prvním střelcem Bohemky v ďolíčku, za což jste byl po utkání odměněn. Co jste dostal?

Obraz a sud piva.

Takže sud si necháte a obraz někomu věnujete?

Ne, to ne (smích). Nevím sice, kdo ten obrázek namaloval, ale docela se mi líbí.

A pivo? Vypijete ho s přáteli či se spoluhráči?

Příležitost by se našla, ale já moc nepiju, takže bohužel. (úsměv)

Pojďme k zápasu. Vzpomenete, že byste někdy dal hezčí branku?

Hlavně jsem jich moc nedal za vápnem, takže tento gól byl v tomto směru unikátní. A hezčí branku mimo šestnáctku jsem nevstřelil určitě.

Byla jen vyústěním vašeho zlepšení ve druhé půli. Hráli jste v ní na opačnou stranu, než obvykle, to znamená, že jste útočili na bránu pod kotlem vašich fanoušků. To byl záměr?

Byl. Trenér nám říkal, ať zkusíme před zápasem vyhrát los a vyměnit si strany, abychom po obrátce hráli na kotel. Soupeřovu obranu a brankáře mohou fanoušci rozhodit, my cítíme jejich podporu o to víc.

Dvacet minut před koncem jste ovšem po jednom se střetů skončil na zemi a střídal vás Hartig. Obnovil jste si zranění, kvůli němuž jste letos dlouho chyběl?

Ne. Tříslo, které jsem měl zraněné, už je docela v pohodě, chce to vždycky jen trochu rozhýbat. Tady došlo ke kolizi a odnesla to druhá noha, ale nic vážného by to být nemělo.